استخراج

چه عواملی در قیمت خرید دستگاه ماینر موثر است؟ بررسی 5 دلیل مهم

چه عواملی در قیمت خرید ماینر موثر است

در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت دستگاه های ماینر می‌پردازیم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید تا باتفاق به نتایج مورد نظر دست یابیم.

مصرف برق:

یکی از چالش های ماینر ها برای ماین کردن ارز های دیجیتال، چالش برق است.

میزان برق مصرفی، از هزینه های ماینر ها به شمار می آید. و از طرفی یکی از عوامل تاثیر گذار در میزان سود ماینر ها است.

معمولا دستگاه هایی که مصرف برق بالا تری دارند. ارزان تر اند. این دستگاه ها برای کسانی که تعرفه محاسبه هزینه برق ناشی از ماین کردن پالیینی دارند مناسب است. اما در اغلب کشور ها برای به دست آوردن سود مناسب، نیازمند دستگاه هایی با میزان برق مصرفی پایین تری دارند.

لازم به ذکر است که مصرف برق دستگاه با توان دستگاه متغیر هایی وابسته به یکدیگر اند. برای مقایسه دستگاه های ماینر با یکدیگر با شرط لحاظ قدرت دستگاه، این قیاس به درستی انجام خواهد شد.

در کشور ایران بر اساس مصوبه ماینینگ که در سال 1398 عملیات ماین کردن رمز ارز ها را با استفاده از برق های خانگی، کشاورزی، تجاری و صنعتی ممنوع اعلام شد. با این حساب استفاده از دستگاه های ماینر پر مصرف در ایران برای ماینر ها مقرون به صرفه نخواهد بود. و در سودآوری آنها تاثیر خواهد داشت.

هش ریت

همان طور که در مقاله هش ریت مطالعه کردید تابع هش داده ها را به صورت حروف یا اعداد دریافت می کند، سپس آن را به صورت یک خروجی رمزنگاری شده با طولی ثابت و معین به ما ارائه می دهد.

برای پردازش بلاک ها در شبکه، قدرت پردازش بالا از سمت دستگاه ماینر امری مهم است. با بالا بودن قدرت پردازش دستگاه توان محاسباتی نیز بالارفته و به طبع مقدار بیشتری ارز دیجیتال  استخراج میشود.

پس قدرت پردازش دستگاه یکی از عوامل موثر در قیمت دستگاه های ماینر  با یکدیگر است.

 

سختی شبکه:

هرچقدر که قدرت پردازش شبکه بالاتر باشد، سختی استخراج نیز بیشتر میشود.

برای کسب سودآوری در زمینه ماین کردن، زمانی که با سختی استخراج بالا همراه است، بایستی روی قیمت ارز مربوطه تاثیر بگذارد. تا برای ماینر مقرون به صرفه باشد.

از نظر تاثیر بر روی قیمت دستگاه ماینر باید گفت که دستگاه های جدید قدرت پردازش بالایی دارند. با افزایش قدرت پردازش میزان سختی کار نیز بیشتر شده. همین امر باعث ایجاد تفاوت قیمت میان دستگاه های ماینر جدید با دستگاه های قدیمی تر میشود.

وزن واندازه:

بسته به سطح کار ماینر ها و گسترده بودن حجم کاری آنها باید در نظر بگیریم که با توجه به فضایی که یک ماینر برای دستگاه ها در اختیار دارد. حجم و وزن و اندازه دستگاه های ماینر اهمیت پیدا میکند.

لازم به ذکر است که دستگاه هایی که در حجم و اندازه کوچک تر و با وزن کمتر تولید میشوند قیمت های بالاتری دارند.

شرکت و برند:

شرکت “بیت مین ، انت ماینر، میکروبیتی، واتس ماینر” از برند های خوب ماینرها هستند. که مانند تمامی برند ها  در تولید، کیفیت، و قیمت با یکدیگر رقابت دارند.  با توجه به فاکتور های مذکور مانند مصرف برق، قدرت پردازش و… شما بایستی برند مورد اطمینان خود را انتخاب کنید.

برای خرید تمامی دستگاه های الکترونیکی، بسته به نوع جنس کاربران به دنبال کمپانی می‌گردند که کیفیت بهتر با خدمات گارانتی بهتری ارائه میدهند. جست و جوی شرکت معتبر به منظور سهولت استفاده مشتریان از پشتیبانی و خدمات گارانتی برای دریافت کیفیت بیشتر است.

شرایط کار ماینر ها در ایران به دلیل وضع قوانین مختلف متفاوت است. از طرفی با توجه به تحریم بودن ایران، وارد کردن دستگاه ها به سختی انجام شده و پشتوانه ای از سمت سازندگان ندارند. به همین دلیل برای رسیدن به سود در زمینه ماین کردن ارزهای دیجیتال بایستی خیلی دقیق عمل کرد تا دچار ضرر نشویم.

در این مقاله به شرایط موثر در قیمت ارز ها اشاره کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جامع فیبودکس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx