اخباراخبار جهان

ارز های دیجیتال قابلیت تبدیل به روشی برای پرداخت ها را ندارند!

اندرو بیلی(Andrew Bailey)، به عنوان رئیس بانک مرکزی انگلستان چند روز گذشته به عنوان یکی از مدیران بانک مرکزی انگلستان منتصب شد. او با حضور خود در جلسات تصمیم گیری و مشارکت و همفکری به صورت منتقدانه نظرات خود را در خصوص ارز های دیجیتال بیان کرد.

او در عناوین خود بیت کوین را نقطه نظر قرار داد و گفت که این دارایی به دلیل این که ماهیتا ارز کاربردی نیست. پس نمیتواند به عنوان یک روش تسهیل کننده پرداخت قرار بگیرد.این عنوان در حالی است که مکررا از سمت بانک مرکزی اعلام میشود که بیت کوین ارزش ذاتی ندارد.

اندرو بیلی مدعی است که بیت کوین و در اصل ارز های دیجیتال با حمایت مردم و تمایل آنها به داشتن این گروه از دارایی ها حاوی ارزش است. مردم به کریپتوکارنسی ارزش بخشیدند. باید گفت که مردم تمایل به جمع کردن خیلی چیز ها را دارند.

از هفته های قبل نظرات متعددی از سمت کارشناسان مالی بانک مرکزی به گوش میرسد که اغلب آنها بر عدم ارزش ارز های دیجیتال دلالت دارد. و همگی نظراتی منتقداته و منفی را نسبت به رمزارز ها دارند. هفته قبل کریستین لاگارد در سمت ریاست بانک مرکزی اروپا ماهیت ارز های دیجیتال را باطل خواند و بابت خاصیت سفته بازی این گروه نوین که به عنوان نوعی دارایی از آنها یاد میشود ابراز تاسف کرد.

در ادامه

از دیگر ایالت ها و کشور ها نیز نظرات مثبت از سمت نهاد های بانکی و دولتی به گوش نمیرسد. صبح امروز رییس بانک مرکزی هندوستان به نظرات اخیر بیل مارکوس واکنش نشان داد و پیرو صحبت های او اظهاراتی از عدم ارزش کریپتوکارنسی را منتشر کرد.

بعد از آن یکی از بانک های سوئد به عنوان Riksbank  نیز در جدید ترین توییت خود توضیحاتی در مورد عرایض بیلی مارکوس نوشت. که در آن توضیح میداد که چرا رمزارز ها نمیتواند جایگزینی برای پول فیات باشد.

مواضع منفی واسطه ها:

از زمانی که دارایی های دیجیتال به عنوان ارز های بدون واسطه به فضای مالی دیجیتال معرفی شدند تا کنون هیچ نهاد وابسته ای مانند بانک ها نبوده که از این دارایی ها حمایت کند. آنها تلاش کردند با نادیده گرفتن شاخه نوین کریپتوکارنسی و ماهیت بلاک چینی آنها زیر سوال ببرند. و با عناوین متعدد این دارایی و خاصیت های مثبت آن را به چالش بکشند.

در حالی که ارز های دیجیتال دارایی هایی هستند که در گام نخست واسطه ها را حذف میکند. و همچنین فساد مالی را که دستگاه های وابسته درگیر آن هستند به طور کامل حذف میکند. از سویی باید این مدل واکنش هایی که همگی بر ضد توسعه ارز های دیجیتال است را بدیهی دانست.

منبع:utoday

مطالب بیشتر:


سامانه سوئیفت تلاش میکند تا خدمات ارز دیجیتال ارائه دهد
بایننس میتوانست از آب گل آلود ماهی بگیرد/پیشنهاد سوء استفاده از سقوط لونا
در زمان افت بازار کریپتوکارنسی خبری از سلبریتی های حمایت کننده نیست!
دوج کوین جان تازه ای میگیرد/تمایل نهنگ های سرمایه گذار به دوج کوین

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx