منتخب سردبیر

توسعه بلاک چین چگونه انجام میشود؟/توسعه دهنده بلاک کیست؟

به چه کسی توسعه دهنده بلاک چین میگویند؟/نحوه توسعه بلاک چین

توسعه بلاک چین چیست؟ و چگونه انجام میشود؟ چرا افراد به دنبال توسعه بلاک چین هستند و از توسعه دادن آن چه منافعی را به دست می آورند؟

بلاک چین یک ساختار زنجیره بلوکی است. که به تنهایی میتواند داده ها و اطلاعات را در حالت غیر قابل تغییر به ثبت برساند. وجود یک فناوری با داشتن خاصیت اتصال اطلاعات به یک دیگر در حالت زنجیره وار، باعث شده. تا بسیاری از صنایع برای حل مشکلات و سهولت کاربری خود از این فناوری بهره ببرند.

بلاک چین در عصر امروز کمک شایانی به دنیای دیجیتال ارز ها کرده است. این فناوری باعث بزرگ ترین تحول در نظام پولی و بانکی شده است. علاوه بر آن رشد صعودی عملکرد بلاک چین باعث شده. تا تعداد قابل ملاحظه ای از صنایع و مشاغل به فکر استفاده از خاصیت زنجیره بلوک در پلتفرم خود باشند.

در چنین جوی که بسیاری از صنعت ها در حال آماده سازی زیرساخت برای بهره بردن از بلاک چین در حوزه کاری خود هستند. شاید شما از افرادی باشید که قصد کسب اطلاعات در خصوص  این که چگونه میتوان یک توسعه دهنده بلاک چین بود را داشته باشید. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص توسعه و توسعه دهندگان بلاک چین در اختیارتان قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید تا به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

توسعه بلاک چین چه تاثیری در بهبود عملکرد صنایع دارد؟


بلاک چین یک فناوری است که با استفاده از خاصیت منحصر به فرد زنجیره بلوکی برخوردار است. که اگر این فناوری در حوزه صنعت ورود پیدا کند میتواند تحولات عظیمی را در رشد آن ها ایجاد کند. هم اکنون شرکت گازپروم نفت از تکنولوژی بلاک چین برای سهولت سوخت گیری هواپیما استفاده می‌کند.

در بخش حمل و نقل کاربرد بلاک چین زیاد است اما مهم ترین کاری که بلاک چین برای حمل و نقل انجام می دهد، ردیابی حمل و نقل عمومی می باشد. علاوه بر آن  در موارد حقوقی و قضایی مانند دیگر حوزه ها جایگاه خود را پیدا کرده است. با استفاده از بلاک چین و امکانات خاص آن، می توان استفاده هایی خاص از آن نمود و پیشرفت هایی زیادی در این حوزه داشت.

بلاک چین جای خود را تمام حوزه های مالی، سیاسی، اقتصادی، خودروسازی، فناوری و … باز کرده است و روز به روز به علاقمندان استفاده از آن افزوده می شود. صنعت ارتباطات و مخابرات نیز یکی از علاقمندان استفاده از این فناوری می باشد

توسعه دهندگان سیستم ثبت دیتای زنجیره بلوکی


 

اپراتور های توسعه دهنده بلاک چین در دو بخش تفکیک شده برای افزایش کارایی این پلتفرم تلاش میکنند.

هر دو گروه “توسعه دهندگان اصلی” و گروه ” توسعه دهندگان نرم افزاری” در کلییت کار به حالت واحد عمل کرده و تحت یک بخش کاری، یعنی بهبود عملکرد و ارتقای خدمات قرار میگیرند.

گروه اول: Core Blockchain Developer

این گروه بر روی بخش مهم امنیت بلاک چین تمرکز دارند. چارچوب اصلی سیستم زنجیره بلوک و اشل نهایی آن از وظایف گروه توسعه دهنده پایه به حساب می آید. این گروه بر روی پایه اصلی بلاک چین تمرکز دارند. با طراحی بیسیک بلاک چین، آن را برای استقرار انواع و اقسم برنامه های توسعه یافته آماده میکنند. این بخش حالت زیر بنایی دارد. و مواد اصلی شبکه در این قسمت چیده میشود.

گروه دوم:Blockchain Developer Software

گروه دوم از توسعه دهندگان بلاک چین مولفه های مورد نیاز برای توسعه بلاک ها را بر روی زیر ساختی که از قبل توسط گروه پایه طراحی شده است. بنا میکنند. انواع و اقسام طرح های تکمیلی که بایستی به پلتفرم اضافه شود توسط این گروه طراحی و بر روی بیس اصلی پیاده سازی میشود.

طرح های اجرایی توسعه دهندگان نرم افزاری بلاک چین میتواند انواع و اقسام حوزه های توسعه، از معماری سیستم های جدید تا ساخت و طراحی نواع برنامه های مورد نیاز در سیستم های غیر متمرکز را شامل شود.

برای برخی پروژه ها تیم های توسعه در حالت ادغامی میان گروه اول و دوم فعالیت میکند. که غالبا این حالت برای طرح های کوچک تر انجام میشود. لازم است بدانید تیم توسعه بلاک چین در هر صورت در دو بخش فعال اند اما کار آنها به حالت زنجیره و ار به هم متصل و به نوعی گروهی تلقی میشود.

مسئولیت های توسعه دهندگان بلاک چین

به طور کلی از فعالیت های توسعه دهندگان این فناوری را میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی پروتکل بلاک چین: در این بخش کارشناسان می‌بایست معماری و یا چارچوب اصلی را طراحی کنند. در این چارچوب مبنای عملکرد که بر پایه تمرکز و یا بلعکس تمرکز زدایی است طراحی خواهد شد.
  • بخش بک اند و دامنه آن: که شامل قرارداد های ساختاری از پیش تعیین شده برای بلاک چین است.
  • بخش فرانت و دامنه آن: که شامل الزامات مورد نیاز کاربران در بلاک چین است.
  • توسعه و تکمیل قرار داد های هوشمند جهت لینک شدن با بخش زنجیره بلوکی سیستم

علاوه بر این کارشناسان توسعه بلاک در این حوزه مسیری چالش بر انگیز را طی خواهند کرد. از حل مسائلی نظیر یک پارچه سازی پلتفرم تا انواع و اقسام تجزیه و تحلیل در خصوص توسعه، طراحی های لازم، تست، جست و جوی باگ و… بر عهده آنان است. تمامی این اقدامات با تسلط کامل بر روی زبان برنامه نویسی مورد نظر و اطلاعات فنی لازم در خصوص برقراری ارتباط در این ساختار قابل دستیابی است.

این در حالی است که کارشناسان توسعه با زیر ساخت های قدیمی درگیرند. باید بتوانند با وجود محدودیت های تحمیل شده به اهداف کاری خود دست پیدا کنند.

در هر حال یک توسعه دهنده بلاک چین صرف نظر از این که دانش بالایی در زمینه فناوری اطلاعات دارد . تسلط کافی نیز در خصوص زبان برنامه نویسی مود نظر و زبان های مرتبط با آن دارد. همچنین با داشتن قدرت حل مسئله بالا و ایده های خلاقانه مسیر های کوتاه برای حل مشکل و باگ سیستم را جست و جو و در نهایت با بر طرف کردن موانع، کار را پیش خواهد برد.

برای اشخاصی که قصد دارند یک توسعه دهنده بلاک چین شوند:


اگر قصد دارید در حوزه توسعه بلاک چین فعالیت کنید. باید بگوییم که بازار داغی را در شرایط کنونی انتخاب کرده اید. لازم است بدانید که این انتخاب آگاهانه نیازمند پیش زمینه هایی برای اتخاذ درست تصمیم و همین طور برنامه راهبردی خاصی است. تا بتوانید مهارت لازم را کسب و در این حوزه مشغول فعالیت شوید. با ما همراه باشید تا در ادامه برخی از آنان را بررسی کنیم.

حوزه های کاری بلاک چین

گام اول پیدا کردن حوزه های کاری بلاک چین است. در این بخش باید به جست و جوی زیاد در مورد کاربرد بلاک چین در بسیاری از شاخه ها و زمینه ها بپردازید.و با بازار هدف خود به درستی آشنا باشید. بسیاری از کار ها هستند که از مدیران آن به اشتباه کاربرد بلاک چین را در آن زمینه تشخیص میدهند.و باعث اتلاف وقت و انر/زی از سمت خود میشوند.
به عنوان یک کارشناس در ابتدای کار، شناخت بازار هدف تاثیر بسزایی در عملکرد شما خواهد گذاشت.

دوره های مورد نیاز

پس از از آن باید مبانی مورد نیاز را جست و جو کرده و در ادامه به فراگیری آن ها و ای به روز رسانی اطلاعات خود بپردازید. مشخص کردن دقیق فیلد کاری در این خصوص میتواند در انتخاب دوره ها و آموزش های مورد نیاز کمک کننده باشد. باید بدانید به عنوان یک کارشناس تسلط زیاد بر روی مبانی یکی از مهمترین گام ها به حساب می آید.

علاوه بر آن منابع مورد استفاده نیز باید قدرت کافی را داشت باشد تا شما را برای یک بازار کار پر چالش آماده سازد. انتخاب پیش نیاز های و منابع قدرتمند تاثیر مهمی در آینده شغلی و انتخاب روش ها در حل باگ ها و چالش ها خواهد داشت.

زبان برنامه نویسی

برنامه نویسی از حوزه هایی است که بسیار گسترده است. و برنامه نویسان برای انجام  فعالیت های خود با دقت و البته زیرکی به اهداف خود دست پیدا میکنند. برای اینکه توسعه دهندگان بلاک از زبان های C ++ ، SQL ، JavaScript و Python  برای پیشبرد اهداف کاری خود استفاده میکنند. تسلط بر روی زبان مورد نظر یکی از شروط اساسی برای قرارگیری در این جایگاه به حساب می آید.

مطالب مرتبط:


کاربرد بلاک چین در حمل و نقل | معرفی کامل کاربرد بلاک چین در سیستم حمل و نقل
بلاک چین در موارد حقوقی و قضایی
بلاک چین در صنعت ارتباطات و تلفن همراه
نقش بلاک چین در محیط زیست

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx