استخراج

سختی شبکه چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چه تاثیری در نظم درون شبکه دارد

سختی شبکه

در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی مفهوم سختی شبکه در خصوص ماینینگ و کارکرد شبکه بلاک چین میپردازیم.

همان طور که میدانید بلاک چین Block chain  نوعی سیستم ثبت اطلاعات و گزارش بر پایه شبکه همتا به همتا Peer To Peer  می باشد. این سیستم تفاوت های خاص و منحصر به فرد با دیگر سیستم ها دارد. یکی از این تفاوت ها این است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم با تمام اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود. همچنین با استفاده از رمزنگاری و توزیع، امکان هک کردن و حذف و دستکاری اطلاعات ثبتی از بین می رود.

در ساختار شبکه بلاک چین با مفهومی به نام  سختی استخراج مواجه ایم. با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر اطلاعات کسب کنیم.

در تعریف کلی از سختی شبکه میتوان گفت: که سختی شبکه، به متغیری می‌گویند. که زمان ایجاد یک بلاک از بلاکچین را به طور میانگین ثابت نگه میدارد.

برای اینکه زمان تشکیل هر بلاک در رمز ارزی مثل بیت کوین ثابت بماند. نیاز هست که هر دو هفته یک بار سختی شبکه تغییر کند.

سختی شبکه چه کاربردی دارد؟

به دلیل محدود بودن بیت کوین و برای ایجاد یک نظم درون شبکه ای در خصوص ماین کردن این رمز ارز شبکه بلاک چین بر اساس  ایده اثبات کار (PoW) عمل کرده است. ماینر ها در یک فضای رقابتی برای اثبات و تایید تراکنش های خود، بایستی تلاش کنند. تا رمز نگاری ها را حل کنند و نانس ، که بخش اصلی الگوریتم اثبات کار است را بدست آورند. تا با استفاده از آن موفق به تایید تراکنش های خود شود و در نهایت کارمزد خود را دریافت کنند.

سختی شبکه برای این طراحی شده است که مدت زمان تشکیل یک بلاک چیزی حدود ده دقیقه باقی بماند. اگر سختی شبکه موجود نباشد. ماینر ها در زمان کوتاه تری به تشخیص هش میپردازند. که این خود یعنی بالا رفتن سرعت استخراج.

سختی استخراج چقدر دشوار است؟

با استفاده از ابزاری مثل نمودار های موجود در سایت www.blockchain.com  میتوان به راحتی نسبت سختی کار را در مدت زمان مشخص کنترل کرد. رنج تغییرات نمودار را با تغییرات آن از زمان های آغازین شروع فعالیت بیت کوین تا به امروز میتوان مقایسه کرد. و حد و میزان سختی کار را تخمین زد.

در نهایت:

بررسی سازوکار ماینر ها به وسیله ابزارهایی که از طرف سیستم بلاکچین نهادینه شده است. خود باعث افزایش کیفیت وکارایی شبکه شده و همچنین باعث افزایش اطمینان در خصوص کارکرد های ماینر ها خواهد شد.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx