اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

مجارستان نیز پرچم ممنوعیت ارز های دیجیتال را بالا گرفت

خبر های تازه ای از موضع گیری های جدید مجارستاد در جهت جلوگیری از فعالیت و رشد ارز های دیجیتال به گوش میرسد. بانک مرکزی مجارستان در عنوانی گفت که ارز های دیجیتال و فعالیت های آنها باید در کشور متوقف شود.

با این عنوان مجارستان نیز در دسته مخالفان توسعه دارایی های دیجیتال قرار گرفت. این نهاد مالی در عناوین اخیر خود اشاره مستقیم به ارز های دیجیتال، فعالیت های استخراج و کلیه معاملات اعم از سرمایه گذاری و خرید و فروش ارز اشاره کرد.

رئیس این سازمان به تبعیت از دیگر مخالفان حوزه مالی نوین دیجیتال علت اصلی این مخالفت و صدور درخواست پیشنهادی ممنوعیت ارز های دیجیتال را تسهیل انجام فعالیت های غیرقانونی دانست.

در ادامه

György Matolcsy، در سمت ریاست بانک مرکزی مجارستان در کنفرانس مطبوعاتی خود با حضور جمعی از خبرنگاران این بخش در تاریخ 11 فوریه سال میلادی جدید سخن از ممنوعیت ارز های دیجیتال به میان آورد. و گفت که به دنبال ارسال درخواست های پی در پی به مجلس قانون گذاری این کشور است تا با دلایل مشخص فعالیت این دسته از دارایی ها به طور کامل ممنوع شود.

او در پاسخ به چرایی ممنوعیت این گروه دارایی های محبوب پاسخی مشابه سایر کشور های هم عقیده خود ارائه داد. وی در این باره گفت:

ارز های دیجیتال بستری برای انجام فعالیت های غیر قانونی ایجاد میکنند. و دولت با حمایت از این گروه منجر به ایجاد هرم های مالی میشود.

به این ترتیب مجارستان نیز در نظر دارد تا مانند چین رویکردی ضد ارز های دیجیتال را به خود بگیرد. و از مسیر چینی ها برای برداشتن دیگر گام های اقتصادی خود تقلید کند.

این مقام مسئول در سخنان خود به رویکرد منفی روسیه درباره توسعه ارز های دیجیتال اشاره کرد. که چندی پیش قصد داشت دارایی های دیجیتال و فعالیت های این بخش را به طور کلی ممنوع کند.

اما در ادامه جالب است که رئیس بانک مرکزی مجارستان اشاراتی به دیگر مواضع روس ها در خصوص ارز های دیجیتال نکرد. در حالی که در جدید ترین خبر ها مشاهده میشود که قانون گذاران و هیئت دولت روسیه به دنیال ساماندهی دارایی های دیجیتال هستند.

در بیانیه آمده است که :

اتحادیه اروپا میبایست برای جلوگیری از هرم های مالی جدید و حباب های مالی در نظام مالی خود همکاری مسالمت آمیزی با یکدیگر داشته باشند.

همین طور شهروندان اروپا و شرکت های ارائه دهنده خدمات میبایست با داشتن مجوز برای فعالیت با ارز های دیجیتال فعالیت خود را در وضعیتی کنترل شونده زیر نظر اداره داریی به انجام برسانند.

 

منبع:theblockcrypto

مطالب بیشتر:


طرح چارچوب بندی فعالیت ارز های دیجیتال در ایران/قوانین و ضوابط(در تب جدید مرورگر باز می شود )
ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی کامل با ارز دیجیتال و انواع آن(در تب جدید مرورگر باز می شود )
ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!(در تب جدید مرورگر باز می شود )
ماینر های کشف شده تا زمان تصویب لایحه جدید توقیف باقی میمانند.(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx