اخباراخبار جهان

3.6 میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته از صرافی Bitfinex توقیف شد

دسترسی به کلید خصوصی از طریق پلیس سایبری واشنگتن. به جهت جلوگیری از دارایی های دیجیتال به مسروقه از صرافی ارز دیجیتال Bitfinex   سوژه خبرنگارن شد.

روز قبل گزارش هایی از گروه خبری واشنگتن پست در خصوص پیگیری دارایی های به سرقت رفته. اخیر از صرافی Bitfinex  منتشر شد. در این خبر اطلاعاتی در خصوص حجم 3.6 میلیارد دلاری از هک یک صرافی ارائه دهنده خدمات مالی دیجیتال. و توقیف آن توسط پلیس امنیت سایبری واشنگتن به گوش میرسد.

این اقدام پیشرفت پلیس امنیت سایبری را به رخ میکشد. و میتواند کاربران را در خصوص انجام فعالیت های خود به ویژه فعالیت های مالی امیدوار کند.

بر اساس گزارش های نهاد های نظارتی این اقدام با همکاری یک زوج جوان با نام های ایلیا لیختنشتاین(Ilya Lichtenstei)، 34 ساله و همسرش، هدر مورگان(Heather Morgan) با یکدیگر به انجام رسید.

آنان توانستند در یک فقره سرقت از صرافی Bitfinex   به اندازه 119754 ارز دیجیتال را در یک جریان پولشویی به جیب بزنند. که این پولشویی در بستر پلتفرم صرافی Bitfinex   برای این دو هکر خرابکار محقق شد.

نحوه سرقت از صرافی Bitfinex


این زوج توانستند در پی عملیات خود چیزی به اندازه 2000 تراکنش غیرقانونی را ثبت کنند. آنان برای انجام این فرایند به جهت حذف مدارک سرقت خود سعی بر ایجاد حساب های کاربری با هویت های جعلی و نامشخص میکردند.

آنها با استفاده از ترفند «chain hopping» تلاش میکردند. ارز هایی که سرقت کردند را به سرعت به دیگر دارایی های دیجیتال تبدیل کنند. و آنها را در رمز ارز های دیگر پراکنده کنند.

سازمانها و گروهک های ویژه امنیت سایبری با شناسایی تراکنش ها در اقدامی موفق به دسترسی به کلید خصوصی والت دربر دارنده ارز های دیجیتال به سرقت رفته شدند.

هم اکنون در پی این تعقیب و گریز این دو روج جوان در روز سه شنبه میبایست با حضور خود در دادگاه امنیت سایبری توضیحات خود را در خصوص جرائم و اتهاماتشان عنوان کنند.

لیزا اودنس موناکو (Lisa Oudnes Monaco) هم اکنون در سمت قائم‌ مقام دادستان کل ایالات متحده آمریکا فعال است. در پی بروز این سرقت دیجیتال گفت:

همکاران ما در بخش امنیت سایبری و تلاش بی وقفه آنها به جامعه مالی به ویژه دارایی های دیجیتال فهماند. که سرقت و تجاوز به دارایی ها به هر شکلی قابل پیگیری است.

و سارقان نمیتوانند با سوء استفاده از ماهیت دارایی های دیجیتال به این دسته از اموال و ارزش ها تجاوز کنند.

هم اکنون مقامات فدرال ایالت متحده چیزی به اندازه 94000 ارز دیجیتال را مصادره کردند.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


بلومبرگ:شرکت های Web3 ارزش سرمایه گذاری بالاتری دارند
کیف پول رمزارزی Arculus برای شرکت CompoSecure ارزش آفرینی میکند
بیت کوین و دوج کوین هر دو از یک فناوری مشترک هستند
روس ها قبل از سرمایه گذاری باید امتحانات خود را پاس کرده باشند!
آداکس ADAX صرافی نامتمرکز کاردانو فعال شد
مقایسه نوسانات بیت کوین با سهام آمازون در نخستین دوره کاری

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx