Zero Confirmation/Unconfirmed Transaction

Zero Confirmation/Unconfirmed Transaction چیست؟

Zero Confirmation/Unconfirmed Transaction به عنوان مبادله ای تعریف می شود که هنوز در بلاک چین ثبت یا تایید نشده است. برای درک آن در زمینه، ارزش یادآوری چند اصل اساسی فناوری بلاک چین را دارد.

بلاک چین یک Distributed Ledger است که از یک توالی مداوم از بلوک ها تشکیل شده است. بلاکچین توسط شبکه‌ای از Node های Distributed نگهداری می‌شود که در مورد یکپارچگی داده‌های ثبت‌شده در این Ledger مشترک به توافق می‌رسند. هر بازیگر بدی که قصد دستکاری بلاک چین را داشته باشد باید حداقل 51 درصد از قدرت محاسباتی کل شبکه را کنترل کند تا یکپارچگی آن را خراب کند.

پس از ارسال داده‌ها به بلاک چین، کاربران باید منتظر بمانند تا یکی از حالت‌هایی که شبکه را حفظ می‌کند، ثبت شود و سپس داده‌ها را قبل از افزودن به بلوک تأیید کنند. از آنجایی که بلوک ها به یکدیگر متصل می شوند، هر بلوک تأیید شده تمام بلوک های قبلی را نیز تأیید می کند.

Zero Confirmation Transaction به تراکنشی اطلاق می شود که هنوز روی بلاک چین تایید نشده و به همین ترتیب، هنوز بخشی از بلاک چین نیست.

شما می توانید این را به عنوان یک تراکنش درک کنید که قبلاً آغاز شده است اما هنوز توسط ماینرهای شبکه تأیید نشده است. تنها عاملی که تراکنش را آغاز می کند از آن آگاه است و تا زمانی که یک بلوک استخراج نشده و تراکنش توسط سایر شرکت کنندگان شبکه تایید نشده باشد، گفته می شود که تراکنش Zero Confirmation دارد.

به خاطر داشته باشید که زمان تایید یک تراکنش بسته به حجم تراکنش ها در یک شبکه مشخص متفاوت خواهد بود. برای استفاده از بیت کوین به عنوان مثال، تراکنش بیت کوین (BTC) که به Node های شبکه بیت کوین رله شده است اما هنوز در یک بلوک ادغام نشده است، Zero Confirmation Transaction نامیده می شود.

یک Zero Confirmation Transaction می تواند در سناریوهای خاصی قابل توجه باشد، مانند فروشنده ای که قبل از تایید پرداخت بیت کوین توسط شبکه، کالاهای خود را آزاد می کند، با این فرض که تایید، به مرور زمان، در نهایت تایید می شود. به طور معمول، حداقل شش تأیید از شبکه مورد نیاز است تا مطمئن شود که تراکنش تأیید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا