اخباراخبار جهان

روسیه به دنبال منابع انرژی جدید برای استخراج بیت کوین

با این که دولت روسیه همچنان در مورد ارز های دیجیتال و استفاده از این گروه خانواده مالی در خصوص برخی از پرداخت ها مردد است. اما باز با دنبال ایجاد منابع انرژی جدید و مسیر های بهتر برای استخراج ارز های دیجیتال میگردد.

در همین راستا یکی از بزرگ ترین تولید کننده های گاز دولت روسیه گازپروم(Gazprom)، با بزرگترین تامین کننده خدمات کولوکیشن استخراج ارز های دیجیتال در روسیه به نام BitRiver، وارد همکاری جدید شد. شرکت گازپروم در تاریخ 16 ژوئن(26 خرداد) به صورت رسمی در رسانه ها گفت. که گازپروم به مراکز اطلاعات BitRiver. برای ایجاد منابع برق از گاز نفتی مرتبط در دسترس قرار. خواهد گرفت.

معاون اول مدیرعامل گازپروم وادیم یاکولف(Vadim Yakovlev) در این خصوص توضیح داد که با همکاری جدید با غول تامین کننده منابع گاز روسیه دسترسی هایی جدید در بهبود استفاده از منابع برای استخراج ارز های دیجیتال ایجاد میشود.

وی در این خصوص گفت:

ما تلاش میکنیم. تا برای حفظ منابع سیاست ها و منابع انرژی جدید را در زمینه استخراج ارز دیجیتال را ارائه دهیم. تا هم با استفاده از منابع پاک آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود. و هم شیوه ای مناسب برای استخراج ارز های دیجیتال ارائه شود.

گازپروم یکی از بزرگترین شرکت های نفت و گاز روسیه و همچنین یکی از بزرگترین تامین کنندگان گاز اتحادیه اروپا است. طبق گزارش ها، این غول نفتی در سال 2019(1398) به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ انتشار کربن در جهان رتبه بندی شد.

ایگور رانتس(Igor Runets)، بنیانگذار و مدیر عامل BitRiver در توضیح به همکاری جدید با گازپروم بخشی از برنامه ها و اهداف شان که به صورت بلندپروازانه تدوین شد توضیح داد که این شرکت آماده افزایش ظرفیت کل برق آن به 2 گیگاوات در دو سال آینده است.

من قبل از این دولت روسیه  پروژه ای را برای استخراج بیت کوین با گاز نفتی مرتبط در اکتبر 2021(مهر 1400) در نظر گرفته بود. که اکنون با این طرح تلاش میکند تا رویکرد های جدیدی را ارائه دهد.

منبع:cointelegraph

مطالب بیشتر:


استفاده از تکنولوژی بلاک چین در سهولت سوخت گیری هواپیما
بانک مرکزی روسیه با طرح استفاده از ارز های دیجیتال موافقت میکند
مقامات روسیه بر سر فعالیت ارز های دیجیتال با یکدیگر به توافق رسیدند

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx