Chain Split

Chain Split چیست؟

Fork های نرم‌افزار زمانی اتفاق می‌افتند که توسعه‌دهندگان پایگاه کد یک پروژه از قبل موجود را کپی می‌کنند و توسعه مستقل خود را بر اساس آن آغاز می‌کنند. این منجر به جدایی یک یا چند پروژه مجزا از پروژه اصلی، “مادر” می شود.

Chain Split یا Fork های ارز دیجیتال، coin هایی هستند که پایه کد آنها از یک ارز دیجیتال قدیمی‌تر کپی شده است و توسعه بیشتر آنها مستقل از جهتی که coin اصلی در پیش گرفته است ادامه می‌یابد.

با توجه به این واقعیت که بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده، به ویژه در سال‌های اولیه صنعت، به عنوان پروژه‌های open-source منتشر می‌شدند، غالباً Fork کردن یک پروژه بسیار آسان است، حتی برای توسعه‌دهنده‌ای که مهارت ایجاد coin خود را ندارد. در نتیجه، برخی از بزرگترین ارزهای دیجیتال امروزه Fork یا Fork پروژه های مادر مختلف هستند.

Chain Split می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. گاهی اوقات توسعه دهندگان بر این باورند که یک ارز دیجیتال از بسیاری جهات خوب است، اما می تواند از تنظیمات فنی خاصی بهره مند شود مانند مورد Litecoin (LTC) که از بیت کوین (BTC) جدا شد تا زمان تولید block سریعتر را فراهم کند و عرضه کل را افزایش دهد. coin و یک الگوریتم hash متفاوت.

در زمان‌های دیگر، Chain Split ممکن است ناشی از تفاوت‌های ایدئولوژیکی باشد، مانند Bitcoin Cash (BCH)، که به دلیل نظرات متفاوت در مورد نحوه مقیاس‌سازی coin برای یک پایگاه کاربر بزرگ‌تر از بیت‌کوین جدا شد. مثال دیگر Ethereum Classic (ETC) است که از اتریوم (ETH) به دلیل بحث در مورد اینکه آیا توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال باید بتوانند داده‌های ثبت شده در بلاک چین را اصلاح کنند تا coin های دزدیده شده را به صاحبان اصلی خود بازگردانند یا خیر، جدا شد.

گاهی اوقات یک Crypto Fork می تواند یک شوخی ساده باشد، مانند Dogecoin (DOGE)، یک فورک Litecoin که از یک الگوی رفتاری اینترنتی الهام گرفته شده و در یک نقطه به ارزش بازار بیش از 2 میلیارد دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا