آشنایی با بلاک چینصفر تا صد امنیتمفاهیم پایه

بلاک چین راه حلی برای توقف تقلب های مالی

امروزه با دسترسی روز افزون و فزاینده اینترنت در دست کاربران فعالیت های اینترنتی به صورت تصاعدی در حال افزایش است. و چیزی که باعث افزایش نگرانی در کاربران و فعالان این مجموعه میشود. امنیت فضای سایبری و راه های نفوذ هکر ها برای سرقت اطلاعات، پول و… به انجام میرسد است.

با توجه به آمار و ارقام از حملات سابیری و شکایات شرکت های فعال میتوان ضرر های تحمیلی به مجموعه های فعال را به اندازه 6.3 میلیارد دلار تخمین زد. که اغلب آنها به دلیل وجود شکاف های امنیتی در بستر کاری ناشی بود.

دو تحلیل گر مشهور در جریان تحقیقات خود عنوان داشتند. که این موضوع از نظر فعالان این حوزه بسیار مهم و حائز اهمیت است. و آنها تلاش کردند برای جلوگیری از وقوع حملات و تجاوز های سایبری مبالغ بالا را برای ایجاد امنیت صرف کردند.

اما موفق به کاهش و یا حذف این دست از حملات هکر ها نشدند. و همچنان با این دست از فعالیت ها درگیر اند. شرکت هایی که معمولا با نفوذ هکر ها مواجه میشوند. اغلب داری نقص امنیتی اند که منجر به از دست رفتن امنیت میشود.

پژوهش برای جلوگیری از تقلب و حملات سایبری


اعضای هیئت علمی دانشگاه “Southwestern University of Finance and Economics” با آنالیز و بررسی ابزار های در دسترس به سبب جلوگیری از این گونه حملات بلاک چین را به عنوان راه حل کارا و مهم معرفی کردند.

آنان در مقاله خود به نام “بلاک چین راه حلی برای تقلب”  از راه کار بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین سخن به میان آوردند. و همچنین چگونه این فناوری میتواند زیرساختی برای به صفر رساندن این دست از تقلب های سایبری باشد.

آنان بلاک چین را یک زیرساخت درست و قابل اطمینان برای محافظت از دیتا بیس دانستند. و کمپانی ها و شرکت های فعال برای جلوگیری از بروز حملات هکری از آن استفاده کنند. چرا که بلاک چین به صورت ماهیتا یک اکوسیتمی شفاف و غیر قابل تغییر است. که از طریق آن میتوان داده ها و اطلاعات را به راحتی ردیابی کرد.

برای این که بتوان از نقطه شکست طفره رفت. میبایست سامانه را از تمرکز دور کنید. و به طور کامل تمرکز زدایی انجام شود. و این فرایند را به بلاک چین بسپارند. چرا که فناوری بلاک چین به طور کامل امکان تغییر کارکتر و دست کاری رشته اعداد را از بین میبرد. پس میتواند عملکردی دوچندان بهتر از سازمان متمرکز داشته باشد.

بلاک چین و قرارداد های هوشمند:


تکنولوژی بلاک چین همان فناوری است. که باعث تولد بیت کوین و در اصل تولد دارایی بدون واسطه شد. بسیاری از شرکت های مطرح نظیر آزمايشگاه‌هاي RSK تلاش میکنند. تا با استفاده از فناوری بلاک چین و تمرکز بر روی این پروتکل برای استفاه از قرار داد ها ی هوشمند است. تا بتوان انتقال اطلاعات و مدیریت داده را در حجم بالا به صورت خودکار انجام دهند.

منبع: blockchainlabs

مطالب بیشتر:


بلاک چین در صنعت بیمه و کاربردهای آن
امارات مجرمان سایبری را 1 میلیون درهم جریمه میکند
کریپتوجکینگ چیست و چگونه انجام می‌شود؟ بررسی روش نفوذ هکر ها
لینک دانلود فیلم “اسپایدر من” حقه ای برای استخراج ارز دیجیتال مونرو

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx