tetherارزهای برتر

ارز دیجیتال تتر tether | معرفی کامل و کاربردهای آن

ارز دیجیتال تتر tether و تاریخچه و مزایای آن

یکی از ارزهای دیجیتال مهم و معروف ارز تتر می باشد. این بر بستر بلاک چین ایجاد می شود. این ارز دیجیتال جزو 5 ارز با ارزش و مهم می باشد.

در این مقاله به معرفی کامل ارز دیجیتال تتر tether می پردازیم.

پیدایش ارز تتر tether

در سال 2010 یک شرکت هنگ کنگی ارز دیجیتال تتر را ایجاد کرد. متخصصان فناوری و دیجیتالی این شرکت بر این باور بودند که بلاک چین بیت کوین Bitcoin Blockchain قابلیت این را دارد که چندین رمز ارز را روی آن اجرا شود.

دو گروه این ایده را بررسی کردند و روی آن تحقیقات انجام دادند. نتیجه این تحقیقات و انجام این پروژه ها ایجاد تتر بود. تتر در ابتدا در سال 2014 با نام ریل کوین Realcoin ایجاد شد. در ماه نوامبر همان سال، شرکت iFinex و صاحب امتیاز صرافی بیت فینکس Bitfinex  دوباره نام گذاری شد و نام تتر برای آن انتخاب شد.

ارز دیجیتال پایدار تتر Tether یا Stable Coin ویژگی های منحصر به فردی دارد. مهم ترین ویژگی تتر این است که از نوسانات بازار در امان است. این ثبات در قیمت باعث شده است بیشتر تریدرها Trader تصمیم بگیرند برای آسودگی خیال خود از سرمایه شان، این ارز را انتخاب کنند.

ارزش تتر همیشه با دلار آمریکا برابر است. البته منظور از ثبات قیمت این نیست که همیشه ارزش تتر روی عددی خاص بماند، بلکه گاهی به دلیل عرضه و تقاضا ارزش این ارز دیجیتال تغییر می کند. این تغییر عددی بسیار کم است، عددی بین 0.95 تا 1.05 دلار. اما این عدد در مقابل نوسانات دیگر ارزها بسیار ناچیز و کم است.

استخراج تتر Tether Mining چگونه انجام می شود؟

دلیل ثابت ماندن قیمت تتر به دلیل شیوه استخراج آن می باشد. هر واحد تتری که استخراج شود، یک دلار آمریکا در صندوق ذخایر بانکی نگه داشته می شود. نگه داشتن این دلارها در واقع ایجاد پشتیبان برای این ارز می باشد. به طور مثال اگر 3,000,000 واحد تتر استخراج و در بازار عرضه شود، معادل آن 3,000,000 دلار در صندوق ذخیره بانکی نگهداری می شود. انجام این کار دلیل ثابت ماندن قیمت ارز دیجیتال تتر است.

ارز دیجیتال تتر در ابتدا به روی لایه اومنی Omni Layer ایجاد شد. هر واحد تتر با توجه به عرضه و تقاضا و نیاز بازار ابتدا به صرافی ها عرضه می شود. سپس از طریق صرافی خرید و فروش می شود. روند کار تتر کاملا غیر متمرکز است، اما به دلیل شیوه های خرید و فروش و ویژگی های خاص آن به عنوان ارز دیجیتال غیر متمرکز شناخته نمی شود.

انواع تتر و تفاوت های آنها با یکدیگر

هم اکنون 4 نوع تتر در بازار موجود است. ای 4 نوع شامل:

 • USDT ERC20 ( مبتنی بر بلاک چین اتریومethereum )
 • USDT Omni (مبتنی بر بلاک چین بیت کوینbitcoin )
 • USDT TRC20 (مبتنی بر بلاک چین ترونTron )
 • USDT EOS (مبتنی بر شبکه ای او اسEOS )

تفاوت این 4 تتر در شبکه بلاک چین آنها می باشد. همانگونه از اسم این تتر ها مشخص است بر بستر شبکه ای متفاوت ایجاد شده اند. تنها راهی که می توان این تتر ها را تشخیص داد آدرس کیف پول های آنهاست.

این نکته را در نظر داشته باشید هر تتر از همان شبکه بلاک چینی که خریداری شده است، باید در همان شبکه به فروش برسد.

کیف پول های مناسب ارز دیجیتال تتر tether

همانگونه که گفته شد، هر ارز دیجیتال تتر باید کیف پول مخصوص خود را داشته باشد. بهترین و معتبرترین کیف پول های تتر عبارت اند از:

 • کیف پول تراست والت Trust Wallet: این کیف پول دیجیتالی مخصوص تلفن همراه می باشد. این کیف برای استخراج تتر با موبایل نیز مناسب است. کار کردن با این کیف پول بسیار ساده و راحت است.
 • کیف پول کوینومی Coinomi: کیف پول کوینومی یکی از کامل ترین و جامع ترین انواع کیف پول ها موجود در بازار دیجیتالی می باشد. این کیف پول از ارزهای مختلفی پشتیبانی می کند که تتر نیز یکی از آنهاست.
 • کیف پول اتمیک Atomic Wallet: این کیف پول قابل استفاده در تلفن همراه و ویندوز می باشد. همچنین کیف پول اتمیک از اکثر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو Ledger Nano: کیف پول لجر یکی از امن ترین و معتبرترین کیف پول های دیجیتالی می باشد. لجر انواع مختلفی دارد و از بیشتر ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می کند.
 • کیف پول ترزور Terzor: کیف پول ترزور قابلیت انجام تراکنش ها به صورت آفلاین را دارد. امنیت این کیف پول نیز بسیار بالاست.
 • کیف پول اصلی تتر USDT: با ثبت حساب کاربری در سایت اصلی tether این کیف پول نیز خریداری می شود. در حال حاضر این کیف پول به دلیل وجود تحریم ها در ایران قابل استفاده نیست.

ارز دیجیتال تتر tether و مزایا و معایب آن

همه ارزهای دیجیتالی مزایای خاص خود را دارند. در کنار این مزایا معایبی نیز وجود خواهد داشت. در ادامه به معرفی مزایای خاص تتر می پردازیم:

 • مزایای ارز دیجیتال تتر:
 • شفافیت : با توجه به اینکه پشتیبانی تتر توسط دلارهایی که در صندوق ذخایر بانکی می باشد انجام می شود، این ارز دیجیتال تضمین می کند که در هر زمان که بخواهید می توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. همچنین دلار هایی که از USDT پشتیبانی می کنند به طور همیشگی تائید و تنظیم می شوند.
 • ثبات در قیمت: همانگونه که گفته شد یکی از ویژگی های منحصر به فرد تتر این است که کمترین تغییرات را در بازار نوسانات دارد. این ویژگی تتر را از دیگر ارزهای دیجیتالی متمایز می کند. در حالی که دیگر ارزهای دیجیتال همیشه نسبت به عرضه و تقاضا دچار نوسانات قیمتی می شوند، تتر ارزشی ثابت با کمترین تغییرات را دارد.
 • کارمزد کم: تتر کمترین کارمزد را برای انجام تراکنش های خود دریافت می کند. کارمزد تتر بسیار ناچیز است. این رقم به قدری کم است که می توان گفت تقریبا صفر است.
 • معایب ارز دیجیتال تتر:

تتر تاکنون دچار هیچ مشکلی شده است و رشدی قابل قبول در بازار داشته است. تنها نگرانی که در مورد تتر وجود دارد این است که اگر زمانی دلار و صندوق ذخایر بانکی از تتر پشتیبانی نکرد، سرنوشت تتر و سرمایه آن چه خواهد شد.

زمان انتقال و تراکنش ارز دیجیتال تتر چه قدر است؟

مدت زمان انتقال و تراکنش تتر tether بسیار کم است. در عرض چند دقیقه تراکنش های این ارز دیجیتال انجام خواهد شد.

نکاتی که برای سرمایه گذاری در تتر باید در نظر بگیرید

قبل از اینکه تتر را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید، چند نکته را در نظر داشته باشید.

 • در ابتدا به نمودارهای قیمت بازار ارزهای دیجیتال توجه کنید، میزان عرضه و تقاضا را بررسی کنید، سپس به خرید تتر بپردازید.
 • هنگامی که قیمت ارز تتر بالاست، به هیچ وجه خرید انجام ندهید. این مورد نه فقط برای ارز تتر، بلکه برای تمام ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند.
 • از سایت ها و کارگزاری های معتبر و تائید شده تحقیقات خود را انجام دهید و به هر سایتی اعتماد نکنید.
 • همانگونه که می دانید ارزهای دیجیتال زیادی ایجاد شده اند، اگر کاربران آن شبکه کم باشد بهتر است به آن اعتماد نکنید و در آن سرمایه گذاری انجام ندهید.
 • با توجه به توان مالی خود سرمایه گذاری انجام دهید، هیچ گاه خارج از توان مالی خود سرمایه گذاری انجام ندهید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.
 • بهتر است در شبکه های متفاوت و ارزهای دیجیتال مختلف سرمایه گذاری کنید. یعنی تمام سرمایه خود را صرف یک ارز دیجیتال نکنید.

تفاوت بیت کوین Bitcoin و تتر tether در چیست؟

بیت کوین با ارزش ترین و مهم ترین ارز دیجیتال در بازار می باشد. برای همین همیشه مقایسه بین بیت کوین و دیگر ارزها انجام می شود. بزرگ ترین تفاوت بین بیت کوین و تتر قیمت آنهاست. قیمت بیت کوین با توجه به بازار عرضه و تقاضا در لحظه تغییر می کند، اما قیمت ارز دیجیتال تتر رقمی تقریبا ثابت است.

مورد دیگری که باعث متفاوت شدن بیت کوین و تتر می شود میزان کارمزد آنها می باشد. همانگونه که گفتیم کارمزد تراکنش تتر بسیار کم و ناچیز است. اما میزان کارمزد بیت کوین نسبت به تراکنش های صورت گرفته به صورت ماهیانه محاسبه می شود. معمولا این رقم از کارمزد تتر بسیار بیشتر خواهد بود.

کارمزد تتر چه صورت محاسبه است؟

کارمزد انجام تراکنش های تتر تقریبا صفر است. برای محاسبه کارمزد تتر باید هزینه انتقال ارز دیجیتال تتر به کیف پول دیگر را نیز در نظر بگیرید.

فرض کنید شما از کیف پول اصلی تتر می خواهید به کیف پول لجر انتقالی انجام دهید. این انتقال برای شما هزینه خواهد داشت. معمولا کارمزد تراکنش از کیف پول تتر به کیف دیگر 20 دلار خواهد بود.

البته این نکته را فراموش نکنید که کیف پول اصلی تتر در ایران به دلیل تحریم ها قابل استفاده نیست و انجام این کار برای شما امکان پذیر نخواهد بود. ( انتقال از کیف پول اصلی تتر به دیگر کیف پول ها)

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx