اخباراخبار بیت کویناخبار جهان

بیت کوین حرام است/ارز دیجیتال از دید علمای اندونزی حرام است.

بیت کوین حرام است. بر اساس گزارش منتشر شده از سایت اقتصاد نیوز پس از برگزاری جلسات مکرر از سمت شوری شرعی کشور اندونزی روحانیون این کشور ارزدیجیتال را حرام اعلام کردند.

علمای دینی این کشور با اشاره به نوسانات بازار کریپتوکارنسی به ویژه ارز دیجیتال بیت کوین، پلتفرم این دسته از دارایی های مالی را بی ثبات خوانده و اظهار داشتند که روش کاری این دسته از دارایی ها شباهت بسیاری به قمار دارد. بر همین اساس با انتشار پیام “بیت کوین حرام است” بیت کوین و آلت کوین ها را حرام اعلام کردند.

این پیام از سمت علما هم اکنون به حالت رسمی نیست و از سمت هیچ نهاد مرتبطی به حالت قانون ابلاغ نشده است. به علاوه دستوری از سمت کارگذاران رسمی کشور اندونزی مبنی بر ممنوعیت فعالیت این دسته از دارایی ها منتشر نشده است.

اما انتشار آن برای کشوری که بیشترین جمعیت آن مسلمان اند میتواند تاثیر بسزایی تعداد افراد مشارکت کننده و انصراف  آن ها در پلتفرم های ارز های دیجیتال داشته باشد.

شروع فعالیت در حوزه ارز های دیجیتال

اولین باری که از سمت نهاد های دولتی اخباری در این خصوص منتشر شد در سال 2018 بود. پیامی از سمت بانک مرکزی اندونزی در خصوص اعتبار دارایی های دیجیتال منتشر شد. این موسسه مالی اعلام کرد که این دسته از دارایی ها “وجه قانونی برای پرداخت نیستند.”

و با گذشت یک سال از انتشار این خبر همین نهاد مالی ارز دیجیتال بیت کوین را به عنوان دارایی “معتبر” شناخت. و معاملات این دسته از دارایی ها را مجاز و فعالیت افراد در پلتفرم های ارز های دیجیتال را بلامانع خواند. از این رو عده زیادی در این حوزه به کار سرمایه گذاری و خرید و فروش مشغول شدند.

چند ماه بعد گزارشی از نهاد مرتبط با آمار فعالیت های مالی منتشر شد. که در آن میانگین سرمایه گذاری کاربران در حوزه ارز های دیجیتال را نمایش میداد. بر اساس این گزارش 4.45 میلیون نفر از افراد مشغول به انجام سرمایه گذاری و خرید و فروش در این حوزه پول‌ساز اند.

چالش های قانونی

ارز های دیجیتال از زمان ظهور آن ها درگیر چالش های قانونی هستند. چرا که این دارایی ها ارزش هایی هستند که به حالت نامتمرکز در دست کاربران قرار میگیرند. به همین دلیل با کوتاه شدن دست واسطه ها از پول های در گردش دولت ها همواره ترس گسترش این دارایی ها را دارند.

با بزرگ شدن روز افزون خانواده کریپتوکارنسی ترس دولت ها بیشتر و بیشتر شده و آن ها نیز با بهانه جویی ها مختلف به دنبال جلوگیری از حمایت کاربران از رشد این دسته از دارایی ها را دارند.

همان طور که میدانید. قوی ترین پشتیبان برای یک دارایی مقبولیت عمومی آن است. دارایی که پشتوانه ارزشی آن مردم باشد. و در سطح جهانی مبادله شود. میتواند یکی از خطرناک ترین مسائل برای دولت ها باشد.

مطالب مرتبط:


استخراج بیت کوین و زمزمه های تبدیل روند استخراج به حالت غیر متمرکز
علت رشد قیمت بیت کوین چه بود؟چرا نمودار بیت کوین صعودی شد
کاتالیزور اصلی برای ارسال قیمت بیت کوین به ATH جدید مورد نیاز است.
تحلیلگران میگویند : “ماه های آینده کلیدی هستند” ؛ بیت کوین امسال به 100000 دلار میرسد.
مردم استرالیا در ازای زدن واکسن بیت کوین هدیه میگیرند!

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx