منتخب سردبیر

انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

چگونه یک پلتفرم سهام گذاری انتخاب کنیم؟

سهام گذاری یک روشی برای کسب سود است. که سرمایه گذاران حوزه ارز دیجیتال، میتوانند از آن طریق کسب سود کنند. بر اساس این روش، بسته به پلتفرم انتخابی سرمایه گذاران، تزریق پول به استخر های سرمایه یا لیکوییدیتی پول و یا والت های مخصوص پلتفرم انجام میشوند.

بر اساس این طرح، سرمایه گذاران بایستی در مدت زمان مشخص، دارایی‌های خود را به پلتفرم تزریق کنند. با اجماع این سرمایه گذاران، نقدینگی شبکه بالا رفته و امنیت آن تضمین میشود. پلتفرم ها نیز بر اساس نوع عملکرد خود، بسته به طراحی آن ها از حوزه های مالی دیفای استفاده و امکانات انتقال دارایی برای کاربران سرمایه گذار را فراهم میکنند.

با وجود این روش علاقه مندان به حوزه کریپتوکارنسی تنها از طریق خرید و فروش ارز و تشخیص درست و غلط نوسانات، صاحب سود نمیشوند. بلکه راهی دیگر برای کسب سود در این بازار سرمایه برایشان گشوده شده است.

همان طور که عنوان کردیم، پلتفرم های ارز دیجیتال بر طبق چارچوبی که برای آ ن ارز در نظر گرفته اند. متفاوت از یکدیگر عمل کرده، حال سوال اینجا است که چگونه میتوان یک پلتفرم سهام گذاری را انتخاب کنیم. که در بستر آن سود بیشتری کسب کنیم. در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا در ادامه به نتایج مورد نظر دست یابیم.

مطالب مرتبط:
دیفای DeFi چیست؟ بررسی مزایای انجام امور مالی غیر متمرکز
600 میلیون دلار به دست هکر ها سرقت شد! یکی از بزرگ ترین حملات دیفای!
تکامل در تکنولوژی قرارداد هوشمند با اتریوم و دیفای

سرمایه گذاری استیکینگ

وایت پیپر


وایت پیپر، سندی است که توسط توسعه دهندگان برای معرفی ارز دیجیتال مورد نظر نوشته و ارائه میشود. قبل از ورود یک ارز به دنیای کارنسی، وایت پیپر آن درون سایت رسمی منتشر میشود. محتویات درون این سند، معرفی کامل ارز مورد نظر، نحوه عملکرد آن، نحوه تایید تراکنش ها در بستر های اثبات کار یا اثبات سهام، نوع ورود(که ممکن است عرضه اولیه سکه ICO و یا روشی از این دست) باشد. هدف آن از ورود به دنیای ارز دیجیتال، تمرکز آن بر روی گسترش کدام قابلیت در فضای مالی و سهام گذاری ها و روش های ورود آن، استخراج و کارمزد ها و… میباشد.

با مطالعه آن، دید کلی برای کاربر در خصوص ارز مورد نظر به دست می آید. اما نکته اینجا است که وایت پیپر تنها مدرک قابل استناد برای سرمایه گذار نیست. و سرمایه دار برای جست و جوی بستر سرمایه، از وایت پیپر ها تنها به عنوان یکی از ابزار مورد نیاز بهره میبرد. چرا که توسعه دهندگان، در اغلب موارد، برخی قابلیت ها را اغراق آمیز نوشته، و از این طریق بر ذهنیت افزاد در خصوص رمزارز مورد نظر تاثیر میگذارند.

مطالب مرتبط:
لایوپیپر چیست؟ و با چه هدفی به فضای ارز های دیجیتال ارائه شده است؟
الگوریتم اثبات سهام چیست؟ با چه هدفی به وجود آمده و بر چه مبنایی کار میکند؟
استدلال ویتالیک :اثبات سهام یک “راه حل” برای مشکلات زیست محیطی Ethereum است.
الگوریتم اثبات کار چیست و تاثیری بر عملکرد شبکه بلاک چین دارد

حجم بازار سرمایه


ارز های دیجیتال، با این که هنوز هم ارز هایی نو پا در دنیای مالی هستند. اما خانواده آنها کوچک نیست. و افراد زیادی در پروژه های گوناگون، به طرق گوناگون در این حوزه مالی فعالیت میکنند. یکی از مهم ترین نکات که بایستی برای یک شخص، مهم تلقی شود. حجم بازار سرمایه درون یک پلتفرم است. اگر این حجم بالا باشد. یعنی پلتفرم مورد نظر توانسته با ارائه سود مناسب از سرمایه گذاری، مخاطبان مورد نیاز خود را جذب کند.

عملکرد رشد ارزشی


از دیگر فاکتور هایی که باید در نظر گرفته شود. عملکرد رشد ارزشی یک ارز است. به این شکل که از زمانی که یک ارز به دنیای کریپتوکارنسی آمده تا کنون به ازای هر سهم ارز ان ارزش، چه میزان سوددهی را برای کاربر به ارمغان آورده است. یعنی به عبارتی، ارزش را با لحاظ کردن دو فاکتور مهم حجم و زمان، تحلیل کنید.

اگر این موضوع را بخواهیم به طور کلی عنوان کنیم. میتوان 5 درصد سود، برای ارزش بالای 4 میلیارد دلار را سودی مناسب، قضاوت کرد. و در ادامه برای ارزش زیر 4 میلیارد دلار تا حداقل 400 میلیون سود، 7 درصدی و برای ارزش های زیر 400 میلیون دلار حداقل 12 درصد مناسب عنوان شده است.

حاشیه سود


حاشیه سود در سرمایه گذاری در اصل مقدار سود خالص از سرمایه را میگویند. فروش بالا برای یک سهام الزاما، کسب سوددهی بالا تلقی نمیشود. باید حاشیه سود را در هر سهام لحاظ کرد. و بعد پس از محاسبه دقیق حاشیه سود هر سهام، لازم است این مقدار را با سایر پلتفرم هایی که شرایط آن یا شرایط سرمایه گذاری شما هم خوانی دارد بررسی کرد. و از میان آنها بهترین را برگزید.

بازده سهام


یکی دیگر از پارامتر های موثر در تعیین ارزش واقعی یک ارزش بازده سهام است. بازده سهام یک گزارش از شرکت در خصوص درآمد است. به این شکل که بایستی مقدار سودآوری حاصل سرمایه یک سرمایه گذار خاص را تعیین می‌کند. که به راحتی با تقسیم کردن مقدار درآمد حاصل شرکت بر مقدار سهم هر سرمایه گذار قابل تعیین است.

بازده سهام عددی است که در مقایسه با عملکرد مالی شرکت در مدت زمان مشخص با سایر شرکت ها داده‌هایی مناسب برای تشخیص مسیر درست برای یک سرمایه گذاری افزایشی را به کاربران می‌دهد.

صفحات اجتماعی


یکی دیگر از مراحل تحقیقات، جست و جو در فضای مجازی است. کاربران در این بستر ها (توییتر، ردیت و…) نظرات و تجربه کاربری خود را به اشتراک میگذارند. کاربرانی که در این فضا کسب سود کرده و افرادی که مال باخته شده اند. با به اشتراک گذاشتن تجربیاتشان به سایر افراد کمک شایانی در انتخاب پلتفرم درست برای سرمایه گذاری خواهند کرد.

توجه به صفحات اجتماعی  مانند جلساتی آنلاین در کنار همکاران خود است. که با تبادل نظر در مورد جزییات عملکرد یک پلتفرم پرداخته میشود.

نحوه سرمایه گذاری


پس از بررسی پلتفرم های مختلف، و انتخاب بسترسرمایه گذاری، باید درمورد نحوه سرمایه گذاری دانست.  برای سرمایه گذاری استیکینگ شما از 3 طریق توانایی تزریق دارایی خود را خواهید داشت.

  1. صرافی ها
  2. کیف پول های سخت افزاری
  3. کیف پول های نرم افزاری

در ادامه به بررسی جزییات هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

صرافی ها:


برای سرمایه گذاران درون استخر های سرمایه یا لیکوییدیتی پول، کافی است. به صرافی مورد نظر رجوع کنند و توکن لازم را (بسته به اندازه و حداقل هایی که پلتفرم مورد نظرشان تعیین کرده است.) در دسترس قرار دهند. برای این کار شاید لازم باشد که سایر توکن ها به توکن مورد نظر تبدیل شود.

پس از آن با ورود به سایت صرافی مورد نظر(مثلا بایننس) ، گزینه سهام گذاری را جست و جو کرده و بر روی توکن مورد نظر خود کلیک کنید. پس از انتخاب توکن مورد نظر، صرافی مدت زمان ذخیره ارز (مثلا 24 ماه) را نمایش داده و مجوز های لازم را از کاربر دریافت میکند.

در مرحله بعد، میزان توکنی که برای سرمایه گذاری درون استخر نقدینگی یا والت نقدینگی درنظر دارید. را وارد کرده و در ادامه با انتخاب گزینه تایید فراید سرمایه گذاری را به اتمام میرسانید.

سهام گذاری در والت های سخت افزاری


نوع دیگری از سهم گذاری در بستر کیف پول سخت افزاری است. کیف پول های پرطرفداری مانند لجر، ترزور و… انجام عملیات سهام گذاری را پوشش دهی کرده است. در این روش ابتدا به نیاز به نصب نرم افزار مورد نیاز آن والت مخصوص است.

به طور مثال برای والت سخت افزاری لجر نصب نرم افزار الگو ALGO ضروری است. پس از نصب نرم افزار بر روی والت سخت افزاری گام بعدی ایجاد حساب کاربری، و بعد از آن انتقال کوین ها فرایند سپرده گذاری به اتمام میرسد. این کار با انتخاب گزینه Staking تکمیل میشود.

سهام گذاری در والت های نرم افزاری


سهام گذاری در این والت ها برای کاربران نیز به سهولت فراهم شده است. شما تنها با انتخاب کوین و در پی آن انتخاب گزینه Staking به راحتی سهام گذاری خود را آغاز کرده اید. توجه به این نکته ضروری است که برای سهام گذاری استیکینگ لازم است. دارایی تا مدت زمان تعیین شده، به حالت قفل در شبکه موجود باشد. تا به شما به عنوان سرمایه گذار کارمزد تعلق گیرد.

نگاهی به آینده سهام گذاری


سهام گذاری شبیه فرایند ماینینگ است. با این تفاوت که افراد به جای این که سرمایه های خود را صرف خرید دستگاه استخراج کنند. و با مشارکت دادن توان دستگاه های خود در استخر استخراج، صاحب سود شوند. این بار با درگیر کردن سرمایه در استخر نقدینگی، صاحب سود میشوند.

این نوع مشارکت نیازی به محیط سرد و یا دستگاه های خنک کننده و… ندارد. و در نهایت مشکلات زیست محیطی را به همراه خود نمی‌کشاند. علاوه بر آن با درگیر شدن سرمایه های مالی در استخر های نقدینگی یا لیکوییدیتی پول، میزان نقدینگی بالا میرود. در کنار امنیت، زمینه را برای انجام پروژه های دیفای فراهم میکند.

با توجه به مزایای فوق، پیش بینی میشود. که استقبل از این نوع سرمایه گذاری، هر روز بیشتر شود. علاوه بر آن با تولد این نوع سرمایه گذاری، پلتفرم های دیگری، از این سبک استقبال کرده و هر روز بر تعداد ان ها افزوده میشود. این خود میتواند یک نشانه مثبت از رشد سرمایه گذاری استیکینگ باشد.

مطالب بیشتر:


استیکینگ (Staking) یا سهام گذاری چیست؟/بررسی روش های سرمایه گذاری
معرفی بهترین کیف پول نرم افزاری برای بیت کوین/بررسی والت ها
همه چیز در مورد کیف پول لجر Ledger
معرفی کیف پول ترزور Trezor Wallet/ بررسی ویژگی ها
معرفی بهترین کیف پول نرم افزاری برای بیت کوین/بررسی والت ها

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx