اخباراخبار جهان

لینک دانلود فیلم “اسپایدر من” حقه ای برای استخراج ارز دیجیتال مونرو

لینک دانلود فیلم “اسپایدر من” حقه ای برای استخراج ارز دیجیتال مونرو

طبق اظهارات جدید یگ گروه تجسس و فعال در زمینه امینیت سایبری به تازگی اطلاعات جدیدی را از بد افزار جدید فاش کردند. این گروه معتقد اند که برخی از از لینک های دانلود فیلم اسپایدر من «Spider-Man: No Way Home» یک تله بد افزاری است که مخاطبان را به صورت نا خواسته به مسیر استخراج مونرو هدایت میکند. نوع عملکرد این بد افزار به حالتی است که کاربران را سوء استفاده بد افزاری نخواهد کرد.

تحقیقات از سمت شرکت کنترل جرائم سایبری ریزن لبز ارائه شد. تحقیقات این مجموعه نشان میدهد. که متقلبان سرقت فرهنگی با تهیه کردن. کپی از  فیلم اسپایدر من و استقرار آن درون وب سایت تورنت مسیری را برای هدایت مخاطبان ایجاد کنند تا به صورت ناخواسته ارز دیجیتال مونرو استخراج کنند.

گروه لیزن لبز این فایل به نام spiderman_net_putidomoi.torrent.exe در وب سایت تورنت .بارگذاری شده است. که در اصل این فایل یک ترجمه روسی spiderman_no_wayhome.torrent.exe است. پیش بینی میکنیم. که این شیطنت سایبری از طریق یکی از وب سایت های تورنت روس طراحی و به اجرا در آمده باشد.

زمانی که کاربران برای دور زدن قانون با مراجعه به وب سایت تورنت. فایل های کپی را دانلود کنند. مشارکت در این دست از سایت ها بالا رفته و با افزایش نرخ کلیک در این بخش کارپردازان تلاش میکنند. تا با سوئ استفاده از مشارکت و فعالیت مخاطبان خود به سایر مقاصد خود دست پیدا کنند. از این رو بروز اتفاقاتی از این دست جدید نیست.و در فضای سایبری به کرات دیده میشود.

نحوه کار بد افزار از طریق اسپایدر من


این بد افزار سعی دارد تا اتصال مایکروسافت دیفندر (Microsoft Defender)، آنتی‌ویروس ویندوز را قطع کند.و در گام بعد برای این که بتواند کاربر را در مدت زمان بیشتری در صفحه نگه دارد تلاش میکنند. تا با ایجاد فرایندی نظارت و کنترل سیستم زمان بیشتری را به سبب انجام فعالیت برای خود بخرد. در این مدت بدافزار سوئ استفاده خود را انجام و تمام رد پای خود را از رایانه کاربر پاک میکند. پس از پاک کردن آثار فعالیت گام بعدی عملیات با راه اندازی دو فایل پردازشی  Sihost64.exe و WR64.exe فعالیت استخراج مونرو آغاز میشود.

در این فعالیت هیچ گونه اطلاعات هویتی و این دست از کاربر .گرفته نمیشود. و بد افزار ها به دنبال سرقت اطلاعات قربانیات نیست. بلکه بدون اجازه از افراد به آن ها هزینه های برق زیاد تحمیل میکند و CPU و سرعت سیستم کاربران را به سرقت میبرد.

ریزن لبز در باره این دست از سرقت های سایبری هشدار داد:

برای آن دسته از کاربرانی که جست و جو کننده هستند و تمایل نشان میدهند تا از سایت های غیر رسمی فایل های مورد نظرشان را دانلود کنند هشدار میدهیم که با احتیاط بیشتری عمل کنند.

علاوه بر این این گروه امنیت سایبری افزود

تورنت اعتباری ندارد. و برای دانلود فایل ها مثل اسپایدر من تحت هیچ شرایطی از آن استفاده نکنید.

یکی از شایع ترین حملات کریپتوجکینگ است. که در سال 2021 بالاترین آمار حملات سایبری را به خود .اختصاص داد. تا کنون به اندازه 75000 از بد افزار های مرتبط با این سته از حملات شناسایی شد.

شرکت امنیت سایبری سوفوس نیز از دیگر مجموعه های فعال در بخش شناسایی حملات سایبری و بد افزار های مخرب است. این مجموعه نیز پیرو گزارش ذیل اعلام داشت که اغلب مجرمان اینترنتی از دسته ماینر های دارایی دیجیتال مونرو بوده اند. این ارز پلتفرمی محبوب برای مجرمان سایبری دارد.و بخش حریم خصوصی این ارز کمک شایانی به دزدان سایبری کرده است. از طریقی کار ردیابی را برای پلیس سایبری دشوار کرده است.

نهاد های قانونی برای کنترل و جلوگیری از شیوع این دسته از سرقت های سایبری تلاش کرده اند تا با کمک توسعه دهندگان برنامه های ردیابی مونرو را تهیه و تولید کنند.

منبع:decrypt

مطالب بیشتر:


برترین شرکت های توسعه دهنده متاورس در جهان کدام اند؟
جک دورسی و ایلان ماسک دو منتقد مخالف با متاورس
چه شهر هایی بیشترین آمار استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال را دارند؟
محسن رضایی: قوانین چارچوب بندی ارز های دیجیتال تا 3 ماه دیگر ارائه میشود

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx