اخباراخبار قانون گذاری

قزاقستان به صرافی های ارز دیجیتال مجوز سرمایه گذاری در بانک ها را میدهد

وزارتخانه توسعه دیجیتال کشور قزاقستان در جدید ترین اطلاعیه خود در خصوص قوانین ارز دیجیتال اعلام کرد. بر اساس آخرین مجوز ها و مقررات وضع شده برای ارزهای دیجیتال، تمام بانک های محلی میتوانند در پایتخت قزاقستان خدمات مالی متمرکز مورد نیاز صرافی های ارز دیجیتال را ارائه دهند.

این طرح توسط یک کارگروه متشکل از نمایندگان این وزارتخانه، بانک مرکزی، ناظران مالی و همچنین به عنوان اعضای بخش دارایی های مالی و دیجیتال به تصویب رسیده است.

این مجوز میتواند بخش کوچکی از تصمیم گیری های سران قزاقستان در خصوص فعالیت و توسعه ارز های دیجیتال باشد. که به عنوان یک رمز ارز منطقه ای تسهیلات لازم را به فعالان این بخش ارائه دهد.

فعلا این طرح به صورت آزمایشی در طول سال 2022 با مشارکت پلتفرم های معاملاتی رمزارزهای دارای مجوز از AIFC، توسط سازمان خدمات مالی (AFSA) اجرا خواهد شد.

زمانی که چین در ماه می سال گذشته (اردیبهشت 1400)،به طور جدی به مقابله با کلیه فعالیت های دیجیتال پرداخت، عده زیادی از ماینر های چینی که در این کشور فعالیت میکردند از کار بازماندند. قزاقستان ماینرهای ارزهای دیجیتال را جذب کرد.

طبق عرایض وزیر توسعه دیجیتال. باگدات موسین (Bagdat Musin)، با این حال، صنعت کریپتو فقط ماینینگ نیست. بلکه شامل صرافی های رمزارزی، کیف پول دیجیتال و سایر پلتفرم های بلاکچین نیز می شود.

این مقام در خصوص فعالی های مالی دیجیتال گفت:

ارز های دیجیتال خود یک شاخه مالی است که میتواند فعالیت های آن فواید زیادی را نصیب کشور کند.

ما باید تلاش کنیم با تدوین قوانین درست از ارز های دیجیتال و مبادلات این گروه از دارایی های نوین کسب درآمد کنیم.

این صنعت پله ای است که میتواند نظام مالی را ارتقا بخشد.

موسین اصرار داشت. که کشور آسیای مرکزی باید یک اکوسیستم کامل ایجاد کند. تا دارایی های دیجیتال استخراج شده. با استفاده از برق قزاقستان در مبادلات محلی معامله شود و درآمد مربوطه در کشور باقی بماند.

وزارت دارایی این کشور در عناوین خود تاکید کرد. که شاخه مالی کریپتوکارنسی و فعالیت های این حوزه نوعی تجارت قانونی را برای ارز ها به همراه دارد. که میتواند سوددهی فراوانی را هم به خانواده سرمایه داری خرد و هم خانواده سرمایه داری کلان برساند.

اگر فعالیت های مربوط به این بخش در چارچوب قوانین مدون موفقیت آمیز باشد. احتمالا تلاش میکینم با تسهیل کردن قوانین سطح کاری این بخش را توسعه دهیم.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


شرکت صنعتی استخراج Canaan فعالیت های خود را در قزاقستان توسعه میدهد
استخراج ممنوع است اما مجوز ها صادر خواهند شد/به خارجی ها مجوز استخراج ندادیم
قوانین ایران برای متخلفان برق در استخراج ارز دیجیتال سخت تر میشود
ماینر ها از ماه مهر شروع به کار میکنند/تامین برق ماینر ها در ماه مهر
صرافی بایننس از اخذ مجوز خود در سنگاپور انصراف میدهد

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx