اخبارامنیت بازار ارزهای دیجیتال

سرقت بیت کوین به صورت فیزیکی

در جدید ترین عناوین و اطلاعیه ها از  دادستان های فدرال گزارشاتی از نوع جدید از سرقت توسط دو مرد منتشر شد . بر اساس این گزارش ها دو مرد در شهر وستچستر تلاش کردند با برنامه ای از پیش تعریف شده به صورت مخفیانه ورود غیر مجاز به خامه ای را داته باشند تا از این طریق بتوانند حجم بالایی از دارایی های دیجیتال یک شخص که ظاهرا بیت کوین بوده است را سرقت کنند. هم اکنون این دو سارق توسط پلیس دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

دامیان ویلیامز(Damian Williams)، به عنوان دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، در پیامی اعلام کرد که دومینیک پیندا و شون مورگان پس از این که توسط پلیس دستگیر شدند در رزو گذشته به اتهام سرقت بازداشت شدند.

آقای ویلیامز در یک بیانیه مطبوعاتی در خصوص جزییات سرقت بیت کوین توضیح داد:

سارقان این پروژه در نظر داشتند. با ورود غیر قانونی و مخفیانه به منزل مسکونی اشخاص بتوانند. به طریق خشونت آمیز افراد را مجبور به افشا رمز و پسورد های خود کند. تا از این طریق دارایی های دیجیتال آنها را به سرقت ببرند. و از این طریق خود را میلیاردر کنند.

بر طبق کیفرخواستی که در دادگاه فدرال در White Plains منتشر شد، این دوشخص متهم به ورود مخفیانه در تاریخ 18 ماه می و 24 می سال 2020 برزنامه ریزی و نقشه لازم را تهیه میکردند. یعنی تقریبا از اردیبهشت ماه سال 1399 به دنبال اجرایی کردن نفشه خود بودند. این دو سارق با نام های  پیندا و مورگان، هر دو 21 ساله و ساکن ویرجینیا هستند، که اکنون به 20 سال حبس محکوم شدند.

با این حال دنیای مالی دیجیتال و بستر های آن میتواند جایی برای ساخت ثروت و هم در کنار آ« بستری برای انجام انواع و اقسام سوئ استفاده ها نظیر پولشویی ها، حملات سایبری و یا زور گیری هایی مشابه داشته باشند.

منبع: nbcnewyork

مطالب بیشتر:


مدیر بازار دارک نت Hydra دستگیر شد/دیمیتری پاولوف در دادگاه مسکو
هش ریت بیت کوین پس از افت اخیر مجددا افزایش یافت و به سطح جدید رسید
چگونه پلیس ارز دیجیتال را مصادره میکند؟ آیا مصادره ارز دیجیتال امکان پذیر است؟

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx