اخباراخبار استخراج

چه شهر هایی بیشترین آمار استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال را دارند؟

چه شهر هایی بیشترین آمار استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال را دارند؟ طبق گزارش همشهری بر اساس اطلاعات منتشر شده از وزارت نیرو در سال جاری تنها در فصل بهار به اندازه 2 هزار مگاوات ارز دیجیتال به حالت غیر مجاز استخراج شده است.

این عدد به اندازه حجم برق مصرفی سالانه کلان شهر هایی مانند مشهد. اصفهان و تبریز است. برای جبران این حجم از انرژی از دست رفته در کشور باید حداقل 3 نیروگاه جدید احداث شود.

با مشاهده امار و اطلاعات وزارت نیرو امسال به اندازه 20 درصد از کسری توزیع برق در کشور متوجه انجام فعالیت های استخراج در ایران بود. و در ادامه تحلیل گران این بخش پیش بینی میکنند که احتمالا این فعالیت در زمستان بر روی کمبود منابع گاز خود را نشان خواهد داد. و پیش بینی میکنند که 10 درصد از حجم گاز کمبود در کشور مرتبط با انجام فعالیت استخراج باشد.

چه استان هایی بالاترین آمار ماینینگ را دارند؟


داده های ثبت شده در سال گذشته در خصوص استان های فعال در زمینه استخراج غیر قانونی ارز های دیجیتال شامل آذربایجان‌شرقی. تهران، اصفهان و خراسان‌رضوی است.

کارشناسان این حوزه میگویند. این آمار ارتباط مستقیمی با زیرساخت های صنعتی دارد. در گزارش های سال های گذشته نیز به چشم میخورد که شهر های صنعتی از دسته فعالان این حوزه هستند و که پس از به دست آوردن دسترسی منابع فعالیت های خود را آغاز خواهند کرد. به همین دلیل با بالا رفتن تب و تاب بازار حجم فعالیت های استان های صنعتی نیز بالا خواهد رفت.

و در مقابل استان هایی مانند  هرمزگان، یزد، کهگیلویه‌وبویراحمد، قم و اردبیل از شهر هایی هستن که هیچ گزارشی مبنی بر کشف دستگاه های استخراج و فعالیت های ماینینگ به گوش نرسید.

با مشاهده آمار مندرج در خصوص فعالیت استخراج در سال 98 (که حجم فعالیت های استخراج در این سال بالا بود) بیشترین استان های درگیر در انجام فعالیت های استخراج شامل اراک. همدان و زنجان بود. سال آینده بالاترین آمار استخراج در دست دو استان تهران و اصفهان بود. و حجمی به اندازه 10 تا 50 درصد هم متوجه استان های مرکزی، خوزستان، کرمان خراسان رضوی و اردبیل بود.

به گزارش شرکت توانیر آذربایجان‌شرقی، تهران، اصفهان و خراسان‌رضوی بیشترین سهم را در فرایند استخراج ارز دیجیتال به صورت غیرقانونی را در دست دارند.

مراکز غیر مجاز استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال


از ۲۲آبان تا ۱۲ آذر امسال. تا کنون 72 مجموعه فعالیت استخراج. در ایران شناسایی شد. که به صورت غیر مجاز فعال بوده اند. و تا کنون به اندازه 827 دستگاه استخراج مشاهده و ضبط گردیده است. این تعدا از دستگاه ها هریک با ظرفیت 1732 کیلووات بوده انده.

ارزان بودن برق واحدهای صنعتی، رکود واحدهای صنعتی و زیرساخت‌های صنعتی زمینه ساز استخراج بیت‌کوین به صورت غیر قانونی در کشور بوده است.

مطالب بیشتر:


هش ریت بیت کوین پس از افت اخیر مجددا افزایش یافت و به سطح جدید رسید
شیبا اینو با افزودن متاورس خاص خود به دنبال جلب نظر سرمایه گذاران است
شهردار میامی قصد دارد مطالبات بازنشستگی خود را به بیت کوین دریافت کند

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx