Anti-dump/Anti-Dumping Policy

Anti-dump/Anti-Dumping Policy چیست؟

Anti-Dumping Policy مجموعه قوانینی است که از قربانی شدن سرمایه گذاران به طرح های pump و dump جلوگیری می کند. Dumping به اتفاقی اطلاق می‌شود که یک سرمایه‌گذار بزرگ، که به نام نهنگ نیز شناخته می‌شود، تعداد زیادی توکن را به قصد افزایش قابل ملاحظه قیمت قبل از فروش همه آن‌ها برای سود زیاد، خریداری می‌کند.

به عنوان مثال توکن SQUID را در نظر بگیرید که زمانی تنها 0.01 دلار ارزش داشت. با این حال، با شروع به افزایش سرسام آور قیمت، سرمایه گذاران از فروش SQUID به دلیل سیاست های متعددی که یکی از آنها “Anti-Dumping Policy” بود، منع شدند. در بازاری که فقط با خریداران ساختار یافته بود، زمانی که قیمت SQUID سر به فلک کشید، کلاهبرداران با تمام مبلغ سرمایه‌گذاری شده از بین رفتند. قیمت توکن در عرض چند دقیقه از 2856 دلار به 0.00079 دلار کاهش یافت.

با این حال، همه توکن ها به این شکل کار نمی کنند. Coin هایی مانند THUNDERCAKE و DrunkDoge محافظت Anti-dump را برای سرمایه گذاران ارائه می دهند.

برای محافظت از سرمایه گذاران، سیاست های بیشتری به غیر از Anti-dump، مانند بازپرداخت، وجود دارد. شرکت‌ها به دلایل زیادی از سیاست بازخرید برای کاهش تعداد توکن‌های در گردش با گذشت زمان استفاده می‌کنند. هدف این است که به طور قابل توجهی ارزش های توکن را افزایش دهیم، حدس و گمان و عادت را ایجاد کنیم.

چندین پروژه از جمله Binance، Nexo و دیگران، بازخریدهایی را انجام داده اند. برای مثال، خرید Nexo به این دلیل اتفاق افتاد که تیم توسعه اصلی استهلاک دارایی آنها را تخمین زد. در نتیجه، آنها تصمیم گرفتند تعداد توکن های پروژه را در گردش محدود کنند که به بهبود قیمت بازار کمک کرد.

با دیوانگی که افزایش قیمت نمادین را احاطه کرده است، ممکن است وسوسه شوید که سرمایه گذاری کنید یا شانس خود را مانند دیگران امتحان کنید، اما برخی از قوانین اساسی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

  • مراقب گروه های رسانه های اجتماعی باشید که سیگنال های رایگانی را ارائه می دهند که نشان می دهد پمپ در شرف شروع به کار است. این یکی از نشانه‌های شناسایی طرح P&D است که در آن برخی از اعضای گروه می‌توانند پمپ را هدایت کنند.
  • به دنبال راهنمایی مالی از یک متخصص باشید یا تحقیقات خود را انجام دهید تا انتخاب های سرمایه گذاری هوشمندانه تری داشته باشید. مراقب هر شخص تاثیرگذاری که دنبال می‌کنید باشید مخصوصا اگر به ندرت درباره ارزهای دیجیتال بحث می‌کند و سپس به طور تصادفی از یک توکن دفاع می‌کند.
  • مقداری سرمایه گذاری کنید که بتوانید از دست بدهید. اگر زمان‌بندی مناسب باشد، ممکن است سرمایه‌گذار از pump و dump سود ببرد، اما بهتر است هر اتفاق ناگواری را که در نهایت منجر به از دست دادن توکن‌های شما می‌شود، پیش‌بینی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا