اخباراخبار قانون گذاری

بانک مرکزی روسیه با طرح استفاده از ارز های دیجیتال موافقت میکند

خبر هایی از نگاه مثبت روسی ها به استفاده از ارز های دیجیتال به گوش میرسد. بانک مرکزی از مدتی قبل تلاش میکند تا با استفاده از ارز های دیجیتال بخشی از پرداخت های بین المللی خود را ساده سازی کند. از این رو احتمال این موضوع زیاد است. که دارایی های دیجیتال از خانواده مالی کریپتوکارنسی مانند دیگر روش های پرداخت نظیر روبل، طلا و… در دست کار قرار گیرد.

از زمانی که طرح استفاده از ارز های دیجیتال به ویژه در بخش پرداخت های بین المللی مطرح شد. تا کنون بانک مرکی واکنشی منفی نسبت به این طرح نشان نداده. یکی از مقامات روسی نیز تلاش کرد با حمایت از این طرح خطرات احتمالی ارز های دیجیتال را به گروه تصمیم گیرنده کشوری گوشزد کند.

با این که روسیه هم اکنون درگیر جنگ با اوکراین است. و از این بابت تحریم های زیادی را متحمل شده است. اما تلاش میکند استفاده از ارز های دیجیتال را در دستور کار خود قرار دهد. و تلاش کند این شاخه مالی جدید را به کار بندد.

روز گذشته یکی از مقامات در این خصوص گفت که بانک مرکزی نظری مساعد در خصوص پذیرش ارز های دیجیتال و استفاده از آنها در بخش پرداخت های بین المللی خود دارد.

مجلس روسیه تلاش میکند تا در بالاترین سرعت قوانین مورد نیاز را برای استفاده قانونی ارز های دیجیتال تدوین کند.

با استناد به خبرگذاری رویترز معاون اول بانک مرکزی روسیه در مصاحبه یا خبرنگاران در خصوص ارز های دیجیتال گفت:

بانک مرکزی طرح استفاده از خانواده مالی کریپتوکارنسی را بررسی و با اجرایی شدن ان در بخش پرداخت های بین المللی مشکلی ندارد.

وی در ادامه افزود بانک مرکزی روسیه خطرات و بستر های ناامنی که ارز های دیجیتال در ماهیت خود دارند را مد نظر دارد. من قبل از این هم ساییت خود را بر مبنای ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال قرار داد. هم اکنون نیز تلاش میکند از ارز های دیجیتال در چارچوبی از قانون بهره بگیرد.

دنیس مانتوروفبه عنوان وزیر صنعت و تجارت، و همچنین ایوان چبسکوف،در سمت مدیر سیاست های مالی وزارت دارایی، در عناوین خود اشاره کردند که روسیه تلاش میکند با مد نظر قراردادن تحریم های کنونی و همچنین خطرات ارز های دیجیتال قوانینی جامع را در سریع ترین زمان ممکن ارائه دهند تا بتوان در بستر امن به پرداخت های بین المللی سهولت بخشیم.

منایع: cryptobriefing

مطالب بیشتر:


واکنش توییتر به جدید ترین لایحه مصوب توسط دولت روسیه در زمینه ارز دیجیتال
هند تلاش میکند تا خطرات معامله در فضای کریپتوکارنسی را کاهش دهد
مقامات روسیه بر سر فعالیت ارز های دیجیتال با یکدیگر به توافق رسیدند
موجودی بیت کوین به نسبت 3 سال گذشته در کمترین مقدار خود در صرافی ها است
وزارت خزانه داریی ایالت متحده از خطرات NFT ها میگوید

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx