اخباراخبار جهان

730 نفر از پرسنل صرافی ارز دیجیتال Bitpanda اخراج شدند

باز هم رکود بازار مالی دیجیتال و تبعات آن در دنیای مالی و مجازی تیتر خبری رسانه ها قرار گرفت. این بار خبر اخراج شدن 730 کارمند فعال در زمینه صرافی ها و گروه های خدمات رسانی ارز های دیجیتال سوژه رسانه ها شد.

طبق این اطلاعیه صرافی خدمات رسان ارز دیجیتال Bitpanda  در منابع خبری رسمی خود اعلام کرد که تعداد 730 نفر از کارمندان خود را اخراج کرده است. این پلتفرم معاملاتی با مدیریت عامل پیتر تیل(Peter Thiel) توسعه داده شده است. او در توضیح به تصمیم اخیر خود گفت:

صرافی ارز دیجیتال Bitpanda نیز مانند دیگر پلتفرم های مالی درگیر رکود اقتصادی است. که نوسانات و افت های پی در پی و طولانی مدت ارز های دیجیتال برای این دارایی ها به وجود آورده است. و اکنون ما باید تلاش کنیم در این فضایی که بر دارایی های دیجتال سایه افکنده است جان سالم به در ببریم.

همین موضوع باعث میشود که علیرغم میل باطنی مجموعه تعدیل نیرو انجام دهیم. تا بتوان منابع مالی شرکت را حفظ کرد. این تصمیم برای گروه صرافی ارز دیجیتال Bitpanda دشوار بود اما باید آن را پذیرفت و منتظر روز های بهتر بود.

لازم به ذکر است که در ماه آگوست گذشته صرافی ارز دیجیتال Bitpanda در روند جذب سرمایه C توانست حجمی به اندازه 260 میلیون دلار را به پلتفرم خود تزریق کند. و نقدینگی این مجموعه به اندازه 4 میلیارد دلار رسید.

در ادامه

پس از این صرافی Bitpanda به این مقدار از نقدینگی دست یافت تلاش کرد. تا با افزایش تعداد کارمندان خود سطح خدمات مالی دیجیتال را بهتر و کارامد تر کند.

با این حال این روند تعدیل نیرو تنها برای صرافی ارز دیجیتال Bitpanda رخ نداده است. این روز ها به کرات از منابع رسمی، خبر های مکرر از روند تعدیل نیرو گروه ها و توسعه دهنده های ارز های دیجیتال به گوش میرسد. و در لیست صرافی ها نام های مطرحی نظیر کوین بیس،  به عنوان یکی از برترین صرافی های ایالت متحده آمریکا که طرفداران زیادی در فضای مالی دیجیتال دارد نیز به چشم میخورد.

کوین بیس نیز در اقدامی به اندازه 18 درصد از نیروی انسانی خود را از کار بی کار کرد. تا بتواند در فضای مالی دیجیتال و رکورد طولانی مدت آن کنار آید. علاوه بر آن  BlockFi، Gemini، Bitso نیز از دیگر کمپانی های مطرح ارزهای دیجیتال هستند که به تازگی تصمیم به تعدیل نیروی انسانی و در عوض سیو دارایی های مجموعه گرفتند.

با این حال پلتفرم هایی مانند بایینس، FTX، Ripple، OpenSea و… هستند که رویکردی مخالف را برگزیدند و تلاش میکنند در فضای رکود بازار با تخصیص منابع مالی جدید بر روی افزایش کیفیت پلتفرم های مالی خود سرمایه گذاری کنند.

منبع:utoday

مطالب بیشتر:


اخراج 8 درصد از کارمندان صرافی مطرح کوین بیس
علت تعدیل نیرو تسلا از زبان ایلان ماسک
اشاره به تبعات مسدودسازی درگاه صرافی ارز دیجیتال از سمت نماینده مجلس
مردم السالوادور بار دیگر در برابر بیت کوین به عنوان پول رسمی اعتراض کردند
روند استخدام صرافی کوین بیس Coinbase کند تر میشود

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx