BEP-2 (Binance Chain Tokenization Standard)

BEP-2 (Binance Chain Tokenization Standard) چیست؟

BEP-2 مخفف Binance Chain Evolution Proposal 2 است. BEP-2 یک استاندارد فنی برای ایجاد و استفاده از توکن های جدید در Binance Chain است. مجموعه ای از قوانین و مشخصات فنی را تعریف می کند که توکن ها باید از آنها برای عملکرد در اکوسیستم Binance Chain پیروی کنند. یک استاندارد توکن بسیار مشابه در بلاکچین اتریوم ERC-20 است.

در حالی که استاندارد BEP-2 ویژگی‌های اصلی و اساسی توکن‌های صادر شده در Binance Chain را تعریف می‌کند، توکن‌های مختلف هنوز هم می‌توانند پیاده‌سازی‌های متفاوتی برای موارد استفاده خاص داشته باشند. توکن‌های BEP-2 (Binance Chain Tokenization Standard) می‌توانند طیف وسیعی از دارایی‌های دیجیتال و کالاهای قابل مبادله را نشان دهند. این استاندارد تضمین می کند که همه آنها می توانند به آرامی با یکدیگر و اکوسیستم اطراف ادغام شوند. استیبل کوین‌های BEP-2 مانند BUSD، بیت کوین BEP-2 متصل به BEP-2 و همچنین بسیاری از پروژه‌های چند زنجیره‌ای دیگر وجود دارند که از مزایای BEP-2 استفاده می‌کنند.

Binance Chain که توکن‌های BEP-2 را میزبانی می‌کند، بر اجماع Tendermint BFT و اثبات سهام (proof-of-stake (DPoS)) با یک لایه برنامه اختصاصی که بر روی آن اجرا می‌شود، متکی است. ثابت شد که این دو الگوریتم اجماع جایگزین سریع و قابل اعتمادی برای اثبات کار (proof-of-work) هستند.

هر توکن BEP-2 (Binance Chain Tokenization Standard) دارای ویژگی های زیر است:

  • Source Address: آدرس منبع مالک توکن‌ صادر شده است.
  • Token Name: نشان دهنده نام طولانی توکن‌ است، به عنوان مثال. “MyToken.”
  • Symbol: شناسه توکن تازه صادر شده است.
  • Total Supply: تعداد کل توکن های صادر شده خواهد بود.
  • Mintable: به این معنی است که آیا این توکن می تواند در آینده ضرب شود، که باعث افزایش کل عرضه توکن می شود.

دارایی اصلی زنجیره بایننس BNB است که برای پرداخت هزینه ها مشابه (gas) استفاده می شود. این بدان معناست که وقتی می خواهید توکن های BEP-2 (Binance Chain Tokenization Standard) خود را انتقال دهید، باید مقدار کمی BNB نیز در کیف پول خود داشته باشید. این امر انگیزه‌ای برای اعتبارسنجی‌ها فراهم می‌کند تا تراکنش‌ها را در بلاکچین بگنجانند، زیرا آنها BNB را به عنوان کارمزدی برای مشکلات خود جمع‌آوری می‌کنند.

در حالی که Binance Chain برای معاملات فوق سریع بهینه شده است، دارای یک زنجیره خواهر به نام Binance Smart Chain (BSC) است که بر اجرای مخاطبین هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز بدون شلوغی زنجیره اصلی متمرکز است. هر دو زنجیره مکمل یکدیگر در یک اکوسیستم هستند، اما عملا مستقل هستند. به دلیل این معماری زنجیره ای دوگانه، تاکید زیادی بر سازگاری زنجیره ای متقابل شده است. به همین دلیل، توکن های BEP-2 (Binance Chain Tokenization Standard) را می توان به راحتی با معادل BEP-20 خود تعویض کرد.

توکن های BEP-2 را می توان در Binance DEX، یک صرافی غیرمتمرکز که در بالای Binance Chain اجرا می شود، معامله کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا