اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

رییس بانک مرکزی پاکستان:ارز های دیجیتال بیشتر ضرر رسان اند تا سود رسان

رضا باقر به عنوان رئیس بانک مرکزی پاکستان در عنوانی در خصوص ارز های دیجیتال گفت گه این دسته از دارایی ها بستر های ضرر رسان اند. و اگر به نتایج کاربری آنها توجه کنید. می فهمید که اگر مزایای ارز های دیجیتال را در یک کفه ترازو و معایب آن را در کفه دیگری از ترازو قرار دهیم. سمت معایب بسیار سنگین تر از مزایای آن است.

با این حال این مقام مالی در عناوین خود اشاره کرد که این دارایی ها اگر فعالیت خود را در چارچوب قانونی انجام دهند. و یا به عبارتی بهتر قوانین دقیق و درست برای آنها ارائه شود. میتوانند بستر امن تری در خصوص معاملات انجام دهند. و کاربران با ریسک های کمتر فعالیت خود را به انجام برسانند. علاوه بر این تلاش کرد با ارائه راه حل ها قانون گذاری این گروه از دارایی های نوین را شرح دهد.

شاخه مالی دیجیتال هیچ مزایایی برای پاکستانی ها ندارد


رضا باقر به عنوان رئیس بانک مرکزی پاکستان با اشاره به ریسک ها و خطرات سرمایه گذاری و معامله به سبب عدم ثبات حوزه مالی کریپتوکارنسی عنوان کرد. که ورود به این حوزه سرمایه گذاری خطرات بسیاری دارد. که گریبان گیر کاربران میشود.

از این رو میتوان عنوان کرد که خطرات حوزه مالی دیجیتال بالا است. و حتی به نسبت مزایای سرمایه گذاری آن نیز فراتر میباشد. کاربران مالی و سرزمایه گذاری برای شروع فعالیت خود در این بخش نیاز به زمان بیشتری به سبب مشاهده عملکرد دارایی ها دارند. پاکستان نیز مانند بسیاری از کشور ها میبایست فعلا در موضع ممنوعیت قرار گیرد تا جامعه مالی کریپتوکارنسی عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارند.

رضا باقر در ادامه صحبت های خود تلاش کرد تا با نام بردن معایب حوزه مالی دیجیتال و تبیین خطرات آن و نحوه صدمه زدن به دارایی های کاربران توضیح داد.

وی در این خصوص گفت:

هم اکنون با توجه به عملکرد چند ساله ارز های دیجیتال این دارایی ها فعلا چیزی با ماهیت سفته بازی از خود نشان داده اند.

همچنین مزایای قابل ملاحظه یا چشمگیری از این بخش دارایی های نوین نیز برای کشور های توسعه نیافته مانند پاکستان به چشم نمیخورد.

او در ادامه صحبت های خود ارز های دیجیتال را نوعی تهدید برای ثبات مالی پاکستان شمرد. و از این بابت به کاربران و مقامات دولتی هشدار داد. و گفت که در کشور هایی نظیر پاکستان پتانسیل خطر گسترش اقتصاد خاکستری بالا است. واحتمال فرار سرمایه ای را در خود دارد. که رشد و توسعه سرمایه گذاری و تمایل کاربران به دارایی های دیجیتال تهدیدی برای گسترش اقتصاد خاکستری خواهد بود.

منبع:news.bitcoin

مطالب بیشتر:


سرمایه گذاران پاکستانی قربانی یک کلاهبرداری گسترده میشوند(در تب جدید مرورگر باز می شود )
وزارت خزانه داریی ایالت متحده از خطرات NFT ها میگوید(در تب جدید مرورگر باز می شود )
در پی اوج گرفتن بازار ارزهای دیجیتال، تایلند به دنبال وضع مقررات شفاف‌تری است(در تب جدید مرورگر باز می شود )
راه های ایمن سازی رایانه برای حفاظت از دارایی دیجیتال(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx