اخباراخبار جهان

استقرار دانشگاه برتر چین بر روی متاورس بایدو

هفته قبل دانشگاه ارتباطات چین در پیامی عنوان کرد که پردیس دیجیتال خود توانست در دنیای مجازی متاورس میزبان برگزاری سالگرد و مراسم اهدای جوایز دانشجویان خود از طریق متاورس بایدو باشد.

در این خبر تاریخ جشن 26 سپتامبر ذکر شد که اکنون با خبر موفقیت آمیز بودن این طرح جامعه کاربری فناوری اطلاعات را خوشحال میکند. این جشن به طور مشترک به واسطه شرکت افراد در دنیای مجازی و حقیقی به انجام رسید.

نوشته های مشابه

افراد شرکت کننده در این جشن و بازدید کنندگان با در اختیار داشتن هدست های واقعیت مجازی و برنامه های ویژه نصب شده بر روی سیستم عامل های گوناگون نظیر ویندوز و یا اندروید و… امکان حضور پیدا کردند. این افراد توانستند در فضای مجازی دانشگاه قدم بزنند. با هم تعامل داشته باشند.

این فضا با نام “XiRang” که معنای “سرزمین امید” را میدهد هم اکنون از نخستین بستر هایی است. که امکان اتصال به فضای حقیقی- مجازی متاورس را فراهم کرده است.

این پلتفرم یک بستر متاورسی است. که میتنی بر بلاک چین نیست. و ساخت غول های فناوری اطلاعات بایدو چینی است. که هم اکنون در دسترس قرار دارد. این دستاورد در ماه دسامبر سال 2021 رو نمایی و راه اندازی شد.

مارک زاکربرگ که خود یک توسعه دهنده فضای مجازی است. و اکنون با تغییر نام کمپانی خود از فیسبوک به متا تلاش میکند. تا یکی از نخستین توسعه دهنده های متاورس باشد.

چندی پیش به کاربران این تعهد را داد که 10 پردیس دانشگاهی دیجیتال را در فضای مجازی دیجیتال توسعه میدهد. که به واسطه هدست هاس واقعیت مجازی VictoryXR قابلیت دسترسی برای کاربران فراهم شود.

در ادامه دانشگاه استنفورد نخستین کلاس واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود را آغاز کرد. و هم اکنون تلاش میکند تا با ایجاد امکان یادگیری و تعامل به توسعه این بخش بپردازد.

منبع:forkast

مطالب بیشتر:


“سرزمین امید” اولین گام شرکت بایدو چینی در متاورس
عملکرد ضعیف بلاک چین سولانا انتقادات شدید کاربران را به دنبال داشت
چین یوان دیجیتال را با استفاده از وی چت در اختیار کاربران قرار میدهد.
نظر ایلان ماسک در مورد کد اولین زنجیره بلاک چین در جهان/سالگرد استخراج بیت کوین

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx