آموزش بلاک چین

هدر بلاک چیست؟ و چه ارتباطی با سیستم بلاک چین دارد؟

آشنایی با هدربلاک و کاربرد آن در شبکه بلاک چین

هدر بلاک چیست؟ چه ارتباطی با شبکه بلاک چین دارد؟

هدر بلاک چیست؟ سیستم بلاک چین یک سیتم جالب و کاربردی است. برای انتقال حجم بالایی از اطلاعات توسط اینترنت در فضای امنی مانند فضای بلاک چین میتواند یکی از کاربردی ترین اختراعات بشر باشد. در مقاله آشنایی با بلاکچین به طور کامل مبحث بلاک چین را باز کردیم و اطلاعات مورد نیاز  را در اختیارتان قرار دادیم.

همانطور که میدانید بلاک چین تشکیل شده از زنجیره بلوک هایی که به هم وصل هستند. و با هم در ارتباط اند. هر بلوک یک هدر مختص خود را دارد. که این هدر دارای یک هش است که به وسیله آن هر بلاک با هش هدر خود قابل تشخیص است.

نوشته های مشابه

در سیستم بلاک چین اگر بخواهیم یک بلوک خاصی را شناسایی کنیم. بایستی از هدربلاک برای این کار استفاده کرد.

داخل هر بلاک از بلاک چین یک بخش هدربلاک است. و یک بخش که شامل مجموعه ای است از اطلاعات تراکنش ها.

در مقاله بلاک چین درمورد بخش دوم بلاک چین که شامل اطلاعات تراکنش ها است. به تفصیل توضیح دادیم و الان میخواهیم به بررسی ساختار هدر بلاک بپردازیم. هر هدر بلاک داخل خود یک شناسه ای به نام هش هدربلاک دارد.

هدر بلاک سه بخش اصلی دارد:

هش بلاک قبلی، ثبت زمان، سختی و نانس، ریشه درخت مرکل.

هش بلاک قبلی:

هش بلاک قبلی در تمام بلاک های بلاک چین موجود است. و عامل اتصال بلوک ها به یکدیگر است. که خود امنیت بلاک چین را تامین میکند. و به نوعی از دیتا های مهم برای بلاک چین به حساب می آید.

ثبت زمان:

بلاک چین جایی است برای بایگانی اطلاعات، ثبت اطلاعات زمان تراکنش از دادههای مهم و کاربردی برای رهگیری اطلاعات تراکنش ها به شمار میرود.

سختی و نانس:

برای پیداکردن نانس، تعداد صفر هایی که بایستی پیدا شود تا ماینر ها کارمزد و پاداش خود را دریافت کنند. که این کار با استفاده از آزمون و خطا از طریق جایگشت موفق به پیدا کردن آن می شوند. ماینر ها برای پیدا کردن تابع هش، در بلاک چین به عددی نیاز دارند که این عدد همان نانس است.

درخت مرکل:

یکی از بخش های هدربلاک درخت مرکل است. درخت مرکل یک درختی با داده های صفر و یک. که برگ های آن هش های رمزنگاری شده است. و تاثیر مثبتی بر عملکرد ارزهای دیجیتال داشته است. ریشه مرکل از همه هش های تراکنش های هش شده تشکیل شده است.

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx