اخباراخبار ایران

قوانین ایران برای متخلفان برق در استخراج ارز دیجیتال سخت تر میشود

ایران برای استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال مقررات سخت گیرانه تری را وضع میکند. هم اکنون در بسیاری از کشور ها دیده میشود که کارگزاران و نمایندگان دولت به دنبال وضع قوانین و مقرارات برای چارچوب بندی و تسهیل سازی فرایند مالی دیجیتال در میان مردم هستند.

ایران که من قبل از این فعالیت استخراج را مشروط به دریافت مجوز دانست. و سال گذشته به صورت جدی و پیگیر به مبارزه جدی با متخلفان قانون پرداخت. امروز نیز با وضع قوانین سخت تر به پیشواز تابستان میرود. در این قوانین که از سمت هیئت دولت صادر شد افزایش جریمه ها و لغو مجوز فعالیت و حکم زندانی را در نظر گرفت.

نوشته های مشابه

در اطلاعیه ای عنوان شد:

با این که در سال گذشته به صورت رسمی اعلام شد که با فعالیت استخراج بدون مجوز برخورد و دستگاه های مربوطه توسط ماموران قانون ضبط میشود.

اما باز شاهد انجام این فعالیت بودیم. از این رو برای سال جدید با قوانین سخت تر تلاش میکنیم با بروز تخلف و مجرمان مبارزه کنیم.

ایران در جریان ممنوعیت های استخراج ارز دیجیتال:


با استناد به گزارش های منابع خبری و اطلاعیه های مجلس شوری اسلامی این ممنوعیت ها 3 تا پنج برابر سخت گیرانه تر شد. بنا یه اظهارات یکی از مقامات مسئول در این خصوص به طور واضح استفاده از برق خانگی، کشاورزی و صنایع در خصوص استخراج ارز دیجیتال ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

وی در ادامه صحبت خود اشاره کرد که این ممنوعیت ها به نفع مردم است. سال گذسته به دلیل استفاده غیر قانونی از برق، برق خانگی نوسانات پی در پی و قطعی فراوان را در پی داشت. همین موضوع باعث نارضایتی مردم و خرابی بسیاری از وسایل برقی خانگی و صنعتی شد.

از سال 2019 تا کنون دولت تلاش کرد تا با قانونی کردن فعالیت استخراج و صدور مجوز برای علاقه مندان به این حوزه منابع را محدود و به صورت عادلانه توزیع کند.

اما فعالیت های غیر قانونی به فرایند توزیع منابع آسیب میزند. در سال 2020 یه اندازه هزار واحد استخراج در ایران شروع با دریافت مجوز فعالیت خود را آغاز کردند. و هم اکنون به دنبال جلوگیری از فعالیت های بدون مجوز هستیم.

در این گزارش و طبق قانون گذاری های جدید در فرایند مبارزه با متخلفان در صورت مشاهده فعالیت استخراج علاوه بر ضبط و جریمه کلیه خسارات وارده بر منابع شهری برای مجرم لحاظ میشود.

منبع: coingape 

مطالب بیشتر:


با توسعه پذیرش ارز های دیجیتال انگلستان سخت گیرانه تر عمل میکند
ماینر ها از ماه مهر شروع به کار میکنند/تامین برق ماینر ها در ماه مهر

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx