AMLD5

AMLD5 چیست؟

5th Anti-Money Laundering Directive (AMDL5) (به معنای پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی) به روزرسانی چارچوب Anti-Money Laundering (AML) (به معنای ضد پول شویی) اتحادیه است. این قانون در 9 ژوئیه 2018 لازم الاجرا شد و 28 کشور عضو اتحادیه اروپا را ملزم کرد که این به روز رسانی را تا 10 ژانویه 2020 در قوانین ملی اعمال کنند.

دستورالعمل اتحادیه اروپا یک چارچوب قانونی است که شامل یک هدف مشترک است که هر کشور عضو باید با گنجاندن آن در قوانین خود به آن دست یابد. دستورالعمل ها از نظر قانونی اجباری نیستند، اما عدم رعایت آنها ممکن است جریمه هایی را اعمال کند. اگرچه این مهلت به پایان رسیده است، اما برخی از کشورهای عضو هنوز نتوانسته‌اند الزامات AMLD5 را به دلیل چالش‌های نظارتی پیچیده‌ای که ارائه می‌دهد برآورده کنند.

AMLD5 الزامات جدیدی را برای ارزهای رمزنگاری شده، ثبت نام های Ultimate Beneficial Owner (UBO) و محدودیت های تراکنش کارت های پیش پرداخت ارائه کرده است. انتظار می‌رود این به‌روزرسانی سیاست‌های اتحادیه اروپا برای مبارزه با پول‌شویی (AML) و مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را با بستن راه‌هایی که هنوز توسط مجرمان مالی مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند، بهبود بخشد و تلاش‌های این اتحادیه را با استانداردهای جدید FATF که در ژوئن 2019 شامل راهنمایی ارائه خدمات دارایی مجازی ست و به‌روزرسانی شده‌اند مطابقت دهد.

AMLD5 شامل به‌روزرسانی‌هایی در مورد نهادهای متعهد است که شامل شرکت‌های fiat به crypto و ارائه‌دهندگان خدمات کیف پول محافظ ، بررسی دقیق مشتری برای وجوه از کشورهای ثالث پرخطر، ثبت نام UBO و غربالگری افراد در معرض سیاست (PEP) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا