اخباراخبار جهان

سرقت بیت کوین با گروگان گیری ساختگی در ونزوئلا/سرقت ارز دیجیتال

یک شخص ونزوئلایی با تدارک یک صحنه جرم ساختگی اقدام به سرقت بیت کوین از حساب های کاربری کرد. وی به عنوان مشاور مالی، به حساب های بایننس مشتریان خود دسترسی داشت. با ایجاد یک صحنه گروگان گیری تقلبی به حساب های مشتریان خود دستبرد زد. و مقدار 23.66 بیت کوین را سرقت کرد. ارزش تقریبی این مقدار بیت کوین برابر 1.15 میلیون دلار گزارش شده است.

پرونده این متقلب به دست دس داگلاس ریکو که خود مدیر گروه تحقیقات جنایی و بررسی جرایم سایبری در ونزوئلا است. با انتشار گزارشی در تاریخ 29 اوت ( 7 شهریور) نام مجرم را، یعنی “آندرس خسوس دوس سانتوس هرناندز” را فاش. و او را کلاهبردار خواند. هم اکنون این شخص 23 ساله با در دست داشتن اتهام پولشویی و کلاه برداری فراری است. و تحت تعقیب پلیس قرار دارد.

با بررسی جزییات و شواهد موجود پیدا است که این گروگان گیری صحنه سازی شده و از قبل برنامه ریزی های لازم انجام شده است. یکی از مواردی که ثابت میکند وی به عمد خود را ربوده است. تخلیه حساب های کاربران در زمان ناپدید شدن وی. و جابه جا شدن دارایی ها از چند والت دیجیتال برای سرقت است.

پلیس جنایی ونزوئلا اعلام کرد. شخص کلاه بردار با ساختن صحنه جرم تقلبی که در آن افراد گروگان گیر وی را مجبور به تخلیه حساب های کاربران می کنند. قصد فریب عوام را داشته تا بدین ترتیب بتواند دارایی های کاربران را نصیب خود کند.

ونزوئلا و ارز دیجیتال پترو

ونزوئلا به عنوان کشوری پیشتاز در قبول بیت کوین به عنوان ارز در دسترس، به مقابله با تورم در کشور خود میپردازد. که در آن مردم به وسیله بیت کوین بتوانند. دارایی های خود را به دلار آمریکا تبدیل و برای سرمایه های خود ارزش آفرینی کنند.

این در حالی است که بانک مرکزی ونزوئلا با ارائه ارز ملی پترو سعی در کنترل رمز ارز بیت کوین در دست خود را دارد. شواهد نشان میدهد بر اساس عملکرد پترو مردم تمایل چندانی به استفاده از این ارز از خود نشان نداده اند.

مطالب بیشتر:


یوان دیجیتال/ چین در گسترش ارز های دیجیتال پیشتاز شده است.
ارز دیجیتال ملی چیست و چه تفاوتی با پول فیات دارند؟/تجزیه و تحلیل
ایلان ماسک : دوج کوین در آینده نزدیک ارتقا پیدا میکند/نسخه جدید دوج کوین
کشورهای توسعه دهنده ارز دیجیتال ملی/ نگاهی به مواضع آنها
حذف ممنوعیت تبلیغات صرافی ها در گوگل
اخبار

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx