اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

هند اندیشه ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال را در سر میپروراند

بر اساس گزارشات منتشر شده از نشریه اکونومیست تایمز. پیش نویس لایحه ای مبنی بر ممنوعیت کامل فعالیت های ارز دیجیتال در هند به چشم میخورد. این پیش نویس مه در تاریخ بیست و پنجم آوریل رونمایی شد. در حال طی کردن روال اداری در کابینه دولت هند است.

با مصاحبه مجله اکونومیست تایمز از یک مقام دستگاه. بیاناتی مبنی بر مذاکرات پی در پی با وزارت خانه در خصوص پیش نویس این لایحه که مواد آن بر ممنوعیت و قانون گذاری ارز های دیجیتال در هند دلالت دارد آغاز شده است.

با انتشار این پیش نویس حمایت هایی از سمت اداره اقتصاد کشور (DEA)، اداره مالیات و عوارض (CBDT)، گمرک (CBIC)، صندوق های سرمایه گذاری کشور(IEPFA)، دیده شد. با بررسی عملکرد آن ها پیدا است. که این موسسات در پی ممنوعیت ارز های دیجیتال از موضع موافق، خواستار پیگیری هرچه سریع تر این لایحه هستند.

بر اساس تحقیقات انجام شده از کارشناسان پیدا است. که این کمیته قرار است برای جلوگیری از رخداد فعالیت های مالی منفی مانند پولشویی و… ممنوعیت ارز های دیجیتال را جدی تر بررسی کند.

دیدگاه وزارت امور شرکتی کشور هند در خصوص فعالیت ارز های دیجیتال منفی است. و آن را ابزاری برای فریب سرمایه گذاران کم تجربه و زودباور جهت اقدامات کلاه بردارانه به شمار می آورد.

تغییر مواضع دولت هند در خصوص ارز های دیجیتال

من قبل از این گزارشاتی که از همین نشریه محلی دریافت میشد. خبر هایی خلاف این گزارش به گوش میخورد. در یکی از این گزارش ها خبر هایی مثبت در جهت تایید فعالیت ارز های دیجیتال دیده میشد. پیش تر گزارشی در خصوص به رسمیت شناختن دولت برای افزایش فعالیت رمز ارز ها نیز ارائه شده بود.

اما اکنون با تغییر موضع مخالف رو به رو شده ایم. لازم به ذکر است که در دیگر گزارشات نیز عناوینی درباره توافق جمعی من باب حذف برچسب “غیر قانونی” از رمز ارز ها منتشر شد.

در ماه گذشته، از سمت دیوان عالی کشور هند، فرصتی کوتاه یعنی یچیزی به اندازه چهار هفته به کارپردازان داده شد. که در این مدت مواضع کشور هند در خصوص فعالیت ارز ای دیجیتال به طور واضح روشن شود. تا بتوان پرونده ها را از حالت بلاتکلیفی خارج و مردم تکلیف خود را در خصوص فعالیت های این ارز ها بدانند.

پس از آن به صورت همزمان گزارشی از تیم امور اقتصادی هند دریافت شد. که در آن سیاست مداران نگرانی های خود را در مورد تاثیر منفی ارز های دیجیتال بر پول رایج دولت هند ابزار کرده بودند.

آنان در این گزارش این گونه عنوان کردند. که اگر کاربران از طریق این ارز ها بتوانند پرداخت ها را انجام دهند. به طبع تاثیر منفی بر پول فیات مضاعف، و تا حد بالایی ارزش آن را تحت تاثیر قرار میدهد.

پس از فرصت ارائه شده از سمت دیوان عالی هند در خصوص ارز های دیجیتال، نگاه مسئولین به این ارز ها جدی تر شد. حجم نگرانی های آنان بالا رفنت. تا جایی که هم اکنون گزارشاتی مخالف گزارشات سابق از یک نشریه محلی دیده میشود.

بیشتر بخوانیم:


سرقت بیت کوین با گروگان گیری ساختگی در ونزوئلا/سرقت ارز دیجیتال
چین یوان دیجیتال را در صنعت بیمه و صندوق سرمایه گذاری آزمایش میکند
مردم استرالیا در ازای زدن واکسن بیت کوین هدیه میگیرند!
موضع نزولی بیت کوین تا کی ادامه دار خواهدبود؟بازار خرس ها تمام شد؟

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx