اخباراخبار استخراجاخبار جهان

چینی ها به فعالیت ادامه میدهد/ ممنوعیت ارز دیجیتال در چین

برخی پلتفرم های چینی به حالت زیر زمینی در ارز های دیجیتال فعالیت میکنند.

خبر هایی حاکی از فعالیت های کاربران چینی در پلتفرم های ارز های دیجیتال از رسانه های چینی به گوش میرسد. پیدا است که با وجود مقررات ممنوعیت ارز دیجیتال در چین هنوز برخی بستر ها و صرافی ها در حال خدمات رسانی در حوزه ارز دیجیتال به مخاطبان و کاربران این بخش هستند.

طبق گزارش منتشر شده از سایت کریپتو نیوز نهاد های وابسته به دولت این کشور به ارائه مدارکی ثابت کرده که هم اکنون در بخش هایی از کشور صرافی هایی به صورت فعال از طریق وب سایت خود اقداماتشان را به راحتی انجام میدهند.

نوشته های مشابه

براساس مدارک مستند این بخش با استفاده از دو ارز رایج فضای کریپتوکارنسی. یعنی بیت کوین و اتریوم جذب سرمایه خود را انجام میدهند.

علاوه بر آن در بخش اخبار و اطلاعیه های این حوزه مالی نیز فعال اند. و از بستر های در دسترسشان کلیه دیتا های لازم را در اختیار کاربران قرار میدهند.

طبق اظهارات شین هوا:

شین هوا در گزارش خود به تصویب عدم فعالیت ارز های دیجیتال اشاره کرده است. و افرادی که با وجود قانون منع فعالیت، همچنان در حال ارائه خدمات و سرویس دهی در این حوزه هستند را به پاسخگویی در برابر اقداماتشان و عدم پیروی از قانون دعوت کرد.

طبق این مصوبه کلیه فعالیت ها اعم از انواع خرید و فروش. استخراج و حتی تولید محتوی. به خصوص محتوی تبلیغاتی در این زمینه ممنوع است.

طبق مدارک منتشر شده از این خبر نگار گویی همچنان در بعضی از بخش های داخلی چین فعالیت های تبلیغاتی با پنهان شدن پشت خبر های نسل جدیدی از ارتباطات یعنی متاورس تولید و به انتشار در می آید.

در برخی دیگر نیز در حالتی علنی فعالیت خود را متوقف نکرده. و به انجام خدمات هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین مشغول اند. که به گفته شین هوا این اقدامات جلساتی جذب برای بزرگ کردن جامعه سرمایه گذاری ارز های دیجیتال است.

در ادامه این گزارش وب سایت های فعال در این حوزه معرفی شدند. که فعالیت های تبلیغاتی و آموزشی به جهت حضور در بخش مالی پلتفرم های دیجیتال ارائه شده است.

نوعی دیگر از فعالیت ها سایت های احراز هویت است. که به صورت میانجی دسترسی کاربر را به وب سایت پلتفرم های اصلی ممکن میسازد. تا با این روش سهولت خرید و فروش در بستر صرافی های خارجی برای کاربران فراهم شود.

در ادامه اخبار منتشر شده گویا شواهدی وجود دارد که این وب سایت های فعال با سوء استفاده از عدم دسترسی کاربران و نقض قانون برای آن ها پلن خرید اشتراک های گران قیمت از سایت خود را ارائه کرده اند.

خرید این اشتراک ها به وسیله ی دلار و یا ارز های دیجیتال برای کاربران به انجام میرسد.

دنگ جیان پنگ از اساتید دانشگاه و فعال در بخش حقوق اقتصاد گفت:

بنا به قانون ممنوعیت ارز دیجیتال در چین، کلیه فعالیت های یک وب سایت در زمینه ارز های دیجیتال جرم است. و پیگرد قانونی دارد.

در ادامه این روند. بانک مرکزی چین نیز با صدور بیانیه در جهت جلوگیری سر سختانه ارز های دیجیتال در تمامی بخش های آن هدر داد. که در صورت مشاهده بنا به قانون برخورد خواهد شد.

و در ادامه این گزارش شین هوا به فعالیت کاربران در شبکه های مجازی وی چیت و ویبو اشاره کرد. و عنوان کرد که در این بخش نیز باید از اقدامات کاربران در خصوص تولید محتوی دسترسی های خرید و فروش و… نیز باید جلوگیری شود.

مطالب بیشتر:


ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
صرافی غیر متمرکز (DEX) چیست؟/بررسی مزایا و معایب
استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی
ارز کازماس در ماه گذشته رشد 180 درصدی را تجربه کرده است
انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx