اخبارامنیت بلاک چینی

یکی از بزرگترین مجموعه‌های NFT برای لحظاتی هک شد/BAYC هک شد

با استناد به اطلاعیه اکانت رسمی در صفحه مجازی توییتر(BAYC) Bored Apes Yacht Club، سرور دیسکورد به عنوان یکی از بزرگ ترین گروه های توسعه دهنده توکن های غیر مثلی دیروز برای لحظاتی هک شد.

بر اساس اطلاعاتی که از این مجموعه منتشر شد. در جریان این حمله هکری چیزی به اندازه 350000 دلار آسیب به پلتفرم وارد شد. یعنی کلاه برداران سایبری توانستند. با حمله چند لحظه ای خود به Bored Apes Yacht Club توکن های غیر مثلی که ارزشی بالای 200 واحد اتریوم برای آن تعیین شد است. و ارزشی معادل 350 هزار دلار را دارند به راحتی وارد والت دیجیتال هکر ها شد.

پس از این حمله هکری به این پلتفرم مطرح و فعال در زمینه توکن های غیر مثلی تیم Bored Apes Yacht Club، با نماد اختصاری BAYC به صورت پیگیر تلاش میکنند. با شناسایی رخنه امنیتی و همچنین هکر های مخرب شبکه و از همه مهم تر کاربران زیان دیده در این حمله را شناسایی کند.

تا بتواند برای مشکلات چاره اندیشی کند. اما موضوع اینجا است که در جریان این حمله دارایی ها به طور کامل منتقل شده است. و امکانی برای بازگشت دارایی ها وجود ندارد.

سوابق کاری گروه BAYC

این بار نیز برای بار چندم مجددا گروه تهیه و توسعه توکن های غیر مثلیBAYC  طعمه هکر ها شد. این گروه برای اولین بار نیست که مجرای نفوذ هکر ها را در پلتنفرم خود مشاهده میکنند. من قبل از این نیز سرور دیسکورد این مجموعه مورد حمله قرار گرفت و چیزی به اندازه 100 هزار دلار خسارت به پلتفرم وارد شد.

لازم به ذکر است که هم اکنون نیز هنوز تحقیقات تکمیل نشده است. و اطلاعات دقیقی در خصوص نوع حمله و ارتباط آن با حمله دیسکورد در دسترس نیست.

BAYC در بیانات خود سابقا به کاربران و مشتریان پلتفرم خود گوشزد کرد. که هیچ گونه ایردراپ و شگفتانه ای برای مخاطبان خود ندارد. احتمالا هکر ها توانستند با استفاده از روش های فیشینگ توانایی سرقت اطلاعات را پیدا کنند.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


کوین مارکت کپ هک شد!
اولین فروش NFT آدیداس تحت عنوان “ورود به دنیای متاورس”
چرا امنیت پروژه های حوزه مالی دیفای ضعیف است؟

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx