اخباراخبار جهان

چین در خصوص کلاه برداری های متاورسی هشدار میدهد

هشدار هایی از سمت کمیسیون نظارت بر امور بانکی و بیمه ای (CBIRC) در خصوص ترفند های جدید فرصت طلبان محیط سایبری در خصوص جذب سرمایه و کلاه برداری های متاورسی به گوش میرسد.

این اخبار که در روز گذشته از سمت این نهاد منتشر شد با اساره به افزایش کلاه برداری های فضای سایبری افزود که جدیدا بخشی از این کلاه برداری ها مرتبط با دنیای Web3 و متاورس است.

نوشته های مشابه

جالب این جا است که چین هم اکنون در حال انجام فعالیت های متعددی در شاخه دیجیتال و فناوری های نو ظهور آن است. تا بتواند از جدید ترین تکنولوژی ها استفاده کند و در بخش صنعت بازی ها و ریانه های اجتماعی قد علم کند.

به نظر میرسد که پکن فعالیت در حوزه تکنولوژی های جدید را مجاز میداند. در حالی که چین هم چنان بر سر مواضع خود هست. و فعالیت در بخش دارایی های دیجیتال و بازی های مبتنی بر بلاک چین و… را ممنوع اعلام کرده است.

فعالیت چینی ها در زمینه فناوری اطلاعات


از فعالیت چینی ها در بخش متاورس میتوان به شرکت مخابراتی چاینا موبایل اشاره کرد. که در سال میلادی گذشته یک گروه متاورسی برای انجام فعالیت در این شاخه از فناوری را تشکیل داد.

علاوه بر این شرکت های مطرحی مانند هلدینگ تِنسِنت (Tnecent) و گروه علی‌بابا که به نوعی غول های فناوری اطلاعات چین محسوب میشوند. یک ماه قبل نماد های بازرگانی خود را برای فعالیت در متاورس ثبت کردند.

گروه نظارتی CBIRC در بیانیه اخیر خود به سبب خطرات بخش Web3 نامی از توکن های غیر مثلی یا یازی های مبتنی بر بلاک چین عنوان نکرد. در حالی که در واقع تلاقی این دو حوزه با هم متاورس را تشکیل داده است.

این مجموعه به کاربران در خصوص املاک متاورسی و نقشه های ارائه شده هشدار داد.

او در این خصوص گفت:

فرصت طلبان در این بخش تلاش میکنند تا پروژه های تقلبی خود را در قالب متاورس به کاربران ارائه دهند تا بتوانند آن ها را در فضای مجازی فریب دهند.

این مجرمان تلاش میکنند با عناوینی نظیر “بازی و کسب درآمد از طریق آن” و “سود بالا و یک شبه پولدار شدن” عده زیادی از کاربران را وسوسه کرده و آن ها را فریب میدهند.

منبع:.bnnbloomberg.ca

مطالب بیشتر:


احتمالا در سال میلادی جدید فروش املاک متاورسی مرز 1 میلیارد دلار را رد کند(در تب جدید مرورگر باز می شود )
کلاه برداری در ICO/روش های جایگزین جهت حمایت از طرح های غیرمتمرکز(در تب جدید مرورگر باز می شود )
نهنگ ها بر روی این دو توکن متاورسی سرمایه گذاری کرده اند(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx