اخباراخبار آلت کوین ها

عملکرد ضعیف بلاک چین سولانا انتقادات شدید کاربران را به دنبال داشت

بلاک چین سولانا برای بار دوم با عملکرد ضعیف مواجه میشود. به گفته توسعه دهندگان این دارایی این اشکال به موجب بالا رفتن حجم تراکنش های کاربران رخ داده است.

عملکرد بلاک چین این دارایی در هفته جاری مثبت نبوده و با مشکلاتی دست و پنجه نرم میکند. بلاک چین این دارایی با افرایش حجم تراکنش ها با کندی سرعت مواجه شده و به طبع آن بروز مشکل را ناشی میشود.

از مهم ترین مشکلات این بلاک چین عدم انجام تراکنش های مالی است. این گونه که توسعه دهندگان سولانا توضیح میدهند با بالا رفتن تراکنش ها بلاک چین این دارایی ظرفیت لازم را برای انجام محاسبات در مدت کوتاه از خود نشان نمیدهد. و همین موضوع باعث ایجاد مشکل تایید در تراکنشها میشود. و در نهایت به لغو تراکنش می انجامد.

ظرفیت شبکه سولانا


در ابتدای آغاز به کار سولانا ظرفیت شبکه این ارز به اندازه 50000 تراکنش در ثانیه معرفی شد. هم اکنون بلاک چین سولانا تنها چند هزار تراکنش را پشتیبانی میکند.

با این حال توسعه دهندگان سولانا با تلاش بیشتر بر روی شبکه سعی میکنند مشکلات بلاک چین را حل کنند. از طرفی کارپردازان مسئول درخصوص دارایی سولانا میکویند که این ارز در مدت زمان کوتاه چالش های متعددی را پشت سر گذاشته است. و بروز این دست اشکالات میتواند ثمره چالش های اخیر آن باشد.

در 4 ژانویه 2022 سولانا دستخوش حادثه شد. و مشکلاتی نظیر کندی بلاک چین را تجربه کرد. با بررسی کارشناسان عده زیادی این مشکل را بروز حمله DDoSعنوان کردند. اما بنیان گذار سولانا در پاسخ به این مشکل آن را یک به روز رسانی درون شبکه ای سولانا عنوان کرد.

پس از عنواین گوناگون جاستین بونز مدیر عامل کمپانی سرمایه گذاری سایبر کپیتال تصمیم به نقد پلتفرم سولانا گرفت. او پس از مشاهده توجیح ها از سمت توسعه دهندگان در توییتر خود پیامی ضد این دارایی منتشر کرد.

او گفت:

سولانا یک دارایی است که ساختار مناسبی ندارد و بهتر است سرمایه گذاران بر روی دارایی که بستر مناسبی را برای ارائه خدمات دارند متمرکز باشند.

در ادامه جاستن بونز با توجه ویژه به بخش امنیت سولانا آن را زیر سوال برد. و عنوان کرد که ضعف پلتفرم باعث ایجاد حملات DDoS میشود. این حمله اولین رخداد امنیتی برای این پلتفرم نیست و معتقد است. که مهاجمان سایبری مسیر های زیادی را برای .تحت کنترل گرفتن. شبکه در دسترس دارند.

منبع: Coinquora

مطالب بیشتر:


چین یوان دیجیتال را با استفاده از وی چت در اختیار کاربران قرار میدهد.
با کاهش قیمت بیت کوین السالوادور ضرر 15 درصدی را تجربه کرد

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx