اخباراخبار جهان

5.5 میلیون دلار جریمه برای شرکت انویدا NVDA.O به جرم استخراج ارز دیجیتال!

خبر هایی از جریمه نقدی شرکت شرکت انویدا NVDA.O در زمینه استخراج ارز دیجیتال در ایالت متحده آمریکا به گوش میرسد. کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالت متحده آمریکا با نماد اختصاری (SEC) در روز قبل در اطلاعیه ای گفت که شرکت انویدا NVDA.O با جریمه فوق به سبب عدم شفافیت در فعالیت های استخراج ارز دیجیتال موافقت کرد. این مجموعه به پذیرش پرداخت 5.5 میلیون دلار جریمه نقدی متعهد شد تا از این بعد تمام فعالیت های خود را دراین بخش به صورت شفاف به انجام برساند.

کمیسیون بورس اوراق بهادر آمریکا در توضیح به این جریمه عنوان کرد. که در سال 2018 گروه فعال انویدا NVDA.O اطلاعات دقیقی از  فعالیت های خود در زمینه استخراج ارز دیجیتال عنوان نکرد. از طرفی فعالیت های اخیر این شرکت در زمینه فروش تراشه های طراحی شده برای بازی های مجازی دارای ابهام است.

نوشته های مشابه

در ادامه

زمانی که این اتهامات از سمت کمیسیون بورس اوراق بهادار متوجه شرکت انویدا NVDA.O شد. این مجموعه هیچ اظهاراتی مبنی بر قبول جرم و یا رد کردن آن از خود ابراز نکرد. اما جریمه 5.5 میلیون دلاری را پرداخت. در ادامه این جریان پس از بیان اتهامات فوق سخنگوی شرکت انویدا که در سانتاکلارا مستقر در کالیفرنیا هیچ اظهار نظری نکرد. و از مصاحبه خودداری کرد.

و در مقابل کمیسیون بورس اوراق بهادار در خصوص این اتهام گفت که تراشه های شرکت انویدا NVDA.O برای استخراج ارز دیجیتال و همچنین انجام کلیه فرایند های پاداش های در میان ماینر ها محبوبیت ویژه ای پیدا کرد. اطلاعاتی از جزئیات این بخش در دفتر کل توزیع شده منتشر نکرد. همین موضوع میتواند تا حد بالایی سرمایه گذاران را گمراه کند.

به علاوه شرکت انویدا NVDA.O با علم به این که این بخش وضوح کامل را ندارد به فعالیت ادامه داد. از طرفی با علم به این موضوع که عدم شفاف سازی در این بخش میتواند جرائم مالی به همراه داشته باشد به فعالیت خود ادامه داد. از این رو میبایست جریمه 5.5 میلیون دلاری را بپردازد.

منبع:Reuters

مطالب بیشتر:


Crypto.com به اولین پلتفرم ارز رمزنگاری شده برای دریافت مجوز MFSA کلاس 3 تبدیل می شود.
بیت کوین (BTC) نزدیک به 50000 دلار به دنبال پشتیبانی است ناگهان آلت کوین ظاهر میشود.
قیمت Kusama (KSM) با شروع شکل گیری حراجهای parachain ، به بالاترین حد میرسد.
تحلیل قیمت 5/14: BTC ، ETH ، BNB ، DOGE ، ADA ، XRP ، DOT ، BCH ، LTC ، UNI
تسلط بر بازار بیت کوین به پایین ترین سطح سه ساله 40٪ سقوط می کند.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx