C++

++C چیست؟

++C یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی امروزی است. ++C که توسط Bjarne Stroustrup در سال 1985 به عنوان یک توسعه ساده از زبان برنامه نویسی C ایجاد شد، تبدیل به ابزاری گسترده برای توسعه دهندگان شد.

++C برای انجام توسعه زیرساخت نرم افزار و افزایش سرعت عملکرد، انعطاف پذیری و کارایی برای توسعه نرم افزار در نظر گرفته شده است. زبان برنامه نویسی عمدتاً در برنامه های desktop ، بازی های ویدیویی و مدیریت و ایجاد ابزارهای جستجوی web و پایگاه داده استفاده می شود. امروزه ++C نیز به شدت در ایجاد بلاک چین استفاده می شود.

توسعه دهندگان بلاک چین از ساختار سفت و سخت زبان ++C سود می برند و از آن برای ایجاد عملکردهای اصلی پروتکل های بلاک چین استفاده می کنند. متأسفانه، به عنوان یک زبان برنامه نویسی نسبتاً قدیمی، ++C یکی از سخت ترین زبان ها برای تسلط بر آن است. در حالی که ++C ابزار آزمایش شده ای را در جعبه ابزار توسعه دهندگان ارائه می دهد، علاقه مندان به برنامه نویسی که تازه شروع به کار کرده اند ممکن است در ابتدا آن را سخت بدانند. ++C بیش از سی سال پیش توسعه داده شد، به این معنی که نحوه و ساختار زبان کاملاً مبتنی بر نوع نسبتاً قدیمی است. برخی از قابلیت های پشتیبانی شده توسط زبان های مدرن تر در ++C پشتیبانی نمی شوند.

با این حال، ++C یکی از مهم ترین زبان های برنامه نویسی در دنیای رمزنگاری است. به عنوان یک زبان شی گرا، ++C به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که از افزایش کارایی و انعطاف پذیری در کد خود بهره مند شوند. پروژه ای که همه چیز را آغاز کرد، بیت کوین، عمدتاً به زبان ++C نوشته شده است. دیگر پروژه‌های برجسته بلاک چین که به زبان ++C نوشته شده‌اند شامل EOS و Stellar هستند. البته، ایجاد یک ارز دیجیتال و بلاک چین زیربنایی نیاز به استفاده از ++C دارد و توسعه‌دهندگان نیز به زبان‌های محبوبی مانند JavaScript، Python، Solidity و Go روی می‌آورند.

امروزه، بیش از چهار میلیون توسعه‌دهنده در سراسر جهان می‌توانند با ++C کدنویسی کنند، که تنها ثابت می‌کند که تسلط بر زبان چقدر دشوار است. با این حال، قابلیت ++C برای انجام وظایف فشرده و انجام سریع آن‌ها، آن را به گزینه‌ای برای توسعه‌دهندگان بلاک چین تبدیل کرده است. بدون ++C، ما نمی توانستیم از معرفی بیت کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال سود ببریم. توسعه دهندگان بلاک چین به طور مداوم به دنبال نوآوری هستند، اما ++C یکی از پرکاربردترین زبان ها تا به امروز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا