اخباراخبار استخراجاخبار ایراناخبار بیت کوین

ارزیابی مزایای استخراج بیت کوین در ایران

ایران در بحبوحه خاموشی‌ها و حملات پلیس مزایای استخراج بیت کوین را سبک سنگین می‌کند

استخراج بیت کوین در ایران چه مزایایی دارد؟

کشوری که در گذشته به نظر می‌رسید محل شکوفایی بیت کوین باشد، اکنون در تلاش است تا ارزهای دیجیتال را قربانی ماجرا کند.

درحالیکه خاموشی‌ها و حملات پلیس صنعت استخراج بیت کوین را در ایران متلاشی کرده است، در حال حاضر ارتباط بین یک ارز غیرمجاز و کشوری که از تورم متلاشی شده زیر سوال رفته است.

طبق گزارشات پیشین کوین تلگراف، ایران به عنوان ابر قدر کریپتوکارنسی در خاورمیانه به پاکستان می‌پیوندد که بخشی از دلیل آن ارزان بودن قیمت برق یارانه‌ای در ایران است و بخش دیگر آن به این خاطر است که ایران می‌تواند پس از تایید استخراج بیت کوین به عنوان فعالیتی صنعتی تولید برق را افزایش دهد. تخمین زده شده است که در حال حاضر بیش از 1000 شخصیت حقوقی درگیر استخراج بیت کوین هستند.

با این حال، تاریخچه کوتاه استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور همیشه درخشان نبوده است. در ماه‌های اخیر مقامات ایران حداقل هزاران مزرعه استخراج بیت کوین را تعطیل کرده‌اند. به دلیل فرار سریع سرمایه گذاران از تورم اقتصادی و تقاضای زیاد، بیت کوین در ایران به درستی قیمت گذاری نشده است.

در 16 ژانویه چندین رسانه گزارش کرده‌اند که اکثر شهرهای ایران با قطعی برق مواجه هستند. گزارشات شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است که قطعی برق طولانی مدت نبوده اما طی دو هفته گذشته چندین شهر خاموشی کوتاه مدت را تجربه کرده‌اند.

مقامات ایران فورا استخراج بیت کوین را دلیل اصلی قطع برق اعلام کردند و همچنین حملات پلیس را نشان دادند که در حال تعطیل کردن مزرعه‌ها و عملیات استخراج غیر قانونی بیت کوین بودند. بعضی متخصصان بر این باورند که دولت ایران به دنبال توجیه و بهانه برای قطع برق است.

کاوه مدنی، معاون سابق اداره محیط زیست ایران، روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با آسوشیتد پرس گفت، «بیت کوین قربانی پیش پا افتاده‌ای بود که شاید علت آن دهه‌ها سوء مدیریت باشد.»

در حال حاضر ممکن است ماینرهای خرده فروش برای دولت کار کنند. کاملاً بدیهی است که مقامات به ارزهای دیجیتال پشت نمی‌کنند چرا که در ماه گذشته از بیت کوین برای تسهیل پرداخت واردات از کشور ونزوئلا استفاده شد.

گرچه ممکن است در حال حاضر رابطه ایران با بیت کوین غیرممکن به نظر برسد، اما قطعاً این پایان بیت کوین در ایران نیست.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 23 ژانویه 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx