اخباراخبار جهان

اجرای ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال امکان پذیر نیست/اقتصاددان هند توضیح داد

به گفته اقتصاددان مطرح هند در خصوص طرح ممنوعیت ارز های دیجیتال. ممنوعیت کامل فعالیت این حوزه امکان پذیر نیست. و احتمالا با چالش های زیادی رو به رو خواهد شد. این کار موجب انجام کلیه این اقدامات در کشور از حالت قانونی به غیر قانونی میشود.

به گفته آشیما گویال که از اعضای گروه کمیته سیاست گذاری پول است. این تصمیم باعث ایجاد قانون گریزی و افزایش جرائم خواهد شد. چرا که فعالیت کاربران را در دارک نت می افزاید.

وی با بیان این مشکلات توضیح داد که برای این تیپ مالی جدید و افرادی که مشتاق اند در این بخش فعالیت داشته باشند به جای ممنوعیت کار آن را در چارچوب و ضوابط مصوب ارائه دهیم.

ممنوعیت کامل فعالیت ارز های دیجیتال میتواند چالش آفرین باشد


این  عضو کمیته سیاست پولی که در سابقه کاری خود فعالیت در کمیته مشاور فنی بانک مرکزی هند و همچنین یکی از اعضای شوری مالی نخست وزیر هند را ثبت دارد.علاوه بر این مجموعه آثار و کتب برتر اقتصاد خرد و کلان اقتصاد باز و امور مالی بین الملل. امور مالی کشوری و…را به ثبت رسانده است.

پیرو مصاحبه اخیر خود با PTI از ارز های دیجیتال سخن به میان آورد. این مقام در پاسخ به سوالات موضع خود را این چنین نشان داد. وی گفت که با مواضع دولت هند به طور کامل موافقم.

ارز های دیجیتال نباید جایگزین پول قانونی کشور شود. چرا که به اقتصاد کشور لطمه وارد میکند. در عوض میتوان آنها را به نام توکن (چیزی شبیه به سهام) عرضه کرد. و قانون های لازم را برای آنان تعیین کرد.

گویال در ادامه گفت:

اعمال ممنوعیت کامل به سبب انجام فعالیت های سرمایه گذاری و خرید و فروش این دارایی ها بسیار دشوار و ناممکن است. و تنها فضا را برای فعالیت در دارک وب می افزاید.

در جلسه ای که به تازگی کمیته مشاوره فنی بانک مرکزی هند (RBI) با شوری حکام برگذار کرده است عنوان شد که ممنوعیت کامل فعالیت در حوزه مالی کریپتوکارنسی چالش بر انگیز است.

RBI در ادامه تاکید کرد که این ارز ها از دسته دارایی هایی هستن که دستخوش نوسانات شدید اند. از این رو میتوان آن ها را خطر آفرین تلقی کرد. و باید قوانین فعالیت در این بخش بایستی باعث جلوگیری از فعالیت های پولشویی (AML) و تامین مالی تروریسم (CFT)شود.

هم اکنون این دارایی ها در هند هیچ قانون گذاری و چارچوب بندی در هند وجود ندارد.

منبع:news.bitcoin

مطالب بیشتر:


رشد 6700 درصدی سهام یک شرکت با انجام عملیات استخراج بیت کوین
لینک دانلود فیلم “اسپایدر من” حقه ای برای استخراج ارز دیجیتال مونرو
چه شهر هایی بیشترین آمار استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال را دارند؟
تا کنون 90 درصد از دارایی بیت کوین استخراج شده است.

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx