اخباراخبار قانون گذاری

مقامات هند: ارز های دیجیتال اقتصاد را دلاری میکند

با استناد به خبر های اخیر خبر گذاری PTI هند. به تازگی گزارش هایی از رویکرد منفی دولت هند نسبت به ارز های دیجیتال منتشر شد. بر اساس این اطلاعات بانک مرکزی هند ارز های دیجیتال را خطر آفرین خواند و افزود که این دارایی ها به اقتصاد کشور لطمه وارد میکنند. و باعث دلاری شدن اقتصاد هند میشوند.

پیرو جلسات توجیهی مکرر که از سمت کمیته پارلمانی هند برگزار شد. مقامات ارشد RBI، از جمله رئیس بانک، شاکتیکانتا داس (Shaktikanta Das)، با بیان اظهارات خود به وضوح از نگرانی های خود در بخش ارز های دیجیتال و توسعه این گروه از دارایی ها سخن به میان آورد.

در این هم اندیشی که به ریاست وزیر امور مالی سابق، جایانت سینها، برگذار شد وی تلاش کرد تا سوالاتی مشخص در زمینه ارز های دیجیتال و خانواده مالی کریپتوکارنسی را از از هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI)  پرسش کند. تا رویکرد ها و نقطه نظرات کارشناسان تبیین شود.

مقامات RBA در صحبت های خود با اشاره به ارز های دیجیتال و چالش هایی که این گروه از دارایی ها پس از ترویج میتواند برای اقتصاد کشور و پول فیات پدید آورد گفت:

ارز های دیجیتال شاخه ای نوین هستند که خطرات مهمی نظیر نقض سیاست های پولی و همچنین ایجاد بستر های پولشویی را به همراه دارند. که همین دو عامل میتواند مهم بخش های اقتصاد یک کشور را از پای در آورد.

و در ادامه

قانون گذاران هندی با نقطه نظرات منفی در مورد ارز های دیجیتال گفتند که این گروه مالی مشکل چشمگیری از کشور حل نخواهد کرد. و تبدیل به اسباب و وسایلی برای متخلفان خواهند شد. تا بدینوسیله بتوانند به راحتی فعالیت های مجرمانه نظیر قاچاق مواد مخدر، پولشویی و تامین مالی تروریسم را انجام داد.

علاوه بر آن این دارایی ها نباید به عنوان پول رایج در دست کاربران قرار گیرد. چرا که بنیان پول ملی یعنی روپیه را تضعیف میکنند. در حالی که این دارایی ها پتانسیل فراوانی برای انجام تراکنش ها هم به صورت داخلی و هم به صورت برون مرزی را دارند. که با منافع حاکمیتی در تضاد کامل است.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


هند تلاش میکند تا خطرات معامله در فضای کریپتوکارنسی را کاهش دهد
لایحه دارایی های دیجیتال در جلسه بودجه هند آماده ارائه نیست.
هند: منتظر پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی از سمت ما نباشید!
مقامات روسیه بر سر فعالیت ارز های دیجیتال با یکدیگر به توافق رسیدند
امنیت بلاک چین | بلاک چین و امنیتی که به همراه می آورد

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx