Composable Token

Composable Token چیست؟

به طور کلی، توکن ERC-998 مشابه توکن ERC-721 است که هر دو غیر قابل تعویض هستند. با این حال، توکن‌های ERC-998 قابل ترکیب (Composable Token) هستند، به این معنی که به کاربران اجازه می‌دهند ترکیب کنند (compose) یا «دارایی‌ها را در سلسله مراتب پیچیده سازمان‌دهی کنند» و آنها را با مالکیت واحد معامله کنند.

Composable Token (توکن قابل ترکیب) ، ERC-998، می‌تواند بیش از یک مجموعه یا دارایی دیجیتال را نشان دهد، خواه گروهی از توکن‌های ERC-20، مجموعه‌ای از توکن‌های منحصربه‌فرد ERC-721، ترکیبی از هر دو، یا ERC-998 دیگری باشد. علاوه بر این، به Composable Token اجازه می‌دهد تا توکن‌های دیگر ERC-721 و ERC-20 را در اختیار داشته باشند یا متعلق به آنها باشند.

به زبان ساده، یک Composable Token، مجموعه یا بسته‌ای از دارایی‌های دیجیتال است. این بسته‌ها می‌توانند شامل هر نوع توکن، از جمله NFT‌های هنری/بازی/ورزشی، توکن‌های معمولی ERC-20، مشتقات رمزنگاری و غیره باشند. توکن ERC-998 مجموعه‌ای از موارد استفاده جدید را تقویت می‌کند، در درجه اول به این دلیل که به چندین مؤلفه اجازه می‌دهد تا برای تولید یک دارایی چتر متصل شوند. این می‌تواند به کاربران کمک کند تا درخت‌هایی از توکن‌های متصل ERC721 را بسازند و آنها را قادر می‌سازد تا دسته‌هایی از توکن‌های ERC721 را در یک انتقال بفروشند یا بخرند.

در اینجا یک مثال برای کمک به درک بهتر مفهوم Composable Token آورده شده است. بیایید بگوییم که شما 10 توکن ERC-721 دارید که هر کدام نشان دهنده coin های دیجیتال منحصر به فرد هستند. اگر می خواهید آنها را بفروشید، باید این کار را به صورت تک به تک انجام دهید. اما با قابلیت Composable ، می‌توانید مالکیت تمام 10 توکن ERC-721 را به یک توکن والد منتقل کنید. پس از انجام، توکن والد مالک تمام توکن‌های دیگر است و به شما امکان می‌دهد کل قسمت را به یکباره بفروشید.

ساختار Composable Token

دو رویکرد برای ساختار Composable Token وجود دارد:

قابلیت ترکیب از بالا به پایین : در این سناریو، Composable Token اطلاعات مربوط به توکن های فرزند خود را ذخیره می کند. هر توکن ERC-721 را می توان به یک توکن ترکیبی از بالا به پایین منتقل کرد. این رویکرد را به عنوان ظرفی برای توکن های ERC-721 در نظر بگیرید. می توانید توکن ها را در داخل و خارج آن ذخیره و انتقال دهید. می‌توانید «کانتینر» را با هر تعداد توکن ERC-721 که می‌خواهید پر کنید، سپس آن را به‌طور کلی مبادله یا انتقال دهید.

قابلیت ترکیب از پایین به بالا : در این سناریو، Composable Token از پایین به بالا اطلاعات مربوط به توکن های والد را ذخیره می کنند. ترکیبات از پایین به بالا می توانند خود را به عنوان نشانه های فرزند به دیگر توکن های ERC-721 متصل کنند. به عنوان مثال، شما می توانید یک دسته کامل از اجزای سازنده از پایین به بالا را به یک توکن ERC-721 متصل کنید و به سادگی آن را به شخص دیگری منتقل کنید. بر اساس طراحی، مالک جدید اکنون به تمام اجزای سازنده فردی که بخشی از توکن ERC-721 هستند دسترسی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا