اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

چین برای پذیرش بیشتر یوان دیجیتال(e-CNY) تلاش میکند/

در جدید ترین مطالبی که از از نشریه خبری چین به عنوان یک گروه خبرگذاری وابسته شین هوا Economic Information Daily به انتشار در آمد.که مطالبی از تلاش های متعدد چین در خصوص پذیرش دارایی دیجیتال اختصاصی این کشور یعنی یوان دیجیتال را عنوان کرد. که حاکی از تلاش های متعدد دولت چین در خصوص پذیرش هرچه سریع تر و گسترده تر یوان دیجیتال بود.

در این مطلب عناوینی نظیر طرح ترویج یوان دیجیتال جلب نظر میکرد. به این شکل که دولت های محلی باید با همتی بیشتر تلاش کنند تا ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال به مرحله تست و آزمایش برسد. برای انجام این فعالیت دولت به عنوان پیشگام باید عمل کند.

در این گزارش که به حمایت از یوان دیجیتال پیشنهاداتی نظیر ارائه این دارایی به بازرگانان برای انجام فعالیت های خود با سهولت بیشتر ارائه شد. و همچنین با تاکید بر در دست قرار گرفتن پلتفمرم های تجارت الکترونیک تلاش کرد تا به نهاد های مرتبط پیشنهادی نظیر تشکیل کمپین های تبلیغاتی برای ارائه و معرفی بوان دیجیتال e-CNY ارائه کرد. تا ذهنیت کاربران در خصوص این دارایی مثبت و پذیرش آن بالاتر رود.

در این مقاله به وظابف بانک مرکزی چین در خصوص دارایی دیجیتال ملی کشورشان و پذیرش آن اشاره شد:

بانک مرکزی چین با تولد یوان دیجیتال e-CNY موظف است که در زمانی که به تحریر قوانین کاربردی این دارایی میپردازد بر روی حقوق و مسئولیت های این دارایی کار کند.

سال 2020 بود که در راستای توسعه پروژه  e-CNY آزمایشات CBDC چین به طور رسمی کلید خورد.این تحقیقات تا پایان سال 2021 در حد ارزشی  87.565 میلیارد یوان معادل 11.238 میلیارد دلار آمریکا به انجام رسید. و اخیرا موج جدیدی از این آزمایشات بر روی دارایی دیجیتال چین در 23 استان چین گسترش و آماده تست اولیه است.

در ادامه

بانک مرکزی چین در ماه آوریل در خصوص پروژه یوان دیجیتال e-CNY توضیح داد:

برای این که بتوانیم این دارایی را در وضعیت راحت، ساده، کاربر پسند، با امنیت بالا در کنار انطباق و پایداری ثبات مالی ارائه دهیم هنوز با مشکلاتی در پلتفرم دست و پنجه نرم میکنیم که در دست تکمیل است. و به بررسی و کاوش بیشتر و گسترده تر نیاز دارد.

با استناد به گزارش های سال میلادی قبل به صورت میانگین در هر والت دیجیتال هر کاربر چینی به اندازه 335.5 یوان (معادل 52.66 دلار آمریکا) قرار دارد. یعنی 1.4 درصد از میانگین هزینه ای است که به صورت سالانه برای هر فرد چینی برای زندگی در چین در سال گذشته است.

با این حساب باید تراکنش های سازمانی را از مجموع این اطلاعات کسر کرد. تا به اعداد دقیق تری دست پیدا کنیم.

منبع:forkast

مطالب بیشتر:


چین یوان دیجیتال را در صنعت بیمه و صندوق سرمایه گذاری آزمایش میکند
یوان دیجیتال/ چین در گسترش ارز های دیجیتال پیشتاز شده است.
کشورهای توسعه دهنده ارز دیجیتال ملی/ نگاهی به مواضع آنها
آیا میتوان قرارداد های هوشمند را در بلاک چین تغییر داد؟

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx