اخباراخبار بیت کوین

بیت کوین در زیر سطح 20000 دلاری

هنوز فشار ها بر ارز های دیجیتال از سمت دولت ها و قانون گذاری های پی در پیرآنها ادامه دارد. همین موضوع یکی از مهم ترین دلایلی است که بیت کوین را به عنوان دارایی تراز اول جدول رده بندی سرمایه گذاری حال و روز خوشی را سپری نکند. و دستخوش افت های پی در پی ر این بازار مالی جهانی شود.

در جدید ترین خبر ها از روند تغییرات بیت کوین گویا این دارایی از ماه دسامبر سال میلادی 2020 تقریبا برابر با آذر ماه سال 1399 برای نخستین بار سطح ارزشی پایین تر از 20000 دلار را تجربه کرد.

نمودار ها تجزیه و تحلیل دارایی بیت کوین با ثبت ساعت 2:54 PM به وقت هنگ کنگ  در روز گذشته گزارشی از افت مجدد بیت کوین، این بار در حجم 6 درصدی در نرخ 19377.08 دلار را روایت کرد. و این برای بزرگ ترین و مشهور ترین ارز در خانواده کریپتوکارنسی دوازدهمین روز متوالی است که کاهش ارز را در کارنامه عملکرد خود ثبت میکند.

یکی از پژوهشگران بازار های مالی به نام ادوارد مویا (Edward Moya)، که در موسسه معاملاتی Oanda، مشغول به فعالیت است. عرایض جدید خود را در زوز گذشته یعنی 16 ژوئن سال میلادی جاری عنوان کرد:

هم اکنون بر بازار مالی دیجیتال رکود سایه افکنده است. همین موضوع میتواند برای فعالان و سرمایه گذاران این بخش نگرانی های زیادی ایجاد کند.

از این رو بدیهی است که آنان در این موقعیت ترجیح دهند از ورود به دارایی های پر ریسک اجتناب کنند.

به آن گروه از مخاطبانی که تمایل به ثبت سفارش خرید در کف قیمتی دارایی هستند پیشنهاد میکنم که محتاط باشند. و جوانب را در نظر بگیرند.

فدرال رزرو در تاریخ 15 ژوئن سال میلادی جاری برابر با 25 خرداد1401، نرخ بهره اصلی خود را به میزان سه چهارم افزایش داد. که این حجم در واقع  بالاترین میزان افزایش این نرخ از سال 1994 تا به اکنون است.

از طرفی اطلاعیه هایی که از طرف بانک های مرکزی صادر میشود. بیانگر این است که آنان تمایل دارند در سال جاری در راستای مهار تورم به افزایش شدید نرخ ها ادامه دهند.

در ادامه

دارایی ها و ارزش هایی که در مقایسه با هم پر ریسک تلقی میشوند. نظیر ارز های دیجیتال، نوسانات منفی زیادی را در بازار مالی تجربه کردند. و آمار نه چندان مطلوبی را به سمع  نظر فعالان این بخش رساندند. هم اکنون بیت کوین در روندی بی سابقه چیزی به اندازه 70 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

با همه این تفاسیر بیت کوین و دیگر دارایی های خانواده مالی کریپتوکارنسی از اواخر سال گذشته در پی انتظارات فدرال رزرو مبنی بر عدم تسهیل سیاست های پولی، شروع به کاهش کرد.

این تغییر نرخ تنها به فدارال رزرو مربوط نبود اتفاقی نظیر فروپاشی بلاک چین ترا در ماه گذشته و تصمیم اخیر پلفترم وام دهی سلسیوس مبنی بر توقف تمامی برداشت  ها از دیگر عوامل موثر بر استقرار سایه رکود بر بازار مالی دیجیتال شد.

مایک مک گلون(Mike McGlone)،به عنوان یکی از کارشناسان تحلیلگر Bloomberg Intelligence، در این خصوص گفت:

با این که بیت کوین امروز کاهش 6 درصدی را تجری کرد اما از داده های مندرج در خصوص عملکرد این ارز دیجیتال میتوان حدس زد که شاید بیت کوین در نرخ  تقریبی  20000 دلار به حمایت مهمی دست پیدا کند.

منبعbnnbloomberg

مطالب بیشتر:


ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی کامل با ارز دیجیتال و انواع آن
حجم 230 میلیون دلار از سرمایه خانواده اتریوم در مدت زمان 24 ساعت لیکویید شد
چرا بیت کوین سطح ارزش 44000 دلار را تجربه میکند؟/تجزیه و تحلیل

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx