منتخب سردبیر

استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی

استراتژی میان مدت چیست؟

ارز های دیجیتال دنیایی پر تلاطم دارند. سرمایه گذاران و تریدر ها با تحلیل های مختلف و بررسی افت و خیز های نمودار های در دسترس با استفاه از ابزار های متعدد مانند اندیکاتور ها و… تلاش میکنند در این فضای پر نوسان روال تغییر نرخ قیمت ارز دیجیتال مورد نظرشان را تشخیص داده و به نسبت آن موضع خود را مشخص و خود را به سوددهی برسانند.

در این مقاله از سایت جامع فیبودکس قصد داریم نوع تکنیک برای خرید و فروش را به شما معرفی کنیم. این تکنیک استراتژی میان مدت نام دارد. که در ادامه با جزییات بیشتر توضیح خواهیم داد.

در زمان نگارش این مقاله که بیت کوین به عنوان یکه تاز بازار کریپتو کارنسی افت شدید قیمت را تجربه کرده است. و در پایین ترین نرخ خود در تاریخچه عملکرد خود قرار دارد.  سرمایه گذاران رفتار های گوناگونی را در این بازار از خود بروز دادند. عده ای با تصمیمات احساسی معاملات را انجام داده و عده دیگر از یک تریدر تبدیل به یک هودلر شدند. با ما باشید تا در ادامه جزییات بیشتری را بررسی کنیم. تا بتوانیم استراتژی میان مدت را بهتر به شما معرفی کنیم.

تریدر ها و برنامه معاملاتی


هر سرمایه گذار برای این که بتواند معاملات خود را با پیروزی انجام دهد. و شکست را به دفعات کمتری تجربه کند به برنامه معاملاتی نیاز دارد. پس از تعیین برنامه و سپس با تزریق دارایی در ارز های مورد نظر خود، خرید و فروش را آغاز میکنند.

به طور کلی زنجیره ای متصل بهم برای ایجاد یک برنامه معاملاتی وجود دارد. در ابتدا باید بدانید که چه میخواهید و با چه استراتژی قصد رسیدن به هدف خود را دارید. اطلاع از میزان مهارتتان در پاسخ این سوال تاثیر گذار خواهد بود. پس از آن اطلاعات عمومی و تخصصی  شما از بازار است، که شما را به پاسخ نزدیک تر میکند.

با لحاظ حالت های مختلف از نوسانات بازار استراتژی مورد نظرتان را طراحی کنید. و سپس به آزمایش آن با ریسک های پایین بپردازید. هدف از ایجاد تریدینگ پلن و یا برنامه معاملاتی کنترل احساسات و رفتار های هیجانی است. که سرمایه گذاران در ابتدای مسیر با تعیین یک چارچوب مسیر خود را تشخیص میدهند.

هودل کردن و هودلر ها


زمانی که یک سرمایه گذار تصمیم به هودل کردن دارایی خود در شبکه میگیرد. یعنی او قصد خرید و فروش در طولانی مدت را ندارد. زمانی که با بررسی عملکرد سرمایه گذار در دنیای کارنسی میتوان در نظر گرفت. به طور تقریبی هر هودل چیزی به اندازه 5 سال طول میکشد. با تجسس در عملکرد سرمایه گذاران بازه های زمانی بیشتری نیز (ده سال و…) هم مشاهده شده است.

هودلر یک اشتباه تایپی از یکی از کاربران ارز های دیجیتال است. وی برای اینکه به همکاران خود پیشنهاد دهد که دارایی هایتان را نفروشید و آن ها را نگه دارید. اشتباها به جای کلمه هولدر از هودلر استفاده کرد. و بعدا برای جلب توجه بیشتر آن را تغییر نداد. و به عنوان یک اصطلاح در میان کاربران ارز های دیجیتال رایج ماند.

هم اکنون با بررسی و انتشار مقاله هایی در این خصوی ایرادات و اشکالاتی بررسی شده است. که در مقاله اس تحت عنوان “معاملات پی در پی ارزدیجیتال بد است، هودل کردن دارایی از آن بد تر!” از سایت جامع فیبودکس به بررسی آن پرداخته ایم. پیشنهاد میکنیم قبل از مطالعه این مطلب به مطالعه آن بپردازید.

استراتژی میان مدت


تمرکز این استراتژی بر روی پلتفرمی که سایر سرمایه گذاران بر روی آن معطوف اند نیست. به این شکل که کاربر فضای کارنسی باید به دنبال نقاط طلایی برای خرید و فروش خود باشد. هر زمانی که توکن هایی مانند (توکن غیر مثلی و دیفای و…) قصد ورود به بازار مالی را داشتند. فرصت مناسب برای خرید ایجاد شده است. و زمانی که این توکن ها در اوج درخشش خود قرار دارند. فرصتی مناسب برای خروج در اوج است.

این استراتژی چیزی بین ترید های پی در پی و هودل کردن دارایی است. و احتمالا با این حالت میتوان به بخش زیادی از سود دست پیدا کرد. فراموش نکنید که کلید طلایی در این نوع معاملات تنها “زمان” است. این معاملات ممکن است در هر سال جاری در دفعات دو یا سه بار انجام شوند. و شما به هعنوان سرمایه گذار انتظار نداشته باشید که مانند تریدر ها دائما با هر نوسان بازار درگیر چالش ها شوید.

از طرفی رفتاری مانند هولدر ها نیز در این نوع از استراتژی از شما انتظار نمیرود. تنها باید زمانی که پلتفرمی توجه سایر کاربران را به خود جلب میکند معاملاتتان را انجام داده و از احساسات خود در درگیر افت و خیز های درون شبکه پرهیز کنید.

در نهایت:

این استراتژی تنها یک رویکرد است. و شما میتواید به عنوان یک تریدر و یا سرمایه گذار به آن فکر و جنبه های آن را بررسی کنید. لازم است بدانید که اگر یک هودلر هستید و انتظارات بالایی از جامعه کارنسی برای تغییر ارزش دارایی تان دارید با این روش شاید بتوانید خود را به رویایتان نزدیک تر کنید. لازم است بدانید تشخیص زمان ورود و خروج ریسک مالی شما را تا حد بالایی بالا میبرد. اگر یک سرمایه گذار تازه کار هستید. باید این گونه عنوان کنیم که بی گدار به آب زدن و تشخیص درست گلدن تایم با یکدیگر اشتباه گرفته نشود.

مطالب بیشتر


هودل کردن HODEL در ارزهای دیجیتال به چه معنا است؟
منظور از تایم فریم چیست؟ در چه مواقعی کاربرد دارد؟
تعیین حد ضرر Stop Loss چیست؟ در چه مواقعی استفاده میشود
تحلیل احساسات چیست؟ روش عملکرد آن در بازار ارزدیجیتال
چرا سرمایه گذاران در بازار های سرمایه مثل ارز دیجیتال شکست می‌خورند؟

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx