اخباراخبار جهان

چین یوان دیجیتال را در صنعت بیمه و صندوق سرمایه گذاری آزمایش میکند

بر اساس گزارشات دریافت شده از کریپتو نیوز طرح استفاده از یوان دیجیتال در دو حوزه بیمه و صندوق های سرمایه گذاری چین بر روی میز قرار گرفته است.

بانک ها با توسعه این طرح در این دو حوزه با هدف بهبود و گسترش پلتفرم یوان دیجیتال قصد ایجاد زمینه سازی کاربردی بر روی این ارز را دارند. بر اساس اطلاعات دریافتی از عملکرد بانک های توسعه دهنده. جنبشی از آن ها در جهت به کار گیری این پلتفرم مالی در فعالیت های آنان دیده میشود. که این اقدام میتواند از حرکات مثبت توسعه دهندگان قلمداد شود.

عملکرد بانک های توسعه دهنده در خصوص آزمایش و تست پلتفرم مالی یوان دیجیتال بر روی بهره بردن آن در کسب و کار ها. فروشگاه ها و شبکه های حمل و نقل بوده است. این سه زمینه مالی میتواند بستر مالی مناسب را برای توسعه این ارز را در خود داشته باشند.

بر اساس گزارشاتی که از طریق نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست دریافت شده است. بنا به توضیحات ارائه شده از بنگ آو کامیونیکیشن و بانک سازندگی چین، آنان در صدد ارائه پیشنهادات مزایده در به کار گیری یوان دیجیتال در انجام پرداخت های خرد هستند. تا بتوانند مزایا و معایب این طرح را کشف و دلیل  و علت های آن را بررسی کنند.

حامیان گسترش یوان دیجیتال

هم اکنون با اتحاد سه موسسه مالی و اعتباری بزرگ چین، یعنی بانک سازندگی (به عنوان چهار بانک برتر چین) موسسه Shanghai Tiantian Fund Distribution  و کمپانی JD از سه جموعه برتر و بزرگ از غول های تجارت الکترونیک این امکان را برای کاربران این سه کمپانی بزرگ مالی که تحلیل داده های مالی را اداره میکنند. فراهم کرده است. تا دارایی های خود را در حالت ارز یوان دیجیتال در این دو حوزه به گردش درآورند. و درون این صندوق سرمایه گذاری آنلاین مشارکت مالی داشته باشند. البته این در حالی است که از سمت بنک کامیونیکیشن نامی از شرکت های همکار به میان آورده نشده است.

با مشاهده اظهارات معاون مالی این بانک بزرگ توسعه نقدینگی این ارز از وظایف و تعهدات این بانک است. همچنین وی در خصوص عملکرد این مجموعه این گونه عنوان کرد که تمامی زیر ساخت های لازم برای افزایش کارایی و عملکرد مطلوب در سیستم توسعه یوان دیجیتال انجام شده است.

بر اساس گزارشات آماری ارائه شده در رسانه های رسمی این کشور. پایان ماه ژوئیه (تیر)، چیزی به اندازه 6.3 میلیون تراکنش از سمت بانک ارتباطات چین پردازش خواهد شد. این اعداد راوی حجم مالی معادل 387 میلیون دلار است. پس از آن با انتشار گزارشاتی از بانک سازندگی تا کنون 28.5 میلیون تراکنش با یوان دیجیتال ثبت و پردازش صورت گرفته است.

فعالیت های نهاد های مالی

با این که بنک آو کامیونیکیشن از ابتدای شروع طرح آزمایشی یوان دیجیتال با تیم توسعه همراه نبوده است. و اواخر اجرای این طرح سیستم تست آزمایشی پیوست. اما با این وجود یکی از فعالان و تلاشگران نهاد های حاضر در طرح اجرایی یوان دیجیتال به شمار میرود. بنک آو کامیونیکیشن از بانک های بزرگ و مطرح کشور چین است. از فعالیت های این نهاد مالی میتوان به اجرا کردن طرح های تشویقی برای حامیان این ارز. و اهدای این ارز جهت مصرف آن در فروشگاه جی دی بوده است.

از دیگر فعالیت های این بانک. توسعه والت مخصوص یوان دیجیتال برای سهولت کاربری است. این کیف پول قرار است در رقابت با سایر والت های دیجیتال قرار گیرد.

در طی انجام فعالیت های توسعه یوان دیجیتال. دیگر نهاد های مالی مانند بانک تجارت چین، بانک سیتیک، پست بانک، بانک حوزه صنعت و  کشاورزی و… نیز فعال بوده و به حمایت از این طرح کمک کرده اند.

مطالب بیشتر:


یوان دیجیتال/ چین در گسترش ارز های دیجیتال پیشتاز شده است.
ارز دیجیتال ملی چیست و چه تفاوتی با پول فیات دارند؟/تجزیه و تحلیل
ایلان ماسک : دوج کوین در آینده نزدیک ارتقا پیدا میکند/نسخه جدید دوج کوین
کشورهای توسعه دهنده ارز دیجیتال ملی/ نگاهی به مواضع آنها
حذف ممنوعیت تبلیغات صرافی ها در گوگل
اخبار

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx