اخباراخبار استخراج

حراج دستگاه های استخراج توسط شرکت Compass Mining

شرکت Compass Mining که یک شرکت فعال در زمینه استخراج ارز دیجیتال واقع در ایالت متحده آمریکا است.این شرکت اخیرا در عنوانی گفت که تمایل دارد به اندازه ارزشی 30 میلیون دلار از تجهیزات استخراج شرکت خود را که در منطقه سیبری فعال بود به فروش برساند.

طبق اظهارات ویت گیبس (Whit Gibbs) به عنوان مدیر عامل مجموعه Compass Mining هدف از فروش این تجهیزات تامین هزینه مورد نیاز برای تامین وجوه لازم به سبب باز پرداخت پول 2000 عدد از مشتری های این مجموعه است.

نوشته های مشابه

گروه فعال Compass Mining تلاش میکرد که با در اختیار داشتن فضا و تجهیزات لازم نوعی میزبان ماینر های فعال در زمینه ارز دیجیتال و علاقه مندان به فعالیت در این بخش باشد. و به واسطه تجهیزات و بستری که فراهم کرده است بتواند این امکان را در اختیار افراد فعال قرار دهد. اما هم اکنون تصمیم دارد که بخشی از تجهیزات این مجموعه را به فروش برساند.

در ادامه

سال گذشته قبل از درگیری های اخیر در میان روسیعه و اوکراین برای ماینر هایی که تمایل به استخراج ارز دیجیتال داشتند روسیه مناسب ترین گزینه به شمار میرفت. به دلیل سرد سیر بودن آن و ارزان بودن نرخ محاسباتی برق در قیاس با سایر کشور ها روسیه میتوانست به عنوان یکی از گزینه های برتر برای فعالیت های استخراج به حساب آید.

آمار و ارقام نشان میداد که سابقا نرخ برق در روسیه، سیبری و نوریلسک، در اندازه 0.03 دلار در هر کیلووات ساعت محاسبه میشد. اما پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین فعلا یکی از قوی ترین و  مهم ترین مجموعه های استخراج ارز دیجیتال از دست رفت. و به واسطه تحریم هایی که روسیه لحاظ کرده است. یکی از بزرگ ترین استخر های استخراج ارز دیجیتال از دسترس ماینر ها خارج شد.

در هفته ی قبل از طرف دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) تحریم های جدیدی علیه روسیه اعمال شد. به موجب تحریم های جدید شرکت استخراج بیت کوین واقع در روسیه، Bitriver و ده شرکت تابعه مرتبط با این شرکت نیز تحریم شد. و به طور کلی ممنوعیت کامل برای نهاد های معامله کننده آمریکایی با روسیه اعلام شد.

گروه خدمات رسان استخراج Compass Mining که اخیرا تلاش میکند ماینر های خود را به فروش برساند نیز تحت تاثیر این تحریم قرار گرفته است. چرا که مجازات هر گونه معامله با روسیه بسیار سنگین است. از آنجایی که عده زیادی از ماینر ها در روسیه مستقر هستند علاوه بر روسیه این تحریم گریبان گیر ایالت متحده نیز هست.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


واکنش توییتر به جدید ترین لایحه مصوب توسط دولت روسیه در زمینه ارز دیجیتال
مقامات روسیه بر سر فعالیت ارز های دیجیتال با یکدیگر به توافق رسیدند
موجودی بیت کوین به نسبت 3 سال گذشته در کمترین مقدار خود در صرافی ها است
چرا بیت کوین سطح ارزش 44000 دلار را تجربه میکند؟/تجزیه و تحلیل

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx