اخباراخبار قانون گذاری

بلاروس تا کنون حجم قابل توجهی از ارز های دیجیتال را مصادره کرده است.

در جدید ترین عناوین از رئیس کمیته تحقیقات بلاروس خبر هایی مبنی بر مصادره ارز های دیجیتال به گوش میرسد. طبق آخرین اطلاعات از منابع رسمی این کشور، مقامات بلاروس در خصوص ارز های دیجیتال گفتند که تا کنون حجم قابل ملاحظه ای از این دارایی ها توقیف شده است.

این مقام عالی رتبه در اظهارات خود گفت که حجم دارایی های مصادره شده از خانوده مالی کریپتوکارنسی به دست دولت کم نبوده و چشم گیر است. علاوه بر این ادعا از منابع دیگری خبر هایی از همکاری شرکت های متعددی با دولت بلا روس به گوش میرسد. که زمینه توفیق دارایی های دیجیتال به دولت کمک کننده بوده اند.

رئیس کمیته پژوهشی بلاروس، به نام دیمیتری گورا، در مصاحبات خود با کانال دولتی ONT عنوان کرد:

وقتی که از ارز های دیجیتال به عنوان پول مورد استفاده قاچاق چیان مواد مخدر استفاده میشود. و مسیری میشود برای سهولت جنایات اقتصادی، بدیهی است که دولت بلاروس به توقیف دارایی ها حکم میدهد. و تلاش میکند با این بستر های معاملاتی مبارزه کند.

با استناد به صحبت های رئیس کمیته پژوهشی این کشور تا کنون حجم بالایی از دارایی های دیجیتال توسط  دولت مسدود شده است.

شوروی سابق که خود یکی از نزدیکان و متحدان روسیه است. با دستور مستقیم از ریاست جمهوری در سال 2018 میلادی در خصوص دارایی های دیجیتال کلیه فعالیت های مالی این شاخه مالی نوین برای افراد قانونی اعلام شد. حتی برای تشویق کاربران و مردم جامعه تلاش شد تا با ارائه معافیت های مالیاتی و بستر های این چنینی، افراد را مجاب به بکار گیری دارایی های دیجیتال کرد.

در سال میلادی 2021 زمانی که الکساندر لوکاشنکو در سمت ریاست جمهوری این کشور فعال بود. تلاش کرد تا به افراد جامعه و مخاطبان مالی از وضع قوانین و مقررات بیشتر برای فعالیت های مالی دیجیتال سخن به میان آورد.

اما اشاره کرد که قوانین جدید به سبب سوء استفاده از قابلیت های اموال دیجیتال است. و به سبب اتخاذ قوانین سخت گیرانه بنا نمیشود. از این رو وزارت دارایی وقت تلاش کرد تا با افزودن بند هایی به قانون دارایی های دیجیتال اصلاحاتی مهم را در عملکرد این گروه مالی نوین پدید آورد.

در ادامه

در ادامه این قانون گذاری ها ماه گذشته سال میلادی جاری(2022) این دولت مصوبه مسدود سازی ارز های دیجیتال را در صورت بروز جرم تایید کرد. به علاوه در دیگر مصوبه دستوراتی برای ایجاد یک آدرس کیف پول ویژه برای مصادره دارایی های دیجیتال صادر شد. تا بتوان از طریق آن مصادره اموال را به درستی انجام داد.

دیمیتری گورا در عناوین خود ارز های دیجیتال را به عنوان “زباله مجازی” خواند. و در این خصوص گفت:

دولت برای جبران خسارت های وارده بر کشور به چیزی به نام پول نیاز دارد. از این رو میبایست به کسب در آمد از زباله مجازی بی‌اندیشیم. شخصا علاقه من به بیان جزییات نیستم. اما ما به عنوان مسئولان مالی چگونگی کار را بلد هستیم. زیرا با مکانیزم هایی آشناییم که برخورد با این دست از مسائل را موقفیت آمیز میکند.

وی در ادامه افزود که برای کسب پول مفیدذ از ارز های دیجیتال به اتحاد میان ارگان های دولتی و سازمان های تجاری نیازمندیم.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


چگونه پلیس ارز دیجیتال را مصادره میکند؟ آیا مصادره ارز دیجیتال امکان پذیر است؟
شرکت بازی سازی Square Enix بلاک چین را بخشی از طرح درآمدی خود میداند
سرکوب mining در چین ، دلیل سقوط 12٪ بیت کوین
ارز دیجیتال ملی به زودی در اختیار کاربران قرار میگیرد
اجرای ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال امکان پذیر نیست/اقتصاددان هند توضیح داد

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx