اخباراخبار ایران

بانک مرکزی ایران تا چند ماه دیگر ارز دیجیتال ملی را آزمایش میکند

رئیس بانک مرکزی ایران به تازگی خبر از آماده سازی ارز دیجیتال ملی و تکمیل پلتفرم این دارایی خبر داد. علی صالح آبادی در سمت ریاست بانک مرکزی عنوان کرد. که این دارایی در مراحل پایانی خود است. و قرار است تا در مدت زمان 6 ماهه این ارز در برخی از مناطق کشور تست و آزمایش شود.

علی صالح آبادی به عنوان ریاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در شوری همفکری و سیاست های پول پیرو پیشنهادات و انتقادات اساتید و کارشناسان خبره اقتصاد عنواین خود را در خصوص ارز دیجیتال ملی بیان کرد و افزود:

دارایی های دیجیتال به عنوان یک دسته از ارز های نوین مدت ها است که در مجموعه بانک مرکزی در حال پردازش و تکمیل است. با تلاش های بی وقفه کارگروه های این بخش هم اکنون رمز ارز ملی به مرحله تست و آزمایش اولیه رسیده است.

این دارایی به دست کارشناسان خبره اقتصادی و فنی نشر اسکناس سپرده شده که در حال تکمیل و توسعه آن هستند.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد که بانک مرکزی در گام نخست به دنبال مسیر مناسب برای هدایت و اصلاح نظام پولی و بانکی است. او در این خصوص گفت:

علاوه بر موضوع اصلاح نظام بانکی از دیگر مسائل مهم و قابل توجه، اهمیت به نیاز روز مالی مردم است.

از این رو پروژه ارز دیجیتال ملی یک حرکت عظیم و جهانی است. و توسعه رمز ارز ملی یکی از مهم ترین طرح های مورد توجه ویژه بانک مرکزی است.

هم اکنون این دارایی مراحل توسعه را از سر گذرانده و به زودی در 6 استان مختلف آزمایش خواهد شد.

در ادامه

علاوه بر این وی در خصوص فرهنگ استفاده از این دارایی ها به عنوان یک گروه نوین میبایست از قبل نهادینه شود.وی در این خصوص افزود:

در کنار طراحی و تدوین طرح توسعه رمز ارز ملی میبایست از موضوع آموزش غافل نشویم و بتوانیم از طریق رسانه آموزش های مورد نیاز را برای فرهنگ سازی این دارایی انجام دهیم.

و بعد در خصوص بازه زمانی طرح توسعه و تست رمز ارز ملی توضیح داد. که مدت زمان 6 ماهه برای آزمایش های نسخت این دارایی در نظر است. در این بازه مقرر قرار است تا علاوه بر آسیب شناسی این دارایی نقد و نظرات کارشناسان این بخش مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

منبع: cbi.ir

مطالب بیشتر:


Uniswap v3 از نظر حجم ، از SushiSwap پیشی می گیرد و در این ماه از v2 پیشی می گیرد.
کاهش قیمت بیت کوین به زیر 34000 دلار و پایین ترین سطح آلتکوین ها طی چند ماهه اخیر
سرکوب mining در چین ، دلیل سقوط 12٪ بیت کوین
ماینرهای چینی کشتی بیت کوین را قبل از سرکوب رمزنگاری ورودی رها می کنند.
ارز دیجیتال ملی چیست و چه تفاوتی با پول فیات دارند؟/تجزیه و تحلیل

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx