اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!

اظهارات جدید مبنی بر عدم ارزش رمز ارز ها از طرف دولت چین

بر اساس گزارشات دریافتی از سایت کریپتو پوتیتو دولت چین در خصوص  ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین و فعالیت های آن ها در این حوزه مالی اظهاراتی مبنی بر نقض قانون و عملکردی غیر قانونی به گوش میخورد.

به دنبال آن رجال سیاسی به همراه بانک مرکزی این کشور. در جریان جلوگیری از فعالیت های ارز های دیجیتال در این کشور هستند.

بر طبق گزارشات دریافتی، چین مصرانه تلاش میکند. که از تمامی جوانب، همه ی فعالیت های حوزه کریپتوکارنسی را متوقف کند. در پی این تلاش ها رسانه ها، برای آگاه سازی مردم در جهت خطرات احتمالی مالی، (مانند بلوکه شدن اموال و…) تلاش میکنند.

تصمیمات دولت چین درخصوص فعالیت های ارزهای دیجیتال

بر اساس گزارشات داخلی از مسئولین مالی این کشور و اظهاراتی که از “ین یوپینگ” دریافت شده.  پیدا است. که این دولت تصمیم قطعی خود را در جلوگیری از گسترش و فعالیت رمز ارز ها اتخاذ کرده است. بر اساس اظهارات ین پویینگ در سمت معاول ستاد حمایت از مصرف کنندگان امور مالی، در تاریخ بیست و هفتم اوت( 5 شهریور) از ارز های دیجیتال به عنوان “سرمایه های پر خطر” یاد کرد.

در ادامه صحبت وی، ین یوپینگ مردم را به کسب آگاهی در خصوص تاریخچه عملکرد ارز های دیجیتال دعوت و به آنان  توصیه کرد. که در حفظ اموالشان کوشا، و با سپرده گذاری در حوزه های مالی اشتباه، خود را مال باخته نکنند. وی در ادامه افزود:

به صورت موکدانه عنوان میکنم. که فعالیت ها و نحوه عملکرد حوزه مالی کریپتوکارنسی و ارز های نظیر بیت کوین تابع قانون نیست. و دارایی ارزشمند تلقی نمیشود.

همچنین این مقام در توضیح به عملکرد بانک مرکزی این گونه عنوان کرد. که بانک مرکزی و سایر نهاد های وابسته در مقابله با فعالیت ارز های دیجیتال. به حالت سر سختانه عمل میکند. و تلاش های بسیاری برای توقف اجباری هر گونه فعالیت مالی دیجیتال در این کشور، در دستور کار است.

این فعالیت ها. دامنه وسیعی در زمینه فعالیت تمامی صرافی ها و سایت ها، جلوگیری از انجام تراکنش ها و… را شامل میشود.

از دیگر فعالیت های بانک مرکزی، برای مبارزه با ارز های دیجیتال، توسعه تبلیغات است.  تا در نهایت بتواند بر قدرت ارز های دیجیتال چیره شود. و به طور کامل فعالیت های این حوزه را متوقف کند.

آنان در صدد دریافت گزارشات مردمی، با عوامل مشوقانه برای تسریع در جلوگیری از این فعالیت های مالی هستند. هم اکنون بانک مرکزی دستور به توقف کامل انجام خدمات مالی این حوزه از سمت بانک ها را صادر کرده  است. همچنین انجام این گونه فعالیت های مالی از سمت کارپردازان  را با ابطال مجوز فعالیت آن ها رو به رو کرده است.

تاثیرات ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین بر روی بازار

ممنوعیت های اعمال شده و انجام فعالیت های سرسختانه در مقابل با ارز های دیجیتال در کشور چین تاثیرات منفی را به بازار کریپتوکارنسی اعمال کرده است.

این تاثیرات به طور مستقیم بر ارز بیت کوین پس از تجربه اخیر در افت بازار، در چند ماه گذشته تاثیر گذار بوده است. اما موضوع اینجا است. که سیاست گذاران چینی تنها به ممنوع شدن فعالیت های خرید و فروش ارز های دیجیتال قانع نیستند.

همان طور که از سوی ین یویینگ اعلام شد. این فعالیت در تمام حوزه های کارنسی، من جمله ماینر ها نیز، میباشد. از آنجایی که حجم بالایی از استخراج کنندگان ارز های دیجیتال را ماینر های چینی تشکیل میدهند. جلوگیری از فعالیت های آنان به طبع. ضربه بزرگی به این صنعت وارد خواهد کرد.

و تنها ماینر ها برای ادامه فعالیت خود مجبور به ترک کشور و اقامت در سایر کشور ها برای انجام فعالیت های استخراج را دارند.

مطالب بیشتر


دولت ایران استخراج بیت کوین را تا ماه سپتامبر ممنوع کرد.
ارزیابی مزایای استخراج بیت کوین در ایران
حذف ممنوعیت تبلیغات صرافی ها در گوگل

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx