اخباراخبار قانون گذاری

آلبانی قرار است در سال 2023 مالیات بر ارز های دیجیتال و معاملا آن لحاظ کند

در جدید ترین عناوین و گزارش های از  پورتال محلی انگلیسی زبان Exit News که در روز گذشته منتشر شد. گویا دولت آلبانی در نظر دارد از سال میلادی 2023 به دنبال تصویب لایحه اخیر در خصوص فعالیت های مالی ارز های دیجیتال است. تا بتواند به جمع آوری مالیات بر ارز های دیجیتال بر در آمد های حاصل از این شاخه مالی تسلط پیدا کند.

  از این رو دولت همواره امید دارد تا بتوان در سال جاری شاخه های جدیدی به قوانین و آیین نامه های بیافزاید و ابعاد این لایحه را تکمیل کند. تا بتواند این طرح را در حالت جامع بر روی فعالیت های این بخش اجرایی کند.

هم اکنون این قانون از چند ماه زود تر تنها قرار است به مخاطبان اطلاع رسانی شود. تا در آینده نزدیک پس از تکمیل آن را اجرایی کنند. فعلا این لایحه به مخاطبان از کلیات طرح خبر میدهد و درآمد حاصل از دارایی های مجازی را معرفی می کند.

علاوه بر آن  این گروه از دارایی ها که با استفاده از رشته کارکتر ها به صورت دیجیتالی منتقل میشود. میتواند به منظور ابزاری برای انواع پرداخت و یا سرمایه گذاری ها استفاده شوند.

در واقع این اطلاعیه این اطمینان را به کاربران میدهد که این دارایی ها جایگزین پول ملی در اختیار بانک مرکزی نیست. لازم به ذکر است که بخش زیادی از مقامات پولی در سراسر جهان  تلاش میکنند. تا با ارائه ارز دیجیتال ملی خود و بیا ارزی بر پایه پول رسمی آن کشور ارائه دهند. این فهرست از کشور ها ابر قدرت هایی نظیر ایالات متحده، اتحادیه اروپا، چین و روسیه را پوشش میدهد.

در ادامه

بر اساس قوانین جدید آلبانی در خصوص مالیات بر ارز های دیجیتال،  استخراج این گروه از دارایی ها را  به عنوان یک رسته فعالیت جدید. که از توان محاسباتی برای تأیید تراکنش ها و به دست آوردن دارایی های دیجیتال در مبادله استفاده میکند. را تعریف می کند.

استخراج ارز های دیجیتال دارای ابهامات زیادی است. هم اکنون نیز عده زیادی از مجریان قانون تلاش میکنند. تا با استفاده از روش های غیر قانونی لاین های غیر مجاز پول ساز را ایجاد کنند. که عده زیادی از آنها شناسایی شدند.

طبق جدید ترین قوانین، تمامی درآمد هایی که حاصل از ترید یا انتقالات دارایی های دیجیتال و یا استخراج ارز های دیجیتال است. در واقع به عنوان درآمد شرکت دسته بندی می‌شود. و در زمانی که ذینفعان از افراد خصوصی باشند، میبایست مالیات  بر درآمد 15 درصد سرمایه را بپردازند.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


بررسی واقعیت:آیا Coinbase پورتال غیرمتمرکز بررسی واقعیت را راه اندازی کرده است؟
6 تا 15 درصد مالیات گریبان گیر ماینر های روسی
20 درصد مالیات بر سود معاملات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی
تصویب لایحه زیرساخت 1 تریلیون دلاری با مالیات کریپتو
تمام گزارش هایی مبنی بر خرید بیت کوین از سمت بایننس کذب است

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx