اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

هند تلاش میکند تا خطرات معامله در فضای کریپتوکارنسی را کاهش دهد

کریستالینا جورجیوا (Kristalina Georgieva) به عنوان مدیرت عامل صندوق بین المللی هند با نگاهی خوش بین به جدید ترین سیاست های دولت هند، در طی جدید ترین کنفرانس مطبوعاتی از دولت هند و مقامات تصمیم گیرنده تشکر کرد.

در این کنفرانس رئیس صندوق بیت المللی پول تلاش کرد. تا وضعیت تصمیم گیری های اخیر مجلس را در خصوص ارز های دیجیتال مطلوب عنوان کند. و از تاثیرات این تصمیم گیری ها در حفاظت و دارایی کاربران در اقشار مالی متفاوت سخن به میان آورد. علاوه بر آن افزود که هند تاثیر بسزایی در خصوص امنیت مالی در جهان گذاشت. این مقام پیرو سخنان خود اشاره کرد:

کشور هند به عنوان یک کشوری که در تلاش است. تا با کاهش خطرات معامله در فضای کریپتوکارنسی وضعیت این گروه از دارایی ها که به نوعی دارایی جهانی به حساب می آید را بهبود دهد. میتوان هند را در خط مقدم در زمینه حمایت کاربران و یا ارائه طرح های مکمل برای بهبود پلتفرم ها دانست.

هند کشوری است که در زمینه حمایت از کاربران و سرمایه گذاران و مدیریت و کاهش ریسک دارایی های دیجیتال نسبت به دیگر کشور ها پیشتاز است.

در ادامه

رئیس صندوق بین المللی پول ملاقاتی با وزیر دارایی نیرمالا سیتارامان ترتیب داد. که در آن تلاش شد، مقررات ارز های دیجیتال موضوع مبنا قرار گیرد. بر اساس آخرین گزارشات خبرنگاران محلی پیرو تمرکز دولت بر روی سیاست گذاری های جدید حوزه مالی نوین کریپتوکارنسی تلاش کردند. تا وزارت دارایی هند به همراه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی بر روی این موضوعات متمرکز باشند. و محوریت جلسه خود را حول محور عناوین فوق ترتیب دهند.

وزیر دارایی هند در این نشست از موضوع ها و بستر های خطر آفرین صحبت کرد. و در ادامه با اشاره به آمار و ارقام حجم سرمایه گذاری های متعدد نگرانی های خود را در خصوص ارز های دیجیتال و خطرات معامله در فضای کریپتوکارنسی را با وضوح بیشتری نمایش دهند.

او در عناوین خود گفت:

یکی از مهم ترین مسائل و خطراتی که گریبان گیر دارایی های دیجیتال و شاخه های مختلف کریپتوکارنسی است مسئله پولشویی است. که به صورت جدی به تامین مالی تروریسم را انجام میدهد.

وی تلاش کرد تا با نمایش اهمیت وضع مقررات و چارچوب گذاری های لازم برای دارایی های دیجیتال و کارکرد آنها توضیح دهد:

مقررات میبایست به قدری دقیق و درست باشد که درد سر ساز نباشد و به نوعی همه جانبه باشد. تا کاربران علاقه مند به فعالیت در این بخش دچار سختی و دشواری نشوند. و تنها محدودیت ها گریبان گیر فعالیت های خلاف نظیر پولشویی شود.

 

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


وزارت خزانه داریی ایالت متحده از خطرات NFT ها میگوید
لایحه دارایی های دیجیتال در جلسه بودجه هند آماده ارائه نیست.
هند: منتظر پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی از سمت ما نباشید!
هند اندیشه ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال را در سر میپروراند
معامله گران ارز دیجیتال زیر نظر بانک‌های هندی

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx