آموزش صرافی

صرافی بایننس Binance

معرفی صرافی بایننس، کارمزد ها و معاملات

صرافی بایننس Binance

نام بایننس بر گرفته از دو کلمه bitcoin و finance به معنی “بیت کوین” و “مالی” است.

سال 2017 صرافی بایننس شروع به فعالیت در زمینه رمز ارز ها کرد. دیری نپایید که صرافی بایننس به یک صرافی محبوب در زمینه رمز ارز ها تبدیل شد. در این صرافی قابلیت تجارت بیش از 500 رمز ارز ایجاد شده است. بایننس ادعا دارد که توان پردازشی 1.4 میلیون سفارش در ثانیه را داراست.

صرافی بایننس یک صرافی آنلاین است. که در آن کاربران از طریق کیف پول هایشان  وجوه الکترونیکی خود را ذخیره میکنند و در بستر این صرافی به راحتی میتوانند به انجام معاملات بپردازند. پشتیبانی صرافی بایننس از بسیاری از رمز ارز های رایج نظیر Bitcoin (BTC) ، Ethereum ( ETH) ، Litecoin (LTC) ، Dogecoin (DOGE) و توکن Binance Coin (BNB) و..   ویژگی ایده آل برای سرمایه گذاران محسوب میشود. برای شروع کار با صرافی بایننس، پس ازایجاد حساب بازرگانی، میتوانید رمز ارز های خود را توسط کیف پول ارائه شده از سمت صرافی بایننس ذخیره و مشغول تجارت شوید.

بایننس یک صرافی جهانی است و تعداد معاملات در این صرافی بالاست که خود نشان دهنده قابل اطمینان بودن این صرافی معتبر در سطح جهانی است.

به دست آوردن افتخاراعتماد مردمی در سطح جهانی، نشان دهنده رضایت معامله گران در این صرافی است. پس بایننس به فکر بازرگانان خود هست و  با ایجاد امکانات و قابلیت های کاربردی تجارت را برایشان ساده کرده است. مثلا یکی از این قابلیت ها،

طراحی نرم افزار مخصوص برای موبایل و کامپیوتر و همچنین نسخه تحت وب جهت انجام معاملات به صورت ساده تر است. که این خود باعث بالا رفتن امتیاز عملکرد این صرافی نامی از سمت کاربران میشود.

نحوه کار در صرافی بایننس چگونه است؟

تریدرها در بستری که صرافی بایننس برایشان فراهم کرده است. درخواست های خود را ارائه میدهند و معاملات خود را به سر انجام میرسانند. پس از اتمام معاملات صرافی بایننس کمیسیون خود را از معاملات برداشت میکند.

طبیعی است که برای انجام معامات به فضای جمعی برای ثبت تقاضای خرید و فروش نیاز هست. این فضا توسط صرافی بایننس به شما ارائه داده میشود و در عوض کارمزد آن نیز محاسبه و از حسابتان کسر میشود.

معاملات بایننس

معاملات Limit

در معاملات لیمیت کاربر بر طبق تحلیل و تصمیم خود قیمت خرید یا فروش ارز را تعیین میکند.

معاملات Market

معامله در لحظه، بر طبق قیمت فعلی بازار انجام میشود.

معاملات Stop Limit

این معاملات بسته به تشخیص تحلیلگر،با شرط  ثبت میشود. پس از رد کردن شرط مورد نظر در خواست شما برای ثبت معامله انجام خواهد شد.

به نوعی ترکیب لیمیت و استاپ لیمیت است. همزمان میتوانید تعیین کنید که اگر تا عدد خاصی بالا رفت ارزتان را بفروشید. و اگر نرخ ارز تا سقف عددی خاصی پایین آمد، ارز را خریداری کند.

 

چقدر کارمزد برای معاملات بایننس در نظر گرفته شده است؟

بسته به حجم معاملات میزان کارمزد تعیین شده توسط صرافی بایننس متفاوت است. طبق بازه تعیین شده، اگر حجم معاملات به زیر50 بیت کوین برسد، برای هر معامله 0.1 درصد کارمزد درنظر گرفته شده است.

برای استفاده از ارز متعلق به بایننس ،  (BNB)بایننس کوین، از سمت صرافی با کاهش 25 درصدی کارمزد از سمت این صرافی مواجه خواهید شد.

تحریم ها

برای کشورایران و لحاظ شدن تحریم های بین المللی، خطر بلوکه شدن دارایی ها خطری جدی است که نباید آن را دست کم گرفت.

این که صرافی بایننس در رابطه با سیاست ها چه موضعی از خود نشان میدهد، برای بسیاری از سرمایه گذاران موضوعی مهم و تعیین کننده است.

با این حساب راهکار چیست:

هنوز هم با ترفند هایی میتوان در این صرافی معتبر سرمایه گذاری کرد.

عدم استفاده از IP ایرانی

اول از همه اینکه با IP ایران نباید وارد این صرافی شد. برای این کاربایستی از طریق VPN نسبت به تغییر IP خود اقدام کنید. باید توجه داشته باشید که IP انتخابی شما باید همیشه یک کشور را نمایش دهدبه طوری که هر دفعه به صورت تصادفی کشورهای مختلف نباشد.

استفاده از سرور مجازی یا VPS

با خرید سرور مجازی مشکل شما حل خواهد شد.  منظور از سرور مجازی یعنی سروری که در ایران نباشد. یا به بیان دیگر نقطه اتصال شما به صرافی بایننس از ایران نباشد. با تهیه سرور مجازی یا VPS از طریق سرچ ساده در گوگل، و خریداری آن شما میتوانید مشکل IP ایرانی را برای دست یابی به این صرافی حل کنید.

شماره تلفن همراه

تحت هیچ شرایطی تلفن همراه خود را برای تایید هویت خود ارائه ندهید. سایت بایننس بری حفظ امنیت، درخواست تایید دوعاملی FA2 را به سمت شما میفرستد، که با انتخاب یکی از روش های زیر بایستی پیش این صرافی تایید هویت بشوید

  1. Google Authenticator
  2. شماره تلفن همراه

تنظیم زمان

با ساعت رسمی هر کشور و فعالیت کاربران هر کشور بر طبق ساعات روز و شب مشخص میشود که شما از چه کشوری در حال فعالیت میباشید. پس ساعت ورود به صرافی مهم است و لازم است که ساعت تلفن همراه و یا سیستم خود را تغییر دهید.

موقعیت مکانی

اجازه دسترسی به موقعیت مکانی  از سمت شما چیزی شبیه به اعتراف کردن مکان دقیق شماست. پس  دسترسی لوکیشن ندهید.

ریسک مسدود شدن حساب به صفر نمیرسد. مشاهده شده که عده ای که از طریق صرافی بایننس شناسایی شده اند وبایننس اموالشان را بلوکه کرده، با ارسال ایمیل به پشتیبانی سایت بایننس دارایی خود را برداشت کرده اند.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx