Cryptocurrency Pairs

Cryptocurrency Pairs چیست؟

Cryptocurrency Pairs در اصل مقایسه قیمت دو رمز ارز است. محبوب ترین Cryptocurrency Pairs اتریوم و بیت کوین هستند. در این جفت معاملات ارز دیجیتال، می توانید میزان ارزش یک توکن اتریوم را در بیت کوین بیابید. به عبارت دیگر، جفت های معاملاتی نشان دهنده این است که چه مقدار از یک توکن را می توانید با مقدار معینی از یک توکن مختلف خریداری کنید.

مانند معاملات ارزهای سنتی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای نشان دادن ارزش هر توکن به جفت‌های معاملاتی کریپتو متکی هستند. زمانی که رمزارزها برای اولین بار به عنوان یک جایگزین مالی معرفی شدند، جفت های معاملاتی زیادی وجود نداشت. بیشتر معاملات به بیت کوین گره خوردند، زیرا این رمز ارز اصلی است. امروزه، با فراوانی آلتکوین ها در بازار، جفت های معاملاتی جدید ساعت به ساعت ظاهر می شوند.

جفت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند تا تصمیمات هوشمندانه‌ای در مورد معاملاتی که می‌خواهند از طریق صرافی انجام دهند، بگیرند. با در دسترس قرار گرفتن جفت های بیشتر، معامله گران تنوع بیشتری از تراکنش ها را دارند که می توانند انجام دهند. برای مبادله موفقیت آمیز یک رمز ارز با رمز دیگر، یا باید صرافی را پیدا کنید که از آن جفت معاملاتی پشتیبانی می کند، یا باید چندین تراکنش بین جفت های مختلف انجام دهید تا به نتیجه نهایی مورد نظر برسید.

از این نظر، جفت‌های معاملاتی نشان‌دهنده در دسترس بودن گزینه‌های معاملاتی مختلف در یک بورس معین است. در یک سناریوی فرضی، یک معامله گر به دنبال تبادل Litecoin  (LTC) با Polkadot (DOT) است، اما صرافی که استفاده می کند آن جفت معاملاتی را پشتیبانی نمی کند. این بدان معناست که معامله گر ابتدا باید LTC را با بیت کوین معامله کند و سپس آن مقدار بیت کوین را با DOT مبادله کند. متأسفانه، در این سناریو، معامله گر باید مالیات و کارمزد بیشتری بپردازد، زیرا باید دو تراکنش متفاوت را انجام دهد. اگر صرافی از یک جفت معاملاتی LTC/DOT پشتیبانی می‌کرد، معامله‌گر در یک معامله به نتیجه نهایی می‌رسید.

جفت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال بخش مهمی از اقتصاد کریپتو هستند، زیرا امکان مبادله آسان یک توکن با توکن دیگر را فراهم می‌کنند. صرافی‌های کریپتو از نیاز به پشتیبانی تا حد امکان از جفت‌های رمزنگاری برای رفع نیازهای معامله‌گران آگاه شده‌اند. علاوه بر این، برخی از جفت های معاملاتی کریپتو ممکن است شرایط معاملاتی بهتری را از نظر کارمزد و مالیات ارائه دهند. در حالی که جفت‌های معاملاتی نامحبوب بین آلت‌کوین‌ها معمولاً هزینه‌های معاملاتی قابل‌توجهی را متحمل می‌شوند، جفت‌های معاملاتی کریپتو که بیشتر به دنبال آن هستند، ثابت کرده‌اند که معامله بهتری هستند. با این حال، گاهی اوقات همبستگی بین ارزهای دیجیتال مختلف ممکن است منجر به جفت های معاملاتی سودآورتر برای آلت کوین ها شود. با توجه به این موضوع، تحقیق و توجه به کارمزدها و مالیات‌های مربوط به هر جفت معاملاتی که ممکن است مورد علاقه باشد، مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا